Umutlu Olmak İçin Sebebimiz Var! - Son Dakika

Umutlu Olmak İçin Sebebimiz Var!

4 yıl önce

Şansal Büyüka - MİLLİYETBu kadro, Fatih Hoca'nın radikal değişimi ile dışarıda kalan bazı ustalarla örülürse, açıkçası çok daha iyi işler yapılabilir.

Umutlu Olmak İçin Sebebimiz Var!, System.String[]

Şansal Büyüka - MİLLİYET


Bu kadro, Fatih Hoca'nın radikal değişimi ile dışarıda kalan bazı ustalarla örülürse, açıkçası çok daha iyi işler yapılabilir. Açıkcası Hoca'nın bu cesaretini de kutluyorum. Her Babayiğit'in cesaret edeceği bir değişim değil bu. Fatih Hoca için "idam sehpasını" kuranlar, ipini çekmek için bir başka maçı bekleyecekler. Umarım milli takım hep kazanır ve bu şansı bulamazlar. Unutulmasın, bu milli takım Fatih Terim'in değil, bu ülkenin takımı.


MEHMET DEMİRKOL - FANATİK


Gençlerin kendilerine güveni güzel. Şansımızın yanımıza olması da. ve tabii Volkan'ın üstün formu da... Tabii asıl önemlisi Hırvatistan'ın Haziran seviyesinin çok gerisinde olması. Umutlu olmak için sebeplerimiz var.


RIDVAN DİLMEN - FOTOMAÇ


Ben teknik direktörümüz Fatih Terim'in milli takımda yaşanan bu krizi yılların verdiği tecrübeyle çözeceğini, daha doğrusu mutlaka çözmesi gerektiğini düşünüyorum. Dışarıda kalan oyuncularımızın da çok kısa bir süre içinde takıma katılacağını düşünüyorum ki mutlaka katılmalılar da. En zor deplasmanlardan biri olan Hırvatistan karşısında alınan puan bizi turnuvanın sonuna kadar diri tutacaktır. Hırvatistan karşılaşması sonrasında gördüğüm kadarıyla bu şekilde düşünüyorum ama bu kadroyla değil. Muhakkak dışarıda kalan oyuncularımızın takıma dönmesi lazım.


UĞUR MELEKE - HÜRRİYET


On bir genç adamımız artı olağanüstü şansımız, bir de gayretli üst direk vardı Hırvatlar'ın karşısında. Topu genelde onlara bıraktık ve kazandıklarımızla Emre'nin sprintlerine bel bağladık. Savunmaya çarpıp ağlara giden golümüz de yine Emre'nin imkansız bir kalabalığa girip aldığı şanslı faulle geldi zaten. Şans bize 1 puan kazandırır, ama bir eleme grubu kazandırmaz. Daha fazlasını istiyorsak kişisel meseleleri bir yana bırakıp en iyi takımımızla çıkmamız gerek Ukrayna ve İzlanda'nın önüne. Eğer Ömer Toprak niye yok bilmiyorsak, Arda'yı bilmiyorsak, Gökhan, ­Caner, ­Hakan, ­ Volkan Demirel hepsi ters yönde gibi geliyorsa size, belki de siz ters yöndesinizdir değil mi? Terim'in artık herkesi terste görme metodunu bir yana bırakıp, kendi şeridini kontrol etmesi gerek bence.


ERMAN TOROĞLU - FOTOMAÇ


Hırvatlar'ın 4 topu direkten döndü, biz eğrisi doğrusuna geldi bir gol attık ve maç istediğimiz gibi bitti. Asıl önemlisi dün gece Milli Takım'daki papaz takımının sonu oldu; artık herkes eşit.Türk Milli Takımı'nda para için prim için mücadelenin sonu oldu.Burası kulüp takımı değil. Kendisini protesto eden milli takım seyircisini alkışlayanların sonu oldu.


Artık bundan sonra o hareketi Türk Milli Takımı seyircisine kimse yapamayacak. Sahanın içinde bütün futbolcular eşit oldular. Horoz ve ağabey işi bitti.


RÜŞTÜ REÇBER - HÜRRİYET


Oyun olarak yeterli olmadığımızı görmemiz lazım. Ama sahadaki oyuncuların birçoğunun yeni yeni oynamasına rağmen elemelerin ilk maçından grubun favorisi karşısında puanla alması moral açısından diğer maçlara pozitif etki edecektir. Bu maçtan kendimize alacağımız birçok ders de olmalıdır. Diğer maçların da berabere bitmesi bizim içinde artı bir avantaj oldu.


ATTİLA GÖKÇE - MİLLİYET


Eleme gruplarına girişte çoktandır böyle başlangıçları özlemiştik. Yeniden umuda döndük. Yaşadığımız sıkıntılı durumun atlatılması adına çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Hayır... Kadro dışı kalanlar, onların yerini alanlar... Eğri-doğru kararları tartışmak istemiyorum. Egolarıyla oradan beslenmek isteyenler mi? Kimsenin keyfine kahya değilim!


ERSİN DÜZEN - VATAN


Arada bu kadar güç farkı olsa da, Zagreb'den puanla dönmemiz büyük başarı ve moral verici. Ekim'e kadar saha dışındaki sorunlarımızı çözersek, birlik-beraberlik içinde 2018'e yürüyebiliriz.


FEYYAZ UÇAR- FANATİK


İkinci yarıda sadece oynatmamaya değil, oynamaya da çalışıyor millilerimiz. Gole verilen erken cevap özgüveni artırmış. Kısa paslaşmalar ve topun olduğu yerde çoğalmak avantaj sağlıyor. Fakat çıkarken yapılan pas hatalarının riski devam etmekte. Kötü alışkanlıklarımızdan biri de bu. Yapmasak olmaz. Kendi işini zora sokmakta dünya lideriyiz. Pek matah bir özellik değil. Adrenalin tutkunuyuz.


İLKER YAĞCIOĞLU - TAKVİM


Rusya maçının ardından "Fatih Terim'in gençleştirme operasyonunu desteklemek boynumuzun borcu" diye yazmıştım. Çünkü bu genç oyuncuların sabredildiği ve zaman tanıldığı taktirde başarılı olacağına inancım tamdı. Dün akşam grubumuzdaki en zorlu rakiple deplasmanda oynadığımız maçta gördük ki bu çocuklarda hayat var. Hırvatlar'dan alınan bir puan son derece önemli ve değerli. Hele ki böyle genç bir takımla bunu başarıyorsak tabiki gelecek adına hepimiz ümitleniyoruz.


SERHAT ULUEREN - VATAN


Volkan Babacan bu uğurlu 'pembe panter' formasını aman hiç sırtından çıkarmasın ve Topal gibi her takıma lazım cengaverimiz sakatlanmasın. Şener de bugüne kadar ki en iyi performansını ortaya koydu. ve önümüzdeki Ukrayna ve İzlanda maçlarında Arda ve Caner bu Milli Takım'a dönecektir, kimse merak etmesin.


DENİZ ÇOBAN - FANATİK


Maçın hakemi Szymon Marciniak, Hırvatistan lehine çaldığı penaltı düdüğünde haklıydı. İsmail Köybaşı bir savunma oyuncusunun yapmaması gerekeni yaptı ve ceza sahası dışına doğru top süren Modric'i dikkatsizce düşürdü. Anlamadığım konu ise hakemin sarı kart göstermemek için gösterdiği çaba idi. 55. dakikada Strinic, Şener'i kolundan çekerek düşürdü. Hakem sadece faul verdi. Aynı oyuncu 83.dakikada bu kez dirseğiyle Şener'in yüzüne haksız bir müdahalede bulundu. İki pozisyonda da tartışmasız sarı kart olmalıydı. Hakem bu sarı kartları gösterse Strinic 90 dakikayı tamamlayamadan, oyundan kırmızı kartla atılacaktı.


MERT AYDIN - FOTOMAÇ


Tabii ki Arda başta önemli isimler yoktu. Terim'in kararından bağımsız Oğuzhan sakattı. Böyle bir ortamda bundan daha fazlasını üretebilmek pek de mümkün değildi. Böyle bir deplasmandan alınan 1 puan güzel. Ama her maçta özellikle de evimizde böyle oynayamayız. İç sahada beraberliğe aynı sempatiyle bakamayız. Futbolumuzda barış çubuğunun yakılması gerekiyor. Milliler her zaman en güçlü haliyle sahada olmalı. O zaman alınan puanın anlamı olur.


OSMAN ŞENHER - MİLLİYET


Orta sahaya bakıyoruz. Ayağında topu tutacak, final pası atacak, oyunu yavaşlatıp hızlandıracak Hakan Çalhanoğlu'ndan başka futbolcu yok. Okay olsun, Ozan olsun, Kaan olsun iyi mücadele edip, rakiple boğuşuyorlar. Ama bu yeterli mi? Kesinlikle değil. Forvette tek santrforumuz var, o da Cenk Tosun. Çocuk iyi niyetle mücadele ediyor. İyi bir golcü mü, kesinlikle hayır. Yaratıcılığı var mı, o da yok. Hücumda tek silahımız var, o da Emre Mor. Milli takımımız bir tek Emre'nin hücum etkinliğiyle maç kazanması kolay iş değil.


CEM DİZDAR - FANATİK


'Futbolcu kaynağı kıt' bir ülkede değilmişiz gibi milli takımın yarısından fazlası takımlarında oynayamayan oyuncular!.. Yetmez, takımlarında oynayanların bazılarının - kaleci hariç - pozisyonları farklı.. O zaman planımız neye dayanacaktı? Bizim için bile belirsiz olan çiçeği burnunda Emre Mor'un doğaçlamalarına mı? İlk 10 dakikadaki cılız etkimizi kıran Hırvatlar topu gezdirmeye başlayınca sahadakiler dahil hepimiz olan biteni izlemeye koyulduk!


HAYRİ ÜLGEN - TAKVİM


Futbol yürek işidir. Yıllardır Türk futbolunun içindeyim. Ama hiçbir zaman böyle yürekten cesaretle bir yapılanmaya gidilmemişti. Bu nedenle Fatih Terim'i Avrupa Şampiyonası'nda yenildiğimiz Hırvatistan'a karşı tam 7 asını milli takıma çağırmayarak çok önemli bir işe imza attı. ve bu yürekli davranışından dolayı da kendisini kutlamak isterim. Futbol yürek işidir dediğimde eğer bir futbolcu bir takım sahada yüreğini koyarsa eninde sonunda başarı da gelir. Bakın Hırvatistan'a kadro olarak bizden iyiydi. ve grubumuzun da favorisiydi. Türk milli takımı deplasmanda oynamasına rağmen hem saha hem alan presi yaparak bu müthiş Hırvatistan'ı durdurmaya yetti.

Kaynak: Sporvadisi.com

Haber Yayın Tarihi: 06.09.2016 06:44 

YORUMLAR


Son Dakika

Benzin istasyonunda görevlilerle şakalaşan polis, ardından kafasına sıktı
İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü Çocuğunun babasını aramaya geldi, gerçeklerle Esra Erol'da programında yüzleşti

Son Dakika Haberleri