Son Dakika Haberleri: Teb "Kamu Buluşmaları"Nı Bursa'da Başlattı

Teb "Kamu Buluşmaları"Nı Bursa'da Başlattı

7 yıl önce

Gelişen ve modernleşen kentlerin her geçen gün artan ihtiyaçlarına paralel olarak, ürün ve hizmetleriyle belediyelere çözüm sunan ilk özel bankalardan biri olan TEB'in, belediyelerin alt ve üst yapı yatırımlarını hızlıca hayata geçirmelerine...

Teb

Gelişen ve modernleşen kentlerin her geçen gün artan ihtiyaçlarına paralel olarak, ürün ve hizmetleriyle belediyelere çözüm sunan ilk özel bankalardan biri olan TEB'in, belediyelerin alt ve üst yapı yatırımlarını hızlıca hayata geçirmelerine destek olduğu gibi, e-Belediye uygulamalarına yönelik nakit yönetimi ürünleriyle akıllı kentlerin kurulmasına da katkı sağladığı bildirildi.


TEB'den yapılan açıklamaya göre, ilki 23 Mayıs Perşembe günü Bursa'da, TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz'un ev sahipliğinde düzenlenen TEB Kamu Buluşmaları kapsamında Boz ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe birer açılış konuşması yaptı.


Kamu Hukuku Uzmanı Erkan Karaarslan'ın "6360 sayılı Kanun Sonrasında Türk Belediyeciliği: Neler Değişecek, Bugün Neler Yapmalı-" ve "Belediyelerde Gelir ve Finansman Çözümleri" başlıklı konuşmalarla katılımcılara seslendiği toplantı, kamusal alanda faaliyet gösteren paydaşları bir araya getirdi.


- TEB kamuya özel hizmet sunuyor -


TEB, belediyelere özel finansman ve nakit yönetimi çözümleri sunmak ve Türkiye'deki yerel yönetim sektörünün son yıllardaki gelişimine katkı sağlamak amacıyla, 2008'de TEB Kamu Finansmanı uygulamasını hayata geçirdi. Gelişen ve modernleşen kentlerin her geçen gün artan ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle belediyelere çözüm sunan TEB, bu alanda harekete geçen ilk özel bankalardan biri olma özelliğine sahip.


Hemen her belediye segmentine yönelik esnek yaklaşımıyla belediyelere özel proje finansman çözümleri üreten TEB, böylece belediyelerin alt ve üst yapı yatırımlarını hızlıca hayata geçirmelerine destek oluyor. TEB, e-Belediye uygulamalarına yönelik nakit yönetimi ürünleriyle akıllı kentlerin kurulmasına da katkı sağlıyor. Aynı zamanda nakit yönetimi çözümleri kapsamında ilk online/real time tahsilat hizmetini sunan banka olan TEB, bu kanalda 1 milyar TL'ye ulaşan tahsilata aracılık ederek vatandaşlarla yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi görüyor. Bu çerçevede Türkiye genelinde 275'i aşkın belediye ile ortak projeler yürüten TEB, 1 milyar TL'yi aşkın kredi limitiyle kamu sektörünün finansman ihtiyacına cevap veriyor.


Bankacılık sektörünün KOBİ'lere yönelik ilk internet televizyonu olan TEB KOBİ TV ile 125 binden fazla üyeye ve yılda 5 milyon izleyiciye ulaşan TEB, bu kanal üzerinden Kamu Hukuku, Kamu Muhasebesi, Yerel Yönetimler Mevzuatı, Kamu İhale Mevzuatı gibi konulara da yer vererek "Danışman Banka" kimliğinden kamu sektörü paydaşlarının da faydalanmasını sağlıyor. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 23.05.2013 04:15 Kaynak: AATekirdağ'da ikinci doğal gaz rezervi bulundu
Yeni partinin adı ve logosu ortaya çıktı: YAP Tecavüze uğrayıp intihar eden Emre'nin ölmeden önceki sözleri: Bu pislikten arınamıyorum anne