Son Dakika Haberleri: Marketlerin Kendi Ürünlerini Satmalarına Sınırlama Geliyor

Marketlerin Kendi Ürünlerini Satmalarına Sınırlama Geliyor

9 ay önce

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Marketler genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp satıyorlar. Buna bir sınırlama getirip, diğer üreticilerin de bu marketlerde yer almasını zorunlu kılacağız." dedi.

Marketlerin Kendi Ürünlerini Satmalarına Sınırlama Geliyor, System.String[]

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasında (NTSO) düzenlenen "esnaf buluşması" programında iş insanlarıyla bir araya geldi. Burada Perakende Yasası çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Pekcan, marketlerin kendi markalarını satmasına bir sınırlama getirileceğini söyledi.

Bakan Pekcan şu açıklamayı yaptı:

"ZORUNLU KILACAĞIZ"

"Perakende Yasası ile ilgili çalışma yapıyoruz. Yöresel ürünün marketlerde yer almasıyla ilgili belli raf oranını zorunlu kılıyoruz. Marketler genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp satıyorlar. Buna bir sınırlama getirip, diğer üreticilerin de bu marketlerde yer almasını zorunlu kılacağız. Bu üreticilerimizi, iç piyasada güçlü, ayağının üstünde duran ve rekabetçi firmalar haline getirmedikçe, bunları uluslararası firmalara taşıyıp, ihracatçı yapamayız. Sizleri, el ele vererek ülke ekonomimizi daha güzele, refah düzeyimizi daha da artıracak tedbirleri beraber alarak, hepinizi ihracatçı olmaya davet ediyorum."

Marketlerin Kendi Ürünlerini Satmalarına Sınırlama Geliyor
Haber Yayın Tarihi: 20.03.2019 12:13 Kaynak: AATalihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Genç kızın denize atlayıp intihara kalkıştığı anlar kamerada Batman'da adliye önündeki silahlı kavgada 1 kişi öldü