Son Dakika Haberleri: Atatürk'e Hakaret Eden ve Videoyu Çeken Şüpheliler Gözaltına Alındı

Atatürk'e Hakaret Eden ve Videoyu Çeken Şüpheliler Gözaltına Alındı

2 yıl önce

İçişleri Bakanı Soylu, Atatürk'e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden şüphelinin gözaltına alındığı duyurdu. Adalet Bakanı Gül ise konuyla ilgili ''Yargımız bu tarz olayların üzerine süratle gitmeye devam edecektir.'' ifadelerini kullandı.

Atatürk'e Hakaret Eden ve Videoyu Çeken Şüpheliler Gözaltına Alındı, System.String[]

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada infiale yol açan Atatürk'e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden kişi ile çocukları cinsel içerikli taciz edip, videoyu çekip yayınlayan kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''Yargımız bu tarz olayların üzerine süratle gitmeye devam edecektir.'' dedi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Bakan Soylu, Twitter hesabı üzerinden, sosyal medyada yayımlanan Atatürk'e hakaret ve çocuklara yönelik taciz görüntüleriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Her iki görüntünün de sosyal medyada infiale yol açtığını belirten Soylu, "Atatürk'e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyunu saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınan şüpheliler

ADALET BAKANI GÜL DE AÇIKLAMA YAPTI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de çocuklara yönelik "cinsel istismar" iddiası ve Atatürk'e hakaret içeren görüntüler hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Bakan Gül, İzmir'de kendini "sosyal medya fenomeni" olarak tanıtan bir kişinin yayınladığı görüntülere ilişkin, "Sosyal medyada infial uyandıran, çocuklarımızı cinsel yönden istismar ederek videolarını sosyal medyada paylaşan kişi hakkında İzmir Başsavcılığımızın talimatıyla soruşturma açılmış ve şahıs gözaltına alınmıştır." bilgisini verdi.

Çocukları hedef alan sosyal medya fenomeni Gaga Bulut

''YARGIMIZ BU TÜR OLAYLARIN ÜZERİNE GİDECEK''

Adalet Bakanı Gül, sosyal medyada yer alan Atatürk'e hakaret edilen bir başka görüntüye ilişkin de "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret videosu failine Cumhuriyet savcımız tarafından soruşturma açılmıştır. Yargımız bu tarz olayların üzerine süratle gitmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 15.10.2018 02:03 Kaynak: AAFotomontajla TIME dergisine kendisini kapak yapan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi istifa etti
Bakan Selçuk açıkladı: 3600 ek gösterge için kapsamlı çalışma başlatıldı Meksika'da bir çiftlikte 52 çantadan 25 ceset çıktı