Taksim'de Rabia Naz için eylem yapan 3 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

Taksim'de Rabia Naz için eylem yapan 3 kişi gözaltına alındı

25 gün önce

Giresun'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabi Naz Vatan için Taksim Meydanı'nda eylem yapan 3 kişi gözaltına alındı.

Giresun Eynesil'de şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan için İstanbul Taksim Meydanı'ndan eylem yapan 3 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların "Rabia Naz için adalet. Çocuklar uyurken susulur ölürken değil" yazılı bir pankart açtığı görüldü.

NE OLMUŞTU?

Giresun'un Eynesil ilçesindeki evinin önünde geçen yıl nisan ayında yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'a çarpan sürücünün Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu'nun yeğeni olduğunu öne sürülmüş, aile, çocuklarının ölümünün aydınlatılmasını AKP'li siyasetçilerin engellediğini iddia etmişti. Rabia Naz'ın ölüm nedeninin tespiti için Adli Tıp Kurumu'nca 2 rapor hazırlanmıştı.

Raporlarda ölümün, genel beden travmasına bağlı kırık ve iç organ yaralanması sonucu meydana geldiği, yüksekten düşme ile uyumlu olduğu kaydedildi. Aile ise kızlarına otomobil çarptığını ve yaralı olarak evin önüne bırakıldığı belirtilmişti. Trabzon Adli Tıp'ın raporunda ise Rabia Naz'ın tırnaklarında erkek DNA'sı tespit edildiği ortaya çıkmıştı.

TBMM'de kurulan Araştırma Komisyonu'nun 12 üyesi de 7 Kasım'da Eynesil'e gelerek, incelemelerde bulunmuştu.

Taksim'de Rabia Naz için eylem yapan 3 kişi gözaltına alındı
Gözaltına alınan Rabia Naz'ın babası ve gazeteciler mahkemeye sevk edildi

Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü

Bakan Soylu, Rabia Naz cinayetiyle ilgili Cüneyt Özdemir'i aradı: Türkiye'de hiçbir güç bunu kapatamaz

Haber Yayın Tarihi: 17.11.2019 10:12 Son Dakika

Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü
Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti Patron, yanında çalışan iç mimarın etek altı fotoğrafını çekti