Sporla Engellilerin "Sesi" Oldular - Son Dakika

Sporla Engellilerin "Sesi" Oldular

5 yıl önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Engellilerin antrenmanı- Sporcuların potada basket çalışması- Antrenör Ahmet Hakan Çiriş'in konuşması Sporla engellilerin "sesi" oldular- Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımı, son 3 yıldaki başarılarıyla dikkati çekiyor- Antrenör Çiriş: "Sporcularımızla aramızda duygusal bir iletişim var"- "Adıyaman'ın güzel bir il olduğunu, teröre meyil vermeyen bir il olduğunu sporla anlatmaya çalışıyoruz" HAKAN FURKAN - Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımı, müsabakalarda gösterdiği başarılar ve son 3 yılda aldıkları derecelerle engellilere de örnek oluyor.

Sporla Engellilerin

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Engellilerin antrenmanı- Sporcuların potada basket çalışması- Antrenör Ahmet Hakan Çiriş'in konuşması Sporla engellilerin "sesi" oldular- Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımı, son 3 yıldaki başarılarıyla dikkati çekiyor- Antrenör Çiriş: "Sporcularımızla aramızda duygusal bir iletişim var"- "Adıyaman'ın güzel bir il olduğunu, teröre meyil vermeyen bir il olduğunu sporla anlatmaya çalışıyoruz" HAKAN FURKAN - Adıyaman Belediyesi İşitme Engelliler Basketbol Takımı, müsabakalarda gösterdiği başarılar ve son 3 yılda aldıkları derecelerle engellilere de örnek oluyor. Adıyaman'da 4 yıl önce kurulan, kentte çeşitli sektörlerde çalışan gençlerden oluşan basketbol takımı, işitme engelliler müsabakalarında Türkiye'de 2012 yılında ikinci, 2014'te üçüncü, bu yıl da şampiyon olarak önemli başarılara imza attı.Takımın antrenörü Ahmet Hakan Çiriş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adıyaman İşitme Engelliler Basketbol Takımı olarak Türkiye şampiyonluğu başta olmak üzere birçok başarı elde ettiklerini söyledi.Başarılarının artarak devam edeceğine inandığını dile getiren Çiriş, Avrupa şampiyonluğunu hedeflediklerini belirtti.Adıyaman gibi illerden böyle başarılar çıkarmanın önemli olduğuna dikkati çeken Çiriş, "Sporcularımız işitme engelli oldukları için aramızda duygusal bir iletişim var. Ben bu sene aralarına katıldım. Ben gelmeden önce Türkiye ikinciliği ve üçüncülükleri vardı. Benim gelmemle Türkiye şampiyonu olduk. Bunu da aramızdaki samimiyete bağlıyorum" ifadelerini kullandı. - "Oyuncuların maddi durumu iyi değil" Milli takımda iki oyuncularının bulunduğunu aktaran antrenör Çiriş, önümüzdeki dönemde bu sayıyı artıracaklarına inandığını vurguladı.Oyuncularının genelinin maddi durumunun iyi olmadığını anlatan Çiriş, şunları kaydetti: "Kulüp başkanımız bu oyuncularla yakından ilgileniyor. Bazıları valilik kanalıyla, bazıları başka kanallar yoluyla işe yerleştiriliyor. Aileler de çocuklarına destek çıkıyor. Biz kentimizin adını da spor sayesinde duyuruyoruz.

Sporla Engellilerin Sesi Oldular

Haber Yayın Tarihi: 03.12.2015 12:28 Kaynak: AASon Dakika

Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cezayir'de vize açıklaması Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı! 5 ilde ciddi tehlike

Son Dakika Haberleri