Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi - Son Dakika

Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi

06.10.2019 22:13

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Fatih Erbakan, "54. hükümette Erbakan Hoca'nın vermiş olduğu o maaş zamları olmasaydı bugün memur, işçi ve emeklinin maaşı yarı yarıya olacaktı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Fatih Erbakan, "54. hükümette Erbakan Hoca'nın vermiş olduğu o maaş zamları olmasaydı bugün memur, işçi ve emeklinin maaşı yarı yarıya olacaktı. İnşallah Yeniden Refah iktidarında bu aziz millet Allah'tan başkasına muhtaç olmayacaktır." dedi.

Erbakan, partisinin Erzincan Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Erzincan 1. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, milli görüşü hakkıyla temsil etmek istediklerini belirtti.

Göreve gelir gelmez vatandaşları hayat pahalılığına ve enflasyona ezdirmeyeceklerini söyleyen Erbakan, şöyle devam etti:

"Biz Yeniden Refah iktidarında laf üretmeyeceğiz, hikaye anlatmayacağız, enkaz raporu okumayacağız. Kaynak bulacağız, çözüm üreteceğiz, çare olacağız. Vatandaşa kaşığın ucuyla verip vatandaştan kepçeyle almadan 100 milyar dolar kaynak bulacağız. 100 milyar dolar kaynağı ne yapacağız biz? Üretime, istihdama, AR-GE'ye, tarıma ve hayvancılığa adil ve güçlü teşvikler sağlayacağız. Riski üstlenecek ve gerekirse yatırıma ortak olacak, özel sektöre omuz verecek, beraber çalışacağız, beraber terleyeceğiz, beraber üreteceğiz ve zorlukları, riskleri beraber üsteleneceğiz. Ondan sonra beraber paylaşacağız. Önce kazanacağız, zenginleşeceğiz, ondan sonra adil bir şekilde paylaşacağız."

Erbakan, diğer vaatlerini şöyle sıraladı:

"Asgari ücretten devlet hiçbir vergi almayacak. Böylelikle hem işverenin hem de işçinin yüzü gülecek. Hayvancılık en güçlü teşviklerle desteklenecek. Bizim iktidarımızda devlet vatandaşını iş, AŞ ve meslek sahibi yapacak. Çok iddialı bir şey daha söylüyoruz, Allah'ın izniyle bu da gerçek olacak. Beş sene içerisinde bu ülkede zekat verecek kimseyi bulamayacak hale geleceksiniz."

"Milli Görüş bereket demektir." ifadesini kullanan Erbakan, "54. hükümette bunu yaşadınız ve gördünüz. 54. hükümette Erbakan Hoca'nın vermiş olduğu o maaş zamları olmasaydı bugün memur, işçi ve emeklinin maaşı yarı yarıya olacaktı. İnşallah Yeniden Refah iktidarında bu aziz millet Allah'tan başkasına muhtaç olmayacaktır." diye konuştu.

Kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Yüksel, Genel Başkan Başdanışmanı Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, İl Başkanı Nuri Duraklı, Ankara, Sivas, Gümüşhane, Erzurum, Trabzon, Rize ve Çorum il başkanları ile partililer katıldı.

Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi
Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi
Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi
Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Yeniden Refah Partisi Erzincan 1. Olağan Kongresi - Son Dakika


Son Dakika

İmamoğlu'nun Galatasaray'a bağış yapması sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü! Fenerbahçeliler İBB Başkanını kendi kampanyalarına davet etti Mehmet Ali Erbil'in konuk olduğu İbo Show'da duygusal anlar! Gözyaşları sel oldu Kız arkadaşına intihar mesajı atan genç için ekipler seferber oldu Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti