Son Dakika Haberleri: Stk'lardan "Evet"E Destek

Stk'lardan "Evet"E Destek

3 yıl önce

Afyonkarahisar'da faaliyet gösteren 84 sivil toplum kuruluşu (STK), 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için "evet" oyuna desteğini açıkladı.

Stk'lardan

Afyonkarahisar'da faaliyet gösteren 84 sivil toplum kuruluşu (STK), 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için "evet" oyuna desteğini açıkladı.


Termal bir otelde bir araya gelen 84 STK üyeleri adına açıklamada yapan İHH Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk, Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunları gördüklerini belirtti.


"Avrupa ülkelerindeki yaşanan olaylar, kapitalist ve emperyalist güçler güçlü ve büyük bir Türkiye'yi istememektedirler" diyen Ertürk, şöyle konuştu:


"Bizler buradan Almanya Hollanda ve Avrupa'nın bakanlarımıza yurt dışında yaşayan gurbetçilerimize uyguladıkları barbarca tavrı şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz. Güçlü bir Türkiye'ye, istikrarlı bir Türkiye'ye, her türlü vesayetten kurtulmuş bir Türkiye'ye, karşı olan tüm Türkiye düşmanlarının el ele ve işbirliği içinde yeni anayasaya hayır dedikleri bugünlerde bizler Afyonkarahisar STK platformu olarak 16 Nisan'da ki referandumda 'evet' diyoruz."


Sürekli Türkiye'yi durdurdular


Türkiye'nin çok kritik ve zor günlerden geçtiğini dile getiren Ertürk, ülkemizin yanı başındaki devletlerin haritalarının değişmeye başladığını kaydetti.

Ertürk, Türkiye'nin son 15 yılda Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde istikrarlı bir yönetime kavuştuğunu ama bunun kişiye bağlı olmaktan çıkarılmasına ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin başında her zaman böyle güçlü liderler olmayabilir. İşte bu yüzden siyasi ve ekonomik istikrarı sağlayacak güçlü bir sisteme de ihtiyacımız var. Bizler bu yüzden, güçlü bir Türkiye için yeni anayasaya evet diyoruz." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 14.03.2017 04:31 Kaynak: AALise öğrencisini zorla kaçırmaya çalıştılar! Olay anı kamerada
Drift yaptığı için 5 bin 10 lira ceza yiyen sürücü tövbe etti: Bir daha asla yapmayacağız Erdoğan'ın "Kalemini kırarız" dediği isim: AK Parti'den istifa etmeyeceğim