Son Dakika Haberleri: WhatsApp'ta yeni sistem açığı! GIF'lere dikkat edin

WhatsApp'ta yeni sistem açığı! GIF'lere dikkat edin

12 gün önce

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan haberleşme programı WhatsApp, sistem açığıyla gündeme geldi. Awakened takma isimli bir araştırmacı tarafından ortaya çıkarılan açık sayesinde siber korsanlar WhatsApp kullanıcılarına gönderdikleri GIF'ler ile kullanıcı verilerine erişebiliyor.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu sefer platforma entegre ettiği yeni özelliği ile değil bir sistem açığı ile gündeme geldi. Tespit edilen WhatsApp açığı, kötü niyetli kişilerin, kullanıcıların telefonundaki dosyalara ya da mesajlara erişmesini sağlıyor.

GÜNCELLEMEYE GİTMESİ BEKLENİYOR

Awakened takma isimli bir araştırmacı tarafından ortaya çıkarılan açık sayesinde siber korsanlar WhatsApp kullanıcılarına gönderdikleri GIF'ler ile kullanıcı verilerine erişebiliyor. Bulduğu açığı Facebook'a bildiren Awakened'ın bu keşfinin ardından Facebook'un platformda bir güvenlik güncellemesine gitmesi bekleniyor.

WhatsApp'ta yeni sistem açığı! GIF'lere dikkat edin
Haber Yayın Tarihi: 03.10.2019 09:02 Aleyna Tilki, "Yine yerdeyim" diyerek mini elbiseli fotoğrafını yayınladı
Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için teşviki ikiye katladı Trump'ın tehditleri Türk insanına soruldu! İşte anketten çıkan sonuç