Son Dakika Haberleri: Metropollere bombalı eylem hazırlığı yapan 2 PKK'lı yakalandı

Metropollere bombalı eylem hazırlığı yapan 2 PKK'lı yakalandı

9 gün önce

Mardin'de MİT-Emniyet ortak operasyonuyla, metropollere bombalı eylem hazırlığı yapan ve orman yangınları çıkarmak için gönderilen 2 PKK'lı yakalandı.

Türkiye'ye PKK tarafından, metropollere bombalı saldırılar gerçekleştirmek ve orman yangınları çıkarmak için gönderilen 2 terörist MİT ve Emniyet'in ortak operasyonunda yakalandı. B.K. ve M.E.F. isimli teröristler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 TERÖRİST SALDIRI İÇİN TÜRKİYE'YE GÖNDERİLDİ

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre PKK/KCK terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve akamete uğratılması amacıyla MİT Mardin Bölge Başkanlığı ve Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından dün düzenlenen ortak operasyonda PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü tarafından Türkiye'de eylem yapmak için yetiştirilen ve bölücü terör örgütünün şehir yapılanması olan YPS bünyesinde faaliyet yürütmek üzere Türkiye'ye gönderilen 2 terörist yakalandı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Metropollerde bombalı eylemlerde bulunmak ve orman yangınları için özel eğitim aldıkları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarının bombalı eylemler ile birlikte orman yangınları çıkarmak için hazırlık yaptıkları tespit edildi. B.K. ve M.E.F. isimli teröristler, dün sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İşte operasyondan görüntüler:

Metropollere bombalı eylem hazırlığı yapan 2 PKK'lı yakalandı
Haber Yayın Tarihi: 12.09.2019 09:06 Pkk'nın 12 yakınını katlettiği eve 32 yıldır türk bayrağı asıyor
Terör örgütü YPG sınırın sıfır noktasında mevzilendi, sürekli yangın çıkarıyorlar YPG/PKK sınırdaki bayrağı başka bir bayrakla değiştirdi Yeni yargı paketinin detayları belli oldu! Radikal düzenlemeler geliyor