Son Dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor - Son Dakika

Son Dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor. Cumhurbaşkanı isterse bu yasağı altı aya kadar uzatabilecek. İşveren isterse işçiyi ücretsiz izne çıkartabilecek bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni bir tedbir uygulamaya geçirilecek. Hazırlanan taslak metine göre; 3 ay süreyle işveren işçi çıkaramayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan isterse bu süreyi 6 aya çıkarabilecek.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILAN İŞÇİYE GÜNLÜK 39 LİRA ÖDENECEK

İşveren temsilcilerine sunulan taslağa göre; işveren isterse işçiyi ücretsiz izne çıkartabilecek bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek.

Teklifte yer alan diğer maddelere ise şöyle; Salgın hastalık, deprem, doğal afet gibi olağanüstü hallerde gelir kriterine bakılmaksızın ihtiyacı olan yaşlılara bakım hizmeti verilecek ve bakım ücreti ödemesi yapılacak. Aynı hak engelliler, çocuklar ve kadınlara da sağlanacak.

Son Dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanıyor
Vatandaşların e-Devlet üzerinden talep ettiği maskelerin dağıtımına başlandı

Son Dakika: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 87 artarak 812'ye yükseldi

Sağlık Bakanı Koca'dan vekillere çağrı: Sağlıkta şiddetin önlenmesi teklifinin en kısa sürede yasalaşacağına inanıyoruz


Son Dakika

Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı Güne düşüşle başlayan gram altın 365 liradan işlem görüyor 18 yıl önce günlüğüne yazdığı hayalini gerçekleştirdi! Evinin bahçesinde kurduğu serada çiçekçilik yapıyor Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Aracı kurum patronu Murat Güler ve şirketlerine borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle işlem yasağı getirildi Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu İki kardeş hobi olarak başladıkları maket gemide ihracatçı oldu Son Dakika: Merkez Bankası, firmalara yatırım taahhütlü 20 milyar liralık avans kredisi verecek Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Yükselişe geçen dolar 6,78'den işlem görüyor Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi