Yalnız Erkekler Siri'yi Cinsel İçerikli Muhabbet Yapmaya Zorluyor - Son Dakika

Yalnız Erkekler Siri'yi Cinsel İçerikli Muhabbet Yapmaya Zorluyor

4 yıl önce

Akıllı telefonlarda dijital talepleri yerine getiren ve soruları cevaplayan Siri gibi kişisel asistanların çoğunlukla yalnız erkekler tarafından amacının dışında kullanıldığı anlaşıldı.

Yalnız Erkekler Siri'yi Cinsel İçerikli Muhabbet Yapmaya Zorluyor, System.String[]

Teknoloji şirketleri, kadın sesi ile hizmet veren bu yazılımlarla cinsel içerikli muhabbet kurmaya çalışan erkeklerin sayısının bir hayli fazla olduğunu söyledi.

Robin isimli sanal asistanın yaratıcısı olan Robin Labs'ın CEO'larından Ilya Eckstein, özellikle gençler, kamyon ve taksi şöförlüğü gibi meslek dallarında çalışan kişilerin sanal asistanlarıyla günde 300'den fazla kez iletişim kurmaya çalıştığını belirtti. Eckstein, bu diyalogların cinsel içerikli talepler içerdiğini belirterek özellikle kız arkadaşı olmayan yalnız erkeklerin bu sanal asistanlara karşı duygular bile besleyebildiklerini söyledi.

'AŞK' FİLMİNİ ANIMSATTI

The Times gazetesine konuşan Ilya Eckstein, yaşanan bu furyanın 2013 tarihli başrollerinde Scarlett Johansson ve Joaquin Phoenix'in rol aldığı 'Aşk' filmini anımsattığını söyleyerek, buradaki toplumun gittikçe yalnız, sıkıcı ve depresif bir hal almasının insanları bu tarz 'sıra dışı' arayışlara sevkettiğini belirtti. Filmde futuristik bir gelecekte yalnız bir yazar olan Phoenix, piyasaya yeni çıkan ve internet tabanlı çalışan bir yapay zekaya aşık oluyor ve onunla ilgili fanteziler kuruyordu.

'CİNSEL KÖLE FANTEZİSİ KURUYORLAR'

Quartz'a da ayrıca açıklama yapan Eckstein, pek çok dilde konuşabilen, soruları yanıtlayan ve mikro bazda birer yapay zeka olan bu sanal asistanlarla bir nevi flört eden kişilerin, bilinçaltlarında aslında her dediklerini yapan bir kız arkadaş, hatta cinsel köle fantezisi güttüklerinden bahsetti. Eckstein, kendi sanal asistanlarıyla girilen etkileşimlerin yüzde 5'inin cinsel içerikli olduğunu, konuşma başlatanların üçte birinin ise bunu hiçbir sebep yokken, sadece konuşma ihtiyacı ile yaptıklarını tespit ettiklerini açıkladı.

'İLK BAŞLARDA YAZILIMIN CİNSEL HAYATINI MERAK EDİYORLAR'

Microsoft'un Cortana isimli sanal asistanının mucidi olan Deborah Harrison, bu yılın başlarında düzenlenen 'Sanal Asistanlar Zirvesi'nde, ilk zamanlar yapılan etkileşimlerin önemli bir kısımının cinsel içerikli olduğunu söylemişti. Harrison, "Telefonlarını alır almaz sanal asistanla cinsel muhabbete girmeye ve ona cinsel hayatıyla ilgili sorular sormaya başlıyorlar." demişti.

Yalnız Erkekler Siri'yi Cinsel İçerikli Muhabbet Yapmaya Zorluyor
Haber Yayın Tarihi: 28.10.2016 11:03 Son Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler

Son Dakika Haberleri