Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı - Son Dakika

Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı

05.02.2016 15:32
Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı, System.String[]

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Twitter'dan Münafıkûn suresinin mealinin yer aldığı bir link paylaştı.

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Twitter'dan Münafıkûn suresinin mealinin yer aldığı bir link paylaştı. Kılıç, "Münafıkûn Suresi, Medine'de nazil oldu, 11 ayet. Hayırlı Cumalar." şeklinde paylaşım yaptı.

Kılıç, geçtiğimiz günlerde de "Fitne fesat çıkaran nifak sokan çok olur. Vakit akıl, fikir, vicdan vakti." diyerek Hürriyet yazarı Akif Beki'nin kaleme aldığı Bülent Arınç'ın aforizmalar başlıklı yazını paylaşmıştı.

Kılıç'ın Cuma vesilesiyle yaptığı bugünkü paylaşımda yer alan Münafıkûn Suresi'nde, münafıkların özellikleri anlatılıyor. Mesajından sonra gelen yorumlar üzerine Kılıç, "Görüyorum ki, '@suatkilic bu sûreyi kimin için paylaştı' diye meraklananlar var. Herkes önce kendisi için okuyup sakince tefekkür etsin!" şeklinde yeni bir paylaşım yaptı.

Suat Kılıç'ın bugün yaptığı paylaşımında yer alan Münafıkûn Suresi'yle ilgili linkte yer alan bilgiler ve surenin meali şöyle:

"Medine döneminde inmiştir. 11 âyettir. Sûre, münafıkların genel karakter ve özelliklerinden bahsettiği için bu adı almıştır.

1. (Ey Muhammed!) Münafıklar sana geldiklerinde, 'Senin, elbette Allah'ın peygamberi olduğuna şahitlik ederiz' derler. Allah senin, elbette kendisinin peygamberi olduğunu biliyor. (Fakat) Allah o münafıkların hiç şüphesiz yalancılar olduklarına elbette şahitlik eder.

2. Yeminlerini kalkan yaptılar da insanları Allah'ın yolundan çevirdiler. Gerçekten onların yaptıkları şey ne kötüdür!

3. Bu, onların önce iman edip sonra inkar etmeleri, bu yüzden de kalplerine mühür vurulması sebebiyledir. Artık onlar anlamazlar.

4. Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Onlar sanki elbise giydirilmiş kereste gibidirler. Her kuvvetli sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan) çevriliyorlar!

5. O münafıklara, 'Gelin, Allah'ın Resülü sizin için bağışlama dilesin' denildiği zaman başlarını çevirirler ve sen onların büyüklük taslayarak uzaklaştıklarını görürsün.

6. Onlara bağışlama dilesen de, dilemesen de onlar için birdir. Allah onları asla bağışlamayacaktır. Çünkü Allah, fasıklar topluluğunu doğru yola iletmez.

7. Onlar, 'Allah Resûlü'nün yanında bulunanlara (muhacirlere) bir şey vermeyin ki dağılıp gitsinler' diyenlerdir. Halbuki göklerin ve yerin hazineleri Allah'ındır. Fakat münafıklar (bunu) anlamazlar.

8. Onlar, 'Andolsun, eğer Medine'ye dönersek, üstün olan, zayıf olanı oradan mutlaka çıkaracaktır' diyorlardı. Halbuki asıl üstünlük, ancak Allah'ın, Peygamberinin ve mü'minlerindir. Fakat münafıklar (bunu) bilmezler.

9. Ey iman edenler! Mallarınız ve evlatlarınız sizi, Allah'ı zikretmekten alıkoymasın. Her kim bunu yaparsa, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir.

10. Herhangi birinize ölüm gelip de, 'Ey Rabbim! Beni yakın bir zamana kadar geciktirsen de sadaka verip iyilerden olsam!' demeden önce, size rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcayın.

11. Allah, eceli geldiğinde hiçbir kimseyi asla ertelemez. Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır."

.

Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı
Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı - Son Dakika


Son Dakika

Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 17 yaşındaki genç kız, evinde başından vurulmuş halde ailesi tarafından ölü bulundu 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Sergen Yalçın çılgına döndü, Mert Hakan olaya dahil olunca ortalık karıştı Pasaport harçlarına zam geldi! İşte yeni fiyatlar Koronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi