Travel Turkey İzmir'de Menteşe Rüzgarı - Son Dakika

Travel Turkey İzmir'de Menteşe Rüzgarı

2 ay önce

Türk turizm sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan 'Travel Turkey İzmir' turizm fuarı kapılarını 13'üncü kez açarken, Menteşe Belediyesi stantı fuarın gözdesi oldu.

Travel Turkey İzmir'de Menteşe Rüzgarı, System.String[]

Menteşe Belediyesi tarafından kurulan stantta Muğla evi, Muğla bacası, Kuzulu Kapı gibi tarihi Muğla mimarisinin örnekleri tanıtılırken, ziyaretçilere Muğla tarhanası, Muğla halkası, Muğla Saraylısı, bal, zerde, cevizli sucuk ve zeytinyağı gibi yöresel lezzetler ikram edildi.

Yerli ve yabancı ziyaretçilere Muğla tarhanası ikram eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Fuarlar, bir kentin tarihi ve turistlik değerleri ile yöresel lezzetlerini tanıtmakta büyük önem arz ediyor. Daha çok iç turizme yönelik olan ve bu yıl 13'üncüsü gerçekleşen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında biz de yerimizi alarak kentimizi tanıttık.Tarihi ve kültürel değerlerimizi, yöresel lezzetlerimizi katılımcılarla paylaştık. Farklı il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımızın fuarımıza olan ilgisi bizleri sevindirdi. Travel Turkey İzmir fuarı ile kentimizi en iyi şekilde tanıtıyoruz." dedi.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği fuarda halk oyunları ile Muğla Yörük Obaları Derneği Kadın Kaşık Ekibi Takımının ve Yaraş Mahallesi Kadın Tiyatro Topluluğunun gösterileri katılımcıların büyük beğenisini topladı.Menteşe Belediyesi tarafından ilk kez kurulan VR Sanal Gerçeklik gözlüğü ile ziyaretçiler Menteşe ilçesini keşfetme fırsatını buldular.Ebru stanttın da ise katılımcılar ebru yaparak, ebru sanatıyla tanıştılar.

Haber Yayın Tarihi: 06.12.2019 04:31 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın

Son Dakika Haberleri