Yere düşen yaşlı amcanın cebindeki parayı çalan zanlı yakalandı - Son Dakika

Yere düşen yaşlı amcanın cebindeki parayı çalan zanlı yakalandı

2 ay önce

Ankara'da kaldırımda yürüdüğü sırada yere düşen yaşlı adamın cebinden 600 lirasını çalan şahıs, ekiplerin başarılı operasyonuyla yakayı ele verdi.

Başkentte kaldırımda yürüdüğü sırada başı dönerek yere düşen yaşlı adamın 600 lirasını çalan şahıs, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Amirliği tarafından yakalandı. Zanlı Cem Ş., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

GÜVENLİK KAMERASINDA FARK EDİLDİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Ulus Meydanı'nda meydana gelen yankesicilik suçunu araştırmak üzere detaylı çalışma başlattı. Kaldırımda yürüdüğü esnada başı dönen ve yere düşen yaşlı amca bir vicdansızın hedefi oldu. Yere düşen amcaya önce iyi niyetli vatandaşlar yardım etti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde farklı açılardan izlediğinde, yaşlı vatandaşın yere düştüğü anda, başında şapkasıyla yolun karşısından yaşlı amcayı görerek yardım etmek amacıyla yanına gelen Cem Ş. isimli şahıs yaşlı amcanın cebinden parayı çaldı.

"GEL SANA YARDIM EDEYİM"

Yaşlı amca yere düştüğü sırada vatandaşlar tarafından ayağa kaldırılırken Cem Ş. ise yaşlı amcayı tek başına kaldığı ana kadar takip etti. Sonra amcayı yolun sağ tarafına döndüğü anda kıstırıp yaşlı adama, "Gel sana yardım edeyim. Üstün başın toz içinde, sileyim" dedi. Üstüne silme bahanesiyle amcanın tüm aylık geçimi olan cebindeki 600 TL'yi alan zanlı amcaya "geçmiş olsun" diyerek olay yerinden ayrıldı. Olay yerinden ayrılırken de amcadan almış olduğu parayı sayarak yoluna devam etti.

"1 AY NE YEYİP NE İÇECEĞİM"

Cem Ş.'nin birçok sayıda yankesicilikten kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Yaşlı amca ise ifadesinde "O benim tüm aylık geçimimi sağlayan paraydı. 1 ay ne yeyip ne içeceğim ben şimdi" dedi.

POS BIYIĞI ELE VERDİ

Yankesicilikle mücadele ekipleri yoğun çalışmalar sonucunda şüpheli şahısı pos bıyığından tanıyarak tespit etti. Yakalanan yankesici Cem Ş. ise ifadesinde pişkince "Ben amcaya yardım ettim iyilik yaptık karşılığı bu muydu" diyerek kendini savundu. Cem Ş., çıkarıldığı mahkeme sonucu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Yayın Tarihi: 23.11.2019 11:53 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Benzin istasyonunda görevlilerle şakalaşan polis, ardından kafasına sıktı
İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü Çocuğunun babasını aramaya geldi, gerçeklerle Esra Erol'da programında yüzleşti

Son Dakika Haberleri