Vatandaşlardan yılbaşı biletlerine yoğun ilgi! Kuyruklar oluştu - Son Dakika

Vatandaşlardan yılbaşı biletlerine yoğun ilgi! Kuyruklar oluştu

2 ay önce

Milli Piyango'nun, büyük ikramiyenin 80 milyon lira olarak belirlendiği Yılbaşı Özel Çekilişi için dün öğleden sonra satışa sunduğu biletlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

80 milyonluk büyük ikramiyenin de olduğu Yılbaşı Özel Çekilişi için vatandaşların bilet alma telaşı başladı. Bilet almak isteyen vatandaşlar, Ankara'nın en işlek noktası Kızılay'daki bayilerin önünde kuyruklar oluşturdu.

Milli Piyango Bayisi Ali Haydar, AA muhabirine, sabah 7'de mesaiye başladıklarını ve 6 kişiyle vardiyalı olarak bilet satışı yaptıklarını söyledi. Haydar, bilet alacaklara sabit satış noktası olan bayileri ve tanıdıkları yerleri tercih etmeleri tavsiyesinde bulundu.

KREDİ KARTIYLA DA BİLET ALINABİLİYOR

Daha önce sattığı bilete büyük ikramiye isabet eden Ahmet Yüksek de satışlardan memnun olduğunu belirterek, geçen yıl 1,5 milyon liralık bilet sattığını, bu yıl ise 3 milyon liralık satış yapmayı umduğunu söyledi. Yüksek, talih kuşunun başına konmasını bekleyen vatandaşların kredi kartıyla da bilet satın alabileceğini dile getirdi.

KUYRUK OLUŞTU

Büyük ikramiye için kuyruğa giren emekli Güngör Serin, 10 adet bilet aldı. Serin, "İkramiye çıkarsa çoluk çocuğa yardım edeceğim, borçlarımı da kapatmak istiyorum." dedi. Bilal Bozkurt da "Bu bir umut, alıyoruz işte. Çıksın da elbet bir şey yaparız." diye konuştu. Mualla Ünlü, büyük ikramiye kendisine çıkarsa parayı çocuğunun eğitimi için kullanacağını ifade etti.

436 MİLYON540 BİN LİRA DAĞITILACAK

Yılbaşı özel çekilişi için basılan biletlerin tamamının satış tutarı 800 milyon lira. Bu tutardan yaklaşık 121,3 milyon lira Katma Değer Vergisi, 67,8 milyon lira Şans Oyunları Vergisi ve 38,5 milyon lira kamu payı olmak üzere toplam 227,6 milyon lira kamuya aktarılacak. Ödenecek ikramiyelerin toplamı ise 436 milyon 540 bin lira olacak.

Milli Piyango biletlerinin basımı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtlarına güvenlik koşulları altında yapılıyor. Biletler, Türk Parasını Koruma Kanunu güvencesi altında piyasaya sunuluyor.

Vatandaşlardan yılbaşı biletlerine yoğun ilgi! Kuyruklar oluştu
Haber Yayın Tarihi: 30.11.2019 09:27 Kaynak: AASon Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Almanya Dışişleri Bakanı: Acil önlem alınmazsa Yahudiler ülkeyi kitlesel olarak terk edebilir Aç kurtların köpeklere kurduğu akıl almaz tuzak kamerada!

Son Dakika Haberleri