Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika

Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü

6 yıl önce

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar ve beraberindeki emniyet personeli, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü, System.String[]

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve beraberindeki emniyet personeli, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruşulunun 169. yıl dönümü dolayısyla Anıtkabir'i ziyaret etti.


Kılıçlar, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve beraberindekilerle Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşu gerçekleştirdi.


Beraberindekilerle Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçlar, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Kılıçlar, deftere şunları yazdı:


"21. yüzyılın gereklerine uygun insan kaynağı ve teknoloji bilgisi ile çağın ötesini hedefleyen Türk Emniyet Teşkilatı olarak manevi huzurundayız.


Kuruluşumuzdan bugüne 169 yıldır, teşkilat olarak Cumhuriyet kanunlarına, memleketin huzur ve asayişine karşı gelebilecek her şeriri bertaraf etmedeki kararlılığımız artarak devam etmektedir.


Türk polisi, geçmişinden aldığı ilham, güçlü, modern ve değişime açık yapısıyla ülkemizin güvenlik, barış ve istikrarının teminatı olmaya devam etmektedir.


Daima güven duyduğun Türk Emniyet Teşkilatı milli birlik ve beraberlikten aldığı güçle gösterdiğin hedefler ışığında çalışmalarını sürderecektir. Huzurunda tazimle eğiliyoruz."


Anıtkabir'deki tören sırasında, polis koleji, polis akademisi öğrencilerinin yanı bir grup emniyet personeli de hazır bulundu. - Ankara

Haber Yayın Tarihi: 09.04.2014 12:07 Kaynak: AASon Dakika

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'prezervatif' tartışması
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti