Türk-İş'ten Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 milyon liralık destek - Son Dakika

Türk-İş'ten Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 milyon liralık destek

Milli Dayanışma Kampanyası'na bir destek de Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'ndan geldi. Türk-İş, kampanyaya 3 milyon liralık bağış yaptı.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 milyon lira bağışladı. Türk-İş'ten yapılan açıklamaya göre, konfederasyon adına 3 milyon liralık bağış çekini, Genel Sekreter ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a dün teslim etti.

"BİZ DE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK"

Bağış çekinin teslimi sırasında değerlendirmelerde bulunan Kavlak, yaşanılan zor süreçte, birlik ve beraberlik ruhunun önemine dikkati çekti. Türk-İş'in 1 milyonu aşkın üyesi ve üye işçilerin aileleriyle 5 milyonluk büyük bir aile olduğuna işaret eden Kavlak, şunları kaydetti:

"Bu süreçte, başta Türk Metal Sendikamız olmak üzere konfederasyonumuza bağlı sendikalar otellerini sağlık çalışanlarına tahsis etti. Bunun yanında sokakta kağıt toplayan 700 kişiye konfederasyon olarak gıda yardımı yaptık. Sorumluluklarımızın farkında olarak adımlar atıyoruz. Türk-İş dün olduğu gibi bugün de ülkemizin en önemli değerlerinden biridir. Bu bilinçle bu zor günlerde 3 milyon liralık yardımla biz de elimizi taşın altına koyduk. İnşallah yapılan tüm yardımlar ihtiyaç sahiplerinin bir derdine derman olur."

Türk-İş'ten Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 milyon liralık destek

Son Dakika

İkinci el araç alacaklara uyarı: Fiyatlar artmaya devam edecek Normalleşmenin etkileri piyasalara yansıdı! Dolar düşüyor, borsa yükseliyor Evde bakım yardımı ve engelli aylığı alanların raporları ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak Taşıt kredisi çekmeyi düşünenler dikkat! İşte %0,49 - %0,69 faiz oranlarının geçerli olacağı markalar Turizm cenneti Bodrum'da şezlongların günlük kirası, ortalama bir evin aylık kirasından daha yüksek İGDAŞ'tan sonra şimdi de İSKİ! CHP'li meclis üyesi bile gelen faturaya isyan etti Son Dakika: THY yurt dışı uçuşlarına 18 Haziran'da başlayacak Kamu bankalarının düşük faizli kredi paketinden fırsatçı firmalar yararlanamayacak Üç kamu bankasının başlattığı düşük faizli kredi paketine Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım da dahil oldu Üzüm yaprağı, meyvesinden 10 kat daha fazla kazandırıyor Giresun'da ilk defa salep üretimi yapıldı, kilosu 1.400 TL'den satılıyor Son dakika: EPDK: Akaryakıt fiyatları yüksek, şirketler indirim yapmazsa biz fiyatları makul seviyeye çekeriz 48 gün sonra açılan Meclis'te bekçilerin maaş artışı ve yeni yetkileri ele alındı Ukraynalı turistler 1 Temmuz'dan itibaren Türkiye'ye gelecek Normalleşme sürecinde kamuda alınacak tedbirler belirlendi! Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak