Telefonla Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Tespit Edebilecek Uygulama - Son Dakika

Telefonla Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Tespit Edebilecek Uygulama

05.10.2019 03:20
Telefonla Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Tespit Edebilecek Uygulama, System.String[]

Yakında Telefon Kullanarak Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Yakalamak Mümkün Olacak Beyaz Göz Dedektörü Uygulaması.Bir telefon uygulamasıyla fotoğraflar kullanılarak çocuklarınızın muhtemel göz hastalıklarını önceden tespit etmek mümkün olacak.

Yakında Telefon Kullanarak Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Yakalamak Mümkün Olacak

Beyaz Göz Dedektörü Uygulaması.

Bir telefon uygulamasıyla fotoğraflar kullanılarak çocuklarınızın muhtemel göz hastalıklarını önceden tespit etmek mümkün olacak.

Bir anlamda doktora gitmeden önce bazı belirtileri önceden tespit etmeniz kolaylaşıyor. İşte detaylar!

Cebinizde taşıdığınız akıllı telefonlarınızı kullanarak göz hastalıklarını önceden teşhis etmek mümkün olabilir mi? neden olmasın?

Araştırmacılar, fotoğraflarda "beyaz göz" yansımalarının erken belirtilerini bulmak için makine öğrenmesini kullanan Android ve iOS için bir CRADLE uygulaması (Leukoria'nın Bilgisayar Destekli Dedektörü) geliştirdi. Uygulama olası retinoblastom, katarakt ve diğer durumları tespit edebiliyor.

Bilim adamları, yarısı göz hastalıkları olan 40 çocuğun yaklaşık 53.000 fotoğrafıyla uygulamayı test etti. AI sistemi doktorlar tanı koymadan yaklaşık 1.3 yıl önce 16 vaka tespiti yaptı.

Uygulama tüm yaş grupları için yararlıdır. Yine de IEEE Spectrum belirttiği gibi, her zaman görme problemleri olduğunu söylemeyen çocukların göz hastalıklarını tespiti için oldukça faydalıdır.

Ebeveynler için sık sık çektikleri resimler ile göz taraması yapmak oldukça faydalı olabilir.

Apple Watch'un EKG'sinde olduğu gibi, daha kesin bir cevap almak için doktora gitmelisiniz. Ancak, doktora gitme konusunda size itici güç olabilir.

Science Advances

Telefonla Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Tespit Edebilecek Uygulama
Telefonla Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Tespit Edebilecek Uygulama

- Kaynak: Teknotalk.com

Son Dakika Teknoloji Telefonla Çocuklardaki Göz Hastalıklarını Tespit Edebilecek Uygulama - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Yarın açılışı yapılacak Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı böyle test edildi Korona tedavisi gören İmamoğlu'ndan metro müjdesi: 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün ücretsiz olacak Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı Çukur dizisinde, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın yaşadıkları canlandırıldı Düğünde patlatılan havai fişek dizine saplandı! Genç kadının hayatı kabusu döndü Oltasına takılan 27,5 kilo ağırlığındaki sazanı suya bırakıp gönülleri fethetti Kayınvalidesinin kabrinin bulunduğu mezarlıktaki çeşmelerin akmadığını gören damat, sondaj yaparak 21 metreden su çıkardı Zihinsel engelli kızı kaçırılan annenin yardım çığlığı: Kızımın hayatını kurtaralım