Vicdansız anne bebeğini poşete koyup arsaya bıraktı! - Son Dakika

Vicdansız anne bebeğini poşete koyup arsaya bıraktı!

28 gün önce

Manisa'da prematüre doğum yapan 35 yaşındaki bir kadın, bebeğini poşet içinde boş bir arsaya bıraktı. Emniyet ekipleri, vicdansız annenin arsaya bıraktığı bebeğin cansız bedenine ulaştı.

Manisa'da tedavi için gittiği hastanede sağlık çalışanlarının durumundan şüphelenerek hastane polisine bilgi vermesinin ardından sorgulanan 35 yaşındaki kadın, evde prematüre doğum yaptığını ve doğan bebeği bir poşet içinde Turgutlu'daki boş bir arsaya bıraktığını söyledi. Alınan bilgiler sonrası bebeğin cansız bedenine ulaşıldı.

BEBEĞİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde iddiaya göre evlilik dışı hamile kalan Zehra Y. isimli kadın evinde doğum yaptı. Prematüre doğan erkek bebeği bir poşet içinde boş bir arsaya bırakan Zehra Y. tedavi için Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesine gitti. Burada durumundan şüphelenen sağlık personeli durumu hastane polisine bildirdi. Polisin Zehra Y.'ye olayı sormasına üzerinde kadın durumu itiraf ederek, evde doğum yaptığını, bebeği boş bir arsaya bıraktığını itiraf etti.

İtiraf sonrası Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Yiğitler Mahallesi Mert Sokak üzerinde bulunan boş arsada poşete sarılı bir erkek bebeği cesedi buldu. Sağlık ekipleri tarafından Turgutlu Devlet Hastanesi morguna getirilen bebek İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

TEDAVİNİN ARDINDAN GÖZALTINA ALINACAK

Bebeğin annesi Zehra Y.'nin hastanede polis gözetiminde tedavi altında olduğu öğrenildi. Polis konuyla ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlatırken Zehra Y.'nin tedavinin ardından gözaltına alınacağı öğrenildi.

Vicdansız anne bebeğini poşete koyup arsaya bıraktı!
Haber Yayın Tarihi: 14.11.2019 05:38 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü
Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti Patron, yanında çalışan iç mimarın etek altı fotoğrafını çekti