Son Dakika Haberleri: TESK'ten yanıltıcı kampanyalara düzenleme talebi

TESK'ten yanıltıcı kampanyalara düzenleme talebi

25 gün önce

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Artık indirim diye bir sezon kalmadı" diyerek, fiyatların önce şişirilip sonra indirim diye vatandaşın aldatıldığını söyledi. Palandöken söz konusu kampanyalar için "Düzenleme getirilmeli." dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapılan indirimlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Fiyatlar önce şişiriliyor sonra indirim adı altında ürünler satılıyor. Tüketiciyi yanıltan indirim kampanyalarına düzenleme getirilmeli." ifadesini kullandı.

"ARTIK İNDİRİM DİYE BİR SEZON KALMADI"

Palandöken, yazılı açıklamasında, kış gelmeden başlayan "kış indirimlerinin" gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

Aldatıcı indirim kampanyalarının tüketicinin güvenini zedelediğini vurgulayan Palandöken, şunları kaydetti:

"Birçok büyük mağazada daha kış gelmeden kışlık ürünlere yüzde 50'ye varan indirim kampanyaları yapılıyor. Artık indirim sezonu diye bir sezon kalmadı. Fiyatlar önce şişirilip sonradan indirim varmış gibi ürünler eskisinden bile pahalıya satılıyor. Bu aldatıcı kampanyalar tüketicinin güvenini zedelediği gibi ekonomiye de zarar veriyor. Vatandaşları yanıltan ve piyasanın dengesini bozan indirim kampanyalarına düzenleme getirilmeli."

TESK'ten yanıltıcı kampanyalara düzenleme talebi
Haber Yayın Tarihi: 23.10.2019 11:02 Kaynak: AAKulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir
İBB Başkanı İmamoğlu, eşinin dergiye verdiği pozlar hakkında ilk kez konuştu: Bilseydim engellerdim Mucize Doktor'un fragmanı hatalı bir cümleden dolayı kaldırılıp yeniden yüklendi