Son Dakika Haberleri: ABD Başkanı Trump: Türkiye tutuklu DEAŞ'lıların sorumluluğunu üstlenmeli

ABD Başkanı Trump: Türkiye tutuklu DEAŞ'lıların sorumluluğunu üstlenmeli

10 gün önce

Her gün Türkiye ile ilgili yeni bir değerlendirmede bulunan ABD Başkanı Trump, son açıklamasında "Türkiye, Avrupa'nın geri almayı reddettiği DEAŞ'lı teröristlerin sorumluluğunu üstlenmeli" dedi.

Türkiye'nin harekat hazırlığında olduğu Suriye'den çekildiklerini duyuran ABD Başkanı Donald Trump, "Yüzlerce yıldır devam etmekte olan çeşitli gruplar arasında mücadele. ABD asla Ortadoğu'da olmamalıydı. 50 askerimizi çıkardık. Türkiye, Avrupa'nın geri almayı reddettiği, DAEŞ'in savaşçılarını ele geçirmek zorundadır. Aptal sonsuz savaşlar, bizim için sona eriyor!" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik olası operasyonuna ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Trump, "Avrupa'nın kabul etmediği tutuklu DEAŞ'lıları Türkiye almalı" ifadelerini kullandı.

"50 ASKERİMİZİ ÇEKTİK" HATIRLATMASI

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Birçok grup arasındaki çatışmalar yüzlerce yıldır devam ediyor. ABD asla Ortadoğu'da olmamalıydı, 50 askerimizi çektik. Avrupa'nın kabul etmediği tutuklu IŞİD'lileri de Türkiye almalı. Sonu olmayan aptal bir savaş, bizim için bitiyor" dedi.

ABD Başkanı Trump: Türkiye tutuklu DEAŞ'lıların sorumluluğunu üstlenmeli
Haber Yayın Tarihi: 09.10.2019 02:44 Fenerbahçe Vedat Muriqi için kararını verdi: Sezon sonu gidebilir
Kosova ile Rusya futbol takımları Avrupa'da eşleşemeyecek EPDK Başkanı: Doğal gazda iç tesisat dönüşüm maliyetlerinin kolay ödenebilmesi için çalışma yapıyoruz Keskin nişancı saldırısında yaralanan SMO askerleri kanlar içinde hastaneye kaldırıldı