Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi - Son Dakika

Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi

24.11.2017 18:30

Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' projesi 2'nci Tuzla Kitap Fuarı açıldı Asma Kitap projesiyle toplanan kitaplar Doğu illerine gönderilecekİSTANBUL - 2'nci Tuzla Kitap Fuarı, 130'dan fazla yayınevinin katılımıyla açıldı.

Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' projesi

2'nci Tuzla Kitap Fuarı açıldı

Asma Kitap projesiyle toplanan kitaplar Doğu illerine gönderilecek

İSTANBUL - 2'nci Tuzla Kitap Fuarı, 130'dan fazla yayınevinin katılımıyla açıldı. Fuarda kurulan 'Asma Kitap' sosyal sorumluluk projesi ile kitap yardımları Tuzla'dan Anadolu'ya ulaştırılacak.

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen 2'nci Tuzla Kitap Fuarı kapılarını açtı. Tuzla Marina'da açılışı gerçekleşen, 130'dan fazla yayınevinin katıldığı 2'nci Tuzla Kitap Fuarı'nın açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile çok sayıda kitapsever katıldı. "Aşk ile Oku" temasıyla düzenlenen kitap fuarının açılışı kurdele kesimi ile gerçekleşti. Kurdele kesiminin ardından milletvekilleri ile belediye başkanları fuarı gezdi; yazdıkları kitapları imzalayarak kitapseverlere takdim etti.

Asma kitap projesi

Sosyal sorumluluk projeleri ile öncü olan Tuzla Belediyesi, Asma Kitap Projesi ile 2'nci Tuzla Kitap Fuarı'nda düzenlenen kitap yardımlarını Tuzla'dan Anadolu'ya ulaştıracak. Kitap kardeşliği ile sosyal sorumluluk projeleri kapsamında fuardaki şeffaf kutularda toplanan kitaplar doğu illerindeki çocuklara gönderilecek.

Fuarın açılış konuşmasını yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Ben özellikle de 24 Kasım vesile ile açmış olduğumuz bu 2'nci kitap fuarımız çok ilgi gördü. Çok geniş bir katılım, 130'dan fazla yayın evi katıldı. Burada kitap imzalamak için gelen hem yazarlarımız ve misafirlerimizle beraber güzel bir anlamı bir günde anlamlı bir proje olmuş oldu. Anlam katan başka bir şey daha var ki, özellikle kitapların bir kumbaraya atılarak biriktirilip, Van'da, Bitlis'te ve 5 ilimizde kütüphane oluşturacak kampanya başlattık. Bu kampanya sayesinde başka birisine yine bir katkı sağlayacak güzel bir projeye imza atmış olduk. İnşallah oralardaki kütüphaneleri hep beraber gidip kurup geleceğiz" dedi.

Kitapseverler Tuzla Kitap Fuarı'nı, 24 Kasım 2017-3 Aralık tarihleri arasında ziyaret edebilecek.

Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi
Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi
Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi
Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi

Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Tuzla Kitap Fuarı'nda 'Asma Kitap' Projesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Döner paketleyen çalışanların skandal görüntülerine tepki yağdı! Bakanlık harekete geçti Avrupa Parlamentosu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ın salıverilmesini istedi Tartıştığı babaannesini öldüren genç, polise teslim oldu Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi