Taşçı'dan Atakum'a Yerleşik Alan Çözümü - Son Dakika

Taşçı'dan Atakum'a Yerleşik Alan Çözümü

2 yıl önce

Atakum’da her mahallenin eşit hizmetle buluşturulması için çalıştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, hazırladıkları düzenleme ile tapu anlaşmazlıkları ve su aboneliği alırken yaşanan problemlerin ortadan kalkacağını ifade etti.

Taşçı'dan Atakum'a Yerleşik Alan Çözümü, System.String[]

Atakum'da her mahallenin eşit hizmetle buluşturulması için çalıştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, hazırladıkları düzenleme ile tapu anlaşmazlıkları ve su aboneliği alırken yaşanan problemlerin ortadan kalkacağını ifade etti.


'Bütünşehir Yasası' ile mahalle statüsüne geçen ve imar planı bulunmayan 14 mahallenin, yerleşik alan belirleme çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Mahalle Muhtarlarıyla, Atakum Belediyesinde bir araya geldi. Başkan Taşçı yerleşik alan sınırlarını inceleyerek, mahalle muhtarlarının görüşlerini aldı.


Vatandaşın faydası gözetildi


Atakum'un her mahallesine eşit hizmet götürme hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Başkan Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak oluşturduğumuz fenni teknik komisyonla, daha önce yerleşik alanları belirlenmemiş ve imar planı bulunmayan 14 mahallemizin yerleşim alan sınırlarını belirledik. Bu belirlemeleri mahallelerimizdeki mevcut yapıları ve ulaşım ağlarını da gözeterek yaptık. Atakum Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen titiz çalışma sonucu vatandaşlarımızın 6360 ve 3194 sayılı Kanunların öngördüğü şekilde yapılaşma ve ifraz şartları meclis kararıyla yeniden belirlenecek. Bu sayede bazı tapu anlaşmazlıkları ve su aboneliği alırken yaşanan problemler de ortadan kalkmış olacak" şeklinde konuştu.


Ortak akıl vurgusu


Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdikleri her çalışmada vatandaşların ve ilgili mahalle muhtarlarının fikirlerini aldıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "İlçemizde gerçekleştirmeyi planladığımız her çalışmada vatandaşlarımızın fikirlerini, talep ve önerilerini dinleyerek adım atıyoruz. Yönetim anlayışımız gereği 'ortak akıl'ı önemsiyor ve birlikte düşünerek birlikte üretiyoruz. Bugün de, yaptığımız çalışmayı belediye meclisimize sunmadan önce mahalle muhtarlarımızla buluşarak fikir alışverişinde bulunduk. Onların görüşlerini dinledik. Atakum'u, Atakumlu hemşehrilerimizle birlikte yönetiyoruz. Projelerimizde ve çalışmalarımızda, vatandaşlarımızın fikirleri doğrultusunda yol alıyoruz" dedi. - SAMSUN

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2018 04:49 Kaynak: İHASon Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı Elazığ'da deprem bölgesinden canlı yayın yapan muhabir, gözyaşlarına hakim olamadı

Son Dakika Haberleri