150 bin 600 civarı göçmen, Türkiye'den ayrılarak Yunanistan'a geçiş yaptı - Son Dakika

150 bin 600 civarı göçmen, Türkiye'den ayrılarak Yunanistan'a geçiş yaptı

9 gün önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 28 Şubat'tan bu yana Yunanistan'a kara ve denizden 150 bin 600 civarı mültecinin geçiş yaptığını ifade etti.

Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla etkin bir şekilde mücadele ederken, kamuoyunun ilgisinin azaldığı bir diğer konuyu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hatırlattı. Özel bir TV kanalında canlı yayına katılan Bakan Soylu, " 28 Şubat'tan bu yana Yunanistan'a kara ve denizden 150 bin 600 civarında kişi geçti, 4 bin 600 kişi Pazarkule önünde bekliyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber'de bir canlı yayına katıldı. Burada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Soylu, İdlib'de yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye'nin sınır kapılarını açmasıyla birlikte 150 binin üzerinde göçmenin Yunanistan'a geçiş yaptığını söyledi.

4 BİN 600 KİŞİ PAZARKULE ÖNÜNDE BEKLİYOR

Soylu, "28 Şubat'tan bu yana Yunanistan'a kara ve denizden 150 bin 600 civarında kişi geçti, 4 bin 600 kişi Pazarkule önünde bekliyor" şeklinde konuştu.

150 bin 600 civarı göçmen, Türkiye'den ayrılarak Yunanistan'a geçiş yaptı
Son Dakika: Bakan Soylu, sosyal izolasyon konusunda Doğu ve Güneydoğu bölgelerini uyardı
Son Dakika

Türkiye'de 7 ilde 10 yerleşim yeri daha karantinaya alındı
Sağlık Bakanı Koca, sokağa çıkma yasağına uyan gençlere teşekkür etti Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu,İspanya'nın tıbbi malzemelerine el konulduğu iddialarını yalanladı Sosyal mesafeye uymayanlar bir kez daha düşünün! Bakan Soylu kesilen cezayı paylaştı