Türk Kızılay'ı Gönüllü Kan Bağışçılarına Plaket Verdi - Son Dakika

Türk Kızılay'ı Gönüllü Kan Bağışçılarına Plaket Verdi

3 yıl önce

Türk Kızılay’ı Adana Şubesi, 14 Haziran ’Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’ kapsamında kan bağışçılarıyla iftar yemeğinde buluştu.

Türk Kızılay'ı Gönüllü Kan Bağışçılarına Plaket Verdi, System.String[]

Türk KızılayAdana Şubesi, 14 Haziran 'Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü' kapsamında kan bağışçılarıyla iftar yemeğinde buluştu. Yemek sonrası bağışçılara plaket verildi.


Bir otelde düzenlenen programda, Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Adana Büyükşehir Belediyesi Vekili Ramazan Akyürek ve çok sayıda kan bağışçısı katıldı. İftar programı Kur-an'ı Kerim tilavetinin ardından, ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.


Türk Kızılay'ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, bugün çok anlamlı bir gün, üç güzelliği birlikte kutladıklarını belirtti. Saygılı," Milletimizin iyilik eri patronluk eğitimi almış Türk Kızılayı 149 yaşında, yine rahmet ayında bereket ayındayız. Yine başka bir güzellik olan siz değerli bağışçılarımız, iyiliği bulaştırma adına güzelliği bulaştırma adına anlamı şekilde kan bağışı yaptınız. Sizlere sembolik olarak madalya verelim dedik" ifadeleri kullandı


Daha sonra Saygılı şunları aktardı," Kan dökülen dünyada insanların birbirlerini boğazladığı bir dünyada sizler çok önemli bir şey yapıyorsunuz, sizleri alkışlıyorum. Bizim doğduğumuz coğrafyada birlik beraberlik ve kardeşlik vardır. Bu coğrafyada her bir ferdimiz bir başkasının emanetidir. Her bir kardeşimiz bir kardeşimizin, kardeşidir. Kızılay renk körüdür, ayrımsız hesapsız yapar bütün faaliyetlerini. İyi ki varsınız, iyi ki gönüllüsünüz" dedi.


Konuşma sonrasında gönüllü kan bağışında bulunan vatandaşlara plaketleri verildi. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 15.06.2017 01:18 Kaynak: İHASon Dakika

Beril Işık, yıllardır tedavi gören Kenan Işık'ın son durumu hakkında bilgi verdi: Gözleriyle iletişim kuruyor
"Bakışları tuhaf" diye terk edilen köpeği sahiplenmek için 150 kişi başvurdu Ceren'in katilinden mahkeme başkanına: Çırılçıplak soyunursam anlarsınız akıl sağlığımı

Son Dakika Haberleri