Telefonda sistem açığı bulunca Apple tarafından 250 TL ile ödüllendirildi - Son Dakika

Telefonda sistem açığı bulunca Apple tarafından 250 TL ile ödüllendirildi

3 ay önce

Üniversite öğrencisi Türkmenistanlı Almaz Seidov, arkadaşının telefonunu incelerken bulduğu sistem hatasını bildirdiği Apple tarafından 250 TL ile ödüllendirildi.

Türkmenistan'dan yaklaşık 1,5 yıl önce üniversite eğitim almak için Türkiye'ye gelen ve Kastamonu Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümünde okuyan 22 yaşındaki Almaz Seidov, arkadaşına ait telefonun ekran parlaklığı kısmında işlem yaparken sorunla karşılaştı. Seidov, aynı marka başka telefonlarla işlem yaptığı sırada da aynı hatayı fark etti. Durumu Apple'a bildiren Seidov, firma tarafından 250 TL ile ödüllendirilirken, hatanın da ortadan kalkmasını sağladı.

250 LİRA ÖDÜL ALDI

Seidov, "Ekran ayarlarını birçok defa aktif ederek istediğimi yapabiliyordum ama bunu yaptıktan sonra telefonun ekranı gidip gelmeye başladı ve bozuldu. Bunu başka telefonlarda denedim ve orada da aynı sıkıntıları gördüm" dedi.

Gördüğü sistem hatasını firmaya bildirdikten sonra firma tarafından telefonların ve yazılımın incelendiğini aktaran Seidov, üretici firmanın kendisine bir teşekkür maili gönderdiğini ve telefonun mağaza Apple hesabına 250 lira ödül bakiye yatırıldığını kaydetti.

"YENİ HATALAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM"

Seidov, "Ben bu marka kullanmıyorum normalde. Hata bulmak için de kurcalamadım telefonu. Böyle bir sistem hatası görünce bildirdim. Bu 4-5 aylık bir süreç. Ben durumu bildirdikten sonra firma yazılımda güncelleme yaparak hatayı ortadan kaldırdı. Yazılımla ilgili yeni sistem hataları üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Kanıtlayınca yine firmayla irtibata geçeceğim" diye konuştu.

Telefonda sistem açığı bulunca Apple tarafından 250 TL ile ödüllendirildi
Abone Ol:Google'da Takip Et Paylaş: Facebook'ta Paylaş!Paylaş Twitter'da Paylaş!Tweetle Whatsapp'da Paylaş!GönderSon Dakika

Koronavirüsün kuluçka dönemi 12 Nisan'da bitiyor! Salgın gerilemezse sokağa çıkma yasağı getirilecek
Yaşlı kadını dolandıran şebeke üyesi, kameraları görünce utandı: Ne olur çekmeyin Son Dakika: Hafta sonu için 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi
21:45