Suriye'de Esed'in kuzeni iş adamı Rami Makhlouf'a yurt dışına çıkış yasağı getirildi - Son Dakika

Suriye'de Esed'in kuzeni iş adamı Rami Makhlouf'a yurt dışına çıkış yasağı getirildi

Suriye Adalet Bakanlığının Facebook sayfasında yer alan kararda, ülkenin en büyük iş adamlarından Makhlouf'un vergi borçlarını ödeyene kadar Suriye'den ayrılmasının geçici olarak yasaklandığı belirtildi.

Suriye'de Beşşar Esed'in kuzeni Rami Makhlouf'a yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Makhlouf, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda davaların temelsiz olduğunu iddia ederek kuzeni Esed'e arabulucu olması çağrısında bulunmuştu. Esed olayla ilgili sessizliğini sürdürürken, Makhlouf vergi borcu olduğu iddialarını yalanlamış, Esed'i işlerinin yok edilmesine mani olmaya çağırmıştı.

180 MİLYON DOLARLIK VERGİ CEZASI KESİLMİŞTİ

Makhlouf, kimliğini açıklamadığı kişilerin şirketi kontrol etmek istedikleri için bu yola başvurduklarını belirtmişti.

Suriye Telekomünikasyon Bakanlığı, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi Syriatel'in yönetim kurulu başkanı Makhlouf hakkında 180 milyon dolarlık vergi borcu olduğu gerekçesiyle dava açmıştı.

Dava uyarınca, bu hafta başında Makhlouf dışında karısı ve çocuklarının da malvarlıklarına tedbir konulmuş ve beş yıl boyunca devletle iş yapmaları yasaklanmıştı.

Olayların Esad ailesi içinde yaşanan mali anlaşmazlık nedeniyle çıktığı, açılan davaların da Esed'in kuzeni ve eski yakın çalışma ekibinde bulunan Makhlouf'un aileden tecrit edildiği yorumları yapılıyor.

Syriatel, binlerce personeli ve 11 milyon abonesi ile Suriye'nin en büyük şirketleri arasında yer alıyor.

Suriye'de Esed'in kuzeni iş adamı Rami Makhlouf'a yurt dışına çıkış yasağı getirildi

Son Dakika

ABD'li hakim, tecavüze uğrayan kadına sorduğu soru sonrası görevden alındı Üzüm bağının altından çıkan 1700 yıllık tarihi eser görenleri büyüledi 20 cariyesiyle lüks otele kapanan Kral yaptığıyla tartışma yarattı ABD'de sular durulmuyor! Dün başlayan protestolar, yağmalamayla devam ediyor Gerginliğin arttığı Himalayalar sınırına Çin ve Hindistan binlerce asker gönderdi Kan donduran olay! 11 yaşındaki oğlunu öldürüp hiçbir şey olmamış gibi kayıp ilanı verdi Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu Cilt bakım losyonlarındaki tehlike! Korkunç kareleri hemşire paylaştı 1.700 akıl hastasının yanlışlıkla taburcu edildiği Galler'de, yetkililer şaşkın Öfkeli baba, Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçen kızını diri diri yakmak istedi Salgın dönemindeki en ilginç olay! Cenazesinden bir ay sonra evine döndü İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak TikTok'a yüklenen video sayesinde 2 senedir kayıp olan babasını buldu