Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: İran diğer ülkelerin egemenliğine saygı duymuyor - Son Dakika

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: İran diğer ülkelerin egemenliğine saygı duymuyor

2 ay önce

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel al-Jubeir, İran'ın diğer ülkelere devrim ihraç etmeye çalıştığını ve ülkelerin egemenliğine saygı duymadığını söyledi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: İran diğer ülkelerin egemenliğine saygı duymuyor, System.String[]

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel al-Jubeir, İran'ın diğer ülkelere devrim ihraç etmeye çalıştığını ve ülkelerin egemenliğine saygı duymadığını söyledi.

Al-Jubeir, İtalya'nın başkenti Roma'da katıldığı Akdeniz Diyaloğu Konferansı'nda (MED2019) yaptığı açıklamada, İran'ın bölgeyi ve dünyayı tehdit ettiği araçlardan arındırılması gerektiğini belirtti. İran'a karşı sert olunması gerektiğin ifade eden Al-Jubeir,  "İran bütün bölgeye tehdit oluşturuyor ve artık buna tahammül edilmemeli" dedi.

Yemen'deki durum hakkında da konuşan Al-Jubeir, "Yemen'in bizim için özel bir önemi var ve İran'ın oradaki müdahalesi oldukça içler acısı. Yemen'deki tek çözüm politik bir süreç olacaktır, bölgede savaşı biz değil Husiler başlattı. Husiler de dahil olmak üzere bütün Yemenliler, Yemen'in geleceğinde bir rol oynayacak" dedi. Al-Jubeir ayrıca, Yemen'de bir ateşkes ve sonrasında anlaşmanın olası olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan ve ABD ilişkilerine de değinen Al-Jubeir, Suudi Arabistan'ın daha önce teröre karşı mücadele ettikleri gibi İran'ın müdahalesine karşı da ABD ile birlikte çalışacağını vurguladı.


Haber Yayın Tarihi: 06.12.2019 03:46 Kaynak: DHASon Dakika

Enkaz başındaki köpeğin, acı bekleyişi yürekleri dağladı
Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 38'e yükseldi Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü

Son Dakika Haberleri