Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika

Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü

09.04.2014 12:07
Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü, System.String[]

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar ve beraberindeki emniyet personeli, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve beraberindeki emniyet personeli, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruşulunun 169. yıl dönümü dolayısyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Kılıçlar, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve beraberindekilerle Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşu gerçekleştirdi.

Beraberindekilerle Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçlar, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Kılıçlar, deftere şunları yazdı:

"21. yüzyılın gereklerine uygun insan kaynağı ve teknoloji bilgisi ile çağın ötesini hedefleyen Türk Emniyet Teşkilatı olarak manevi huzurundayız.

Kuruluşumuzdan bugüne 169 yıldır, teşkilat olarak Cumhuriyet kanunlarına, memleketin huzur ve asayişine karşı gelebilecek her şeriri bertaraf etmedeki kararlılığımız artarak devam etmektedir.

Türk polisi, geçmişinden aldığı ilham, güçlü, modern ve değişime açık yapısıyla ülkemizin güvenlik, barış ve istikrarının teminatı olmaya devam etmektedir.

Daima güven duyduğun Türk Emniyet Teşkilatı milli birlik ve beraberlikten aldığı güçle gösterdiğin hedefler ışığında çalışmalarını sürderecektir. Huzurunda tazimle eğiliyoruz."

Anıtkabir'deki tören sırasında, polis koleji, polis akademisi öğrencilerinin yanı bir grup emniyet personeli de hazır bulundu. - Ankara

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk Pols Teşkilatının 169. Kuruluş Yıl Dönümü - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Bahçeli'den "Ordu Katar'a satıldı" diyen CHP'li Başarır'a sert tepki: Silahlı kuvvetlere zilletin lekesi sürülemez Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 454 liradan işlem görüyor Bomba iddia: Kendi evinde karantinaya giren Hadise ve Kaan Yıldırım ayrıldı Henüz 14 yaşında! Ağabeyine tek cümlelik mesaj atan Eylül 1 haftadır kayıp Son dakika! İYİ Parti'den asgari ücret zammı önerisi: 3 bin TL olsun Kasığından vuruldu, zanlılar tahliye edilince isyan etti: 136 dikişim var, adalet bu mu? Bülent Ersoy, kürklerini kabul etmeyen ÇYDD'yi vasiyetinden çıkardı Doğal gazda yıl sonuna kadar zam olmayacak