Trump'tan "yılın kişisi" seçilen iklim aktivisti Greta'ya: Öfke yönetimi sorununu çözmeli - Son Dakika

Trump'tan "yılın kişisi" seçilen iklim aktivisti Greta'ya: Öfke yönetimi sorununu çözmeli

2 ay önce

ABD Başkanı Donald Trump, TIME dergisi tarafından yılın kişisi seçilen 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Greta, önce kendi öfke yönetimi sorununu çözsün" dedi. Greta ise Twitter hesabının profil bölümünü değiştirerek Trump'a yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump, bu kez TIME dergisi tarafından "yılın kişisi" seçilen iklim aktivisti Greta Thunberg'i hedef aldı. Greta'nın yılın kişisi seçilmesine tepki gösteren Trump, "Çok saçma. Greta öfke yönetimi problemi üzerine çalışmalı ve sonra da bir arkadaşıyla güzel eski bir filmi izlemeye gitmeli. Sakin ol Greta, sakin" dedi.

GRETA'DAN CEVAP GECİKMEDİ

Trump'ın paylaşımı sonrası Greta, Twitter hesabının profil bölümünü değiştirdi. Profiline "Öfke kontrolü sorunuyla başa çıkan bir ergen. Şu anda bir arkadaşıyla sohbet edip eski usul güzel bir film izliyor" ifadelerini ekleyen Greta, bu şekilde Trump'a yanıt verdi.

YILIN KİŞİSİ SEÇİLDİ

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen İklim Zirvesi'nde yaptığı konuşma ile tüm dünyanın gündemine oturan 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, TIME dergisi tarafından yılın kişisi seçildi.

Ocak ayında 17 yaşına basacak olan Thunberg için TIME dergisi, "gençliğin gücü" ifadesini kullandı.

Trump'tan yılın kişisi seçilen iklim aktivisti Greta'ya: Öfke yönetimi sorununu çözmeli
Haber Yayın Tarihi: 12.12.2019 07:57 Son Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Buse Varol, ülkenin Elazığ için ağladığı günde kendi fotoğrafını paylaşınca tepki çekti Sosyal medya kullanıcıları, Acun Ilıcalı'ya "Yardım kampanyası başlat" çağrısında bulundu

Son Dakika Haberleri