Son Dakika Haberleri: Türkiye'deki Seçimler Rus Basınında Büyük Yankı Uyandırdı

Türkiye'deki Seçimler Rus Basınında Büyük Yankı Uyandırdı

10 ay önce

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri Rusya'da da ilgiyle takip edildi ve açıklanan ilk sonuçlar Rus basınında da büyük yankı uyandırdı.

Türkiye'de gerçekleştirilen seçimler Rus basınında da geniş yer buldu.

"TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİNDEN ÖNGÖRÜLEBİLİRLİK SAĞLAYACAK"

Rus haber ajansı Ria Novosti, "Erdoğan'ın yeniden seçilmesi Suriye barış süreci dahil olmak üzere Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinde öngörülebilirlik sağlayacak" dedi.

Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçilmesinin Suriye barış süreci dahil olmak üzere Rusya ve Türkiye'nin işbirliğinin kilit konularında öngörülebilirliği sağlayacağını duyurdu.

Slutskiy gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye Rusya için önemli bir partner. Ortak çabalarla Suriye'de terörle mücadele ediyoruz, bölgede güvenliğin sağlanması için adımlar atıyoruz. Bu nedenden dolayı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi Suriye barış süreci başta olmak üzere Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin kilit noktalarında öngörülebilirlik sağlayacak" dedi.

"ERDOĞAN DEMOKRASİ DERSİ VERDİ"

Tass haber ajansı ise seçimleri şöyle gördü:

Erdoğan: Türkiye geçtiğimiz seçimlerde tüm dünyaya demokrasi dersi verdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü düzenlenen seçimlerde ilk turda oyların yüzde 52.5'ini aldı. Erdoğan zaferini oyların tamamı sayılmadan ilan etti ve Türk halkının tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğinin altını çizdi. Erdoğan'ın rakibi Muharrem İnce ise oyların yüzde 30.7'sini aldı.

Türk halkı ilk kez aynı zamanda hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimi yaptı.

"HALKIN İRADESİ KAZANDI"

İnterfaks, Erdoğan Türkiye'nin dizlerine çökmesini bekleyenlere ders verdiğini belirterek, bu seçimlerde kazananın demokrasi ve halkın iradesi olduğunun altını çizdi dedi.

"ÖRNEK BİR ÜLKEYE ÇEVİRECEK"

Regnum.ru, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Recep Tayyip Erdoğan sabah akşam çalışarak ülkeyi tüm dünya için örnek bir ülkeye çevireceğini ifade etti.

Erdoğan, yakın zamanda tüm eksiklikleri düzelteceklerini ve tüm görevlerini yerine getireceklerini belirtti.

"TERÖR İLE EMİN ŞEKİLDE MÜCADELE EDECEK"

Kommersant, Recep Tayyip Erdoğan Suriye'nin temizlenmeye devam edilmesi sözünü verdi ifadelerini kullandı.

Dün Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri düzenlendi. Oyların yüzde 50'sinden fazlasını alan Recep Tayyip Erdoğan terör örgütleri ile daha emin şekilde mücadele edeceklerinin altını çizdi.

Erdoğan, Türkiye'nin Suriye topraklarını temizlemeye devam edecekleri ve evlerini terk eden Suriyelilerin güvenli şekilde oraya geri dönecekleri sözünü verdi.
Mahalle Sakinlerinin Arazide Buldukları Mezar Polisi Alarma Geçirdi Talep Patlayınca Kenevir Tohumunun Kilosu Bin Liraya Çıktı Yere Düşen 100 Lirayı Gizlice Alıp Cebine Koyan Vatandaş Gözaltına Alındı