Son Dakika Haberleri: Suriye'de Til Koçer Sınır Kapısı, YPG'nin Kontrolüne Geçti

Suriye'de Til Koçer Sınır Kapısı, YPG'nin Kontrolüne Geçti

5 yıl önce

Suriye'deki Halk Savunma Güçleri, Haseke-Musul sınırındaki Til Koçer Sınır Kapısı'nın kontrolünü ele geçirdi.

Suriye'deki Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) silahlı kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin (YPG), Haseke- Musul sınırındaki Til Koçer Sınır Kapısı'nın kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

7 KÖYÜ KONTROLLERİ ALTINA ALDILAR

Alınan bilgiye  göre, YPG, Irak Şam İslam Devleti örgütü ile diğer muhalif grupların elinde bulunan Til Koçer ilçesine bağlı 7 köyün kontrolünü ele geçirdi. Til Koçer Sınır Kapısı'nı ele geçirmek için dün sabah baskınlar düzenleyen YPG güçleri, çıkan çatışmalar sonucunda sınır kapısında  kontrolü sağladı. YPG Sözcüsü Redur Halil, yaptığı açıklamada, sınır kapısının kapalı olduğunu ve ne zaman açılacağı konusunda henüz bir planlarının olmadığını söyledi.

"ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR"

Halil, '"Kapı ve köylerin kontrolü şu anda YPG'de. Ancak Til Koçer ilçe merkezinde şiddetli çatışmalar devam ediyor" dedi.

Redur Halil, çatışmalarda kaç kişinin öldüğü ya da yaralandığı konusunda bilgilerinin olmadığını söyledi. Suriye'nin Haseke iline bağlı olan Til Koçer ilçesi, Kamışlı'nın 90 kilometre güneydoğusunda yer alıyor. Til Koçer Sınır Kapısı'nın karşısındaki Musul tarafında Rabia Sınır Kapısı yer alıyor.Aylık 50 Bin Dolar Maaş Alıyordu, Şimdi Otogarda Yatıyor ABD'li Kadın Eve Çağırdığı Tamirciye Tecavüz Etti

Bingöl'de Jandarma Karakoluna Roketli Saldırı! Çatışma Çıktı