Son Dakika Haberleri: Türk Polis Teşkilatı'nın 169. kuruluş yıl dönümü -

Türk Polis Teşkilatı'nın 169. kuruluş yıl dönümü -

6 yıl önce

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve beraberindeki emniyet personeli, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruşulunun 169. yıl dönümü dolayısyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Türk Polis Teşkilatı'nın 169. kuruluş yıl dönümü -, System.String[]

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve beraberindeki emniyet personeli, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruşulunun 169. yıl dönümü dolayısyla Anıtkabir'i ziyaret etti.


Kılıçlar, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve beraberindekilerle Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşu gerçekleştirdi.


Beraberindekilerle Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçlar, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Kılıçlar, deftere şunları yazdı:


"21. yüzyılın gereklerine uygun insan kaynağı ve teknoloji bilgisi ile çağın ötesini hedefleyen Türk Emniyet Teşkilatı olarak manevi huzurundayız.


Kuruluşumuzdan bugüne 169 yıldır, teşkilat olarak Cumhuriyet kanunlarına, memleketin huzur ve asayişine karşı gelebilecek her şeriri bertaraf etmedeki kararlılığımız artarak devam etmektedir.


Türk polisi, geçmişinden aldığı ilham, güçlü, modern ve değişime açık yapısıyla ülkemizin güvenlik, barış ve istikrarının teminatı olmaya devam etmektedir.


Daima güven duyduğun Türk Emniyet Teşkilatı milli birlik ve beraberlikten aldığı güçle gösterdiğin hedefler ışığında çalışmalarını sürderecektir. Huzurunda tazimle eğiliyoruz."


Anıtkabir'deki tören sırasında, polis koleji, polis akademisi öğrencilerinin yanı bir grup emniyet personeli de hazır bulundu.


Haber Yayın Tarihi: 09.04.2014 12:52 Kaynak: AAYüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun? Zina nedeniyle değnek cezasına çarptırılan genç infazda bayıldı, ancak ceza tamamlandı