İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti, ödül olarak parfüm aldı - Son Dakika

İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti, ödül olarak parfüm aldı

01.12.2020 10:47

Mersin'de temizlik personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş, mıntıka temizliği yaparken bulduğu, içerisinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine ulaştırdı. Cüzdanın sahibi ise temizlik görevlisi kadına ödül olarak sattığı parfümlerden hediye etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında bir yıldır temizlik personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş, 29 Kasım Pazar günü, sokağa çıkma yasağının başlamasına kısa bir süre kala görevli olduğu Kültür Park sınırları içerisinde kamelyaların etrafında temizlik yaparken yerde cüzdan buldu. Sahibine ulaşabilmek adına cüzdanın içindeki kartvizite bakan Karakaş, cüzdan sahibi Fadi Ghozlan'a hızlıca ulaştı. Karakaş, içi para dolu cüzdanı 4,5 yıldır Mersin'de yaşayan ve ticaretle uğraşan Fadi Ghozlan'a teslim etti.

"CÜZDANI BULDUĞUMDA DİREKT AKLIMA SAHİBİNE ULAŞMAK GELDİ"

Temizlik personeli Filiz Karakaş, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığında yaklaşık bir yıldır çalıştığını ifade ederek, "Burada 15.00-23.00 vardiyasında çalışıyorum. Akşam saat 19.00 gibi mıntıka temizliği yaparken cüzdan buldum. İçinde yüklü miktarda para vardı. Kartvizitten sahibinin numarasını bularak aradım, gelip aldılar. Cüzdanı bulduğumda direk sahibine ulaşmak geldi aklıma. Sahibi çok teşekkür etti, çok mutlu oldu. Çünkü içinde hemen hemen 20 bin liraya yakın bir para varmış. Buna kim olsa sevinir" dedi.

İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti, ödül olarak parfüm aldı

"O PARAYI BEN DE DÜŞÜRMÜŞ, KAYBETMİŞ OLABİLİRDİM"

Cüzdanı teslim ettiği sırada yaşadığı mutluluğu anlatan Karakaş, "Çünkü o parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim. O yüzden karşı taraf ne hissetti, acaba o parayı nereden temin etti, borcu var mıydı? Önce bunlar aklıma geldi. Zaten o para da emanetmiş, kendisinin değilmiş. Buna ayrı bir sevindim. İyi ki verdim, iyi ki sahibini buldum. Mutluyum, vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur" diye konuştu.

İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti, ödül olarak parfüm aldı

GHOZLAN: FİLİZ HANIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Cüzdan sahibi Fadi Ghozlan ise "Filiz Hanıma çok teşekkür ediyorum. Paramı geri getirdi" cümleleriyle duygularını ifade etti. Ghozlan, Filiz Karakaş'a göstermiş olduğu davranıştan dolayı teşekkür ederken, dükkanında satışını yaptığı parfümlerden de hediye etti.

İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti, ödül olarak parfüm aldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İçinde 20 bin lira olan cüzdanı sahibine teslim etti, ödül olarak parfüm aldı - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Özcan Deniz'in kardeşinden Feyza Aktan hakkında şok iddia: Sızdın kaldın ev yandı Son günlerin popüler uygulaması Signal, WhatsApp'ta görmeye alıştığımız özellikleri getiriyor Kamu ihalelerinde eşik değerler ve parasal limitler yüzde 25,15 artırıldı Zirvenin sahibi Apple oldu! İşte dünyanın en değerli markaları 12 bıçak darbesiyle öldürülen Dilek'in, cinayetten saatler önce katiliyle aynı karede olduğu ortaya çıktı Genç çift, uyarılara kulak tıkayıp otobüs durağında ilişkiye girdi Optimar anketinde en beğenilen siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu, ikinci sırada Selahattin Demirtaş var Acun Ilıcalı'nın jüri üyesi Murda'ya Tarkan'dan şok: Ya klibi kaldırın ya da size dava açacağız