Son Dakika Haberleri: Usain Bolt'a Karşı Türkiye Kaptanı Ece Vahapoğlu!

Usain Bolt'a Karşı Türkiye Kaptanı Ece Vahapoğlu!

2 yıl önce

Usain Bolt, 8,9 milyon takipçili instagram hesabından wellness eğitmeni ve sporcu Ece Vahapoğlu'nun 12-18 Kasım'da düzenleyecekleri Elentor Koşu Dünya Kupası'nda Türkiye kaptanı olduğunu duyurdu.

Usain Bolt'a Karşı Türkiye Kaptanı Ece Vahapoğlu!, System.String[]

Yarışa dijital ortamda katılan tüm ülkeler, 12-18 Kasım 2018 tarihleri arasında koştukları toplam km ile yarışarak Elentor Running World Cup'ı kazanmaya çalışacak.

Akıllı telefonlardan Strava sistemine kayıt olduktan sonra koşulan her km sisteme kaydedilecek. Ne kadar hızlı koşulması değil, toplamda ne kadar çok kilometre koşulması yarışı kazanmada belirleyici olacak. Her ülkenin toplam km'si katılan toplam kişiye bölünerek adil bir yarış sistemi sunulacak.

Jamaika'yı Usain Bolt temsil ederken, internet üzerinden yaptıkları araştırmalar sonucunda sosyal medya gücüyle Türkiye'den Ece Vahapoğlu'na teklif götüren ekip, Türk sporcunun kendi fit21 markalı kırmızı takımıyla koştuğu görselini duyurularda da kullandı.

Ece Vahapoğlu, "Geçen sene dünyanın en zor maratonu Everest Maratonu'nda Türkiye'yi temsil eden ilk kişi olduktan sonra beni yeniden heyecanlandıran uluslararası bir koşu organizasyonunda Türkiye kaptanı olarak ülkemi temsil etmek ve ülkemdeki koşu severleri hareket geçirmek görevi büyük gurur veriyor. Haydi Türkiye hepimiz koşalım!" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 08.11.2018 03:00 Kaynak: Bültenler

YORUMLAR


5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi