TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı - Son Dakika

TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı

03.10.2019 12:29
TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı, System.String[]

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan Kabil Ofisince, ülkenin 34 vilayetindeki başarılı lise öğrencilerine yönelik gençlik kampı düzenlenecek.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan Kabil Ofisince, ülkenin 34 vilayetindeki başarılı lise öğrencilerine yönelik gençlik kampı düzenlenecek.

TİKA Kabil Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Afganistan Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen Mersin Gençlik Kampı'na, Afganistan'ın 34 vilayetinden gelen başarılı 36 lise öğrencisi katılacak.

Öğrenciler, başkent Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı'ndan Türkiye'ye TİKA yetkililerince uğurlandı.

Afganistanlı lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek ve çeşitli sosyal, sportif aktiviteler, oyunlar, görsel ve duyusal sanatlarla çeşitli gezi programları içeren "Mersin Gençlik Kampı", ilk olma özelliği taşıyor.

Bir hafta sürecek kampla, başarılı öğrencilerin teşvik edilmesi, iki ülke kültürlerinin tanıştırılması ve kaynaştırılması hedefleniyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TİKA'dan Afgan öğrencilere gençlik kampı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Şanlıurfa'da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü, 11 yaralı Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Yüz yüze eğitim sürecinde kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin sınavları izole bir ortamda gerçekleşecek Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Mardin'de 1700 yıllık kilise 7 milyon 250 bin liraya internetten satışa çıkarıldı Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü