Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı - Son Dakika

Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı

10.12.2018 18:38
Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı, System.String[]

Sözcü Gazetesi soruşturmasında yeni iddianame hazırlandı Emin Çölaşan'ın da aralarında bulunduğu 5 şüpheliye FETÖ'den 15 yıla kadar hapis istem Uğur Dündar ve Saygı Öztürk hakkında takipsizlik kararıİSTANBUL - Sözcü Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin Genel Yayın...

Sözcü Gazetesi soruşturmasında yeni iddianame hazırlandı

Emin Çölaşan'ın da aralarında bulunduğu 5 şüpheliye FETÖ'den 15 yıla kadar hapis istem

Uğur Dündar ve Saygı Öztürk hakkında takipsizlik kararı

İSTANBUL - Sözcü Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında FETÖ'ye üye olmamakla beraber örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Soruşturma kapsamında Uğur Dündar ve Saygı Öztürk hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ soruşturması kapsamında Sözcü Gazetesinin yazarları ve çalışanları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 5 şüpheli hakkında yeni bir iddianame hazırlandı.

Geçtiğimiz yıl gazetenin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında dava açılan soruşturma kapsamında, Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Sözcü Gazetesi İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin, Sözcü Gazetesi İnternet Haber Koordinatörü Yücel Arı, Yazar Necati Doğru ve Yazar Emin Çölaşan hakkında 61 sayfalık iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Çölaşan'ın da aralarında bulunduğu 5 isim hakkında FETÖ'ye üye olmamakla beraber örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Uğur Dündar ve Saygı Öztürk'e takipsizlik kararı

Soruşturma kapsamında Sözcü Gazetesi yazarları Uğur Dündar ve Saygı Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 5 isim hakkında ise 'Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek isteyerek yardım etme' suçu kapsamında ise takipsizlik kararı verildi.

Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı
Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı
Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı
Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Sözcü Gazetesi Soruşturmasında Yeni İddianame Hazırlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Ermenistan, "bölge bazlı milis gruplar" oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı