Son Dakika Haberleri: Nesli tükenmekte olan caretta carettalar bıçaklanarak ve tüfekle vurularak öldürüldü

Nesli tükenmekte olan caretta carettalar bıçaklanarak ve tüfekle vurularak öldürüldü

27 gün önce

Antalya'daki Belek turizm bölgesindeki sahilde, nesli tükenme tehlikesi olan 2 caretta caretta bıçaklanmış ve tüfekle vurulmuş halde bulundu.

Nesli tükenmekte olan caretta carettalar bıçaklanarak ve tüfekle vurularak öldürüldü, System.String[]

Ekolojik Araştırmalar Derneği Başkanı Ali Fuat Canpolat, tüfekle vurularak öldürülen ve vücudunda saçma izleri olan caretta caretta bulduklarını söyledi. Canpolat, " İnsanlar bir hayvana nasıl ateş eder? Nesli tükenme tehlikesi olan hayvanlar bunlar. Turizm açısından da çok önemli hayvanlar." dedi.

"NESLİ TÜKENME TEHLİKESİ OLAN HAYVANLAR BUNLAR"

Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) Başkanı ve Hacette Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Ali Fuat Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belek'teki Boğazkent mevkisinde kumsalda bir hafta önce tüfekle vurularak öldürülen ve vücudunda saçma izleri olan caretta caretta bulduklarını söyledi.Aynı bölgede bugün de yumuşak dokusu bıçaklanarak öldürülen caretta caretta bulduklarını dile getiren Canpolat, "Nasıl bir mantık anlamıyorum. Çok üzücü bir görüntü. İnsanlar bir hayvana nasıl ateş eder. Nesli tükenme tehlikesi olan hayvanlar bunlar." dedi.

"TURİZM AÇISINDAN DA ÇOK ÖNEMLİ HAYVANLAR"

Kumsala vuran kaplumbağaların öldürülmesinin üzücü bir durum olduğunu dile getiren Ali Fuat Canpolat, şunları kaydetti:

"Geçmiş yıllarda sahile daha çok ölü kaplumbağa vuruyordu ve ölüm nedenini anlamıyorduk. Ama yaklaşık bir hafta önce tüfekle öldürülmüş, bugün de bıçak saplanmış caretta caretta ölüsü bulduk. İnsanlar çıldırmış olmalı, ne alıp veremedikleri var? Artık doğayla barışalım. Belek bölgesi caretta carettaların yuvalama alanı ama bunun değerini bilmiyoruz. Bunu değer haline getirmek zorundayız. İnsanlar pelikanla turizm yapıyor, biz kaplumbağaların değerini neden bilmiyoruz? Turizm açısından da çok önemli hayvanlar."

Haber Yayın Tarihi: 19.06.2019 11:05 Kaynak: AA

YORUMLAR


Otobüsten düşüp ölen genç kızla ilgili kahreden detayı babası paylaştı Siirt'ten korkunç görüntüler! Önce yumrukladı, sonra arabayla üzerinden geçti Jigolo olmak istedi, 4 bin lira dolandırıldı