Son Dakika Haberleri: Yunanistan Sınırında Donarak Ölen Bir Göçmenin Daha Cesedi Bulundu

Yunanistan Sınırında Donarak Ölen Bir Göçmenin Daha Cesedi Bulundu

5 gün önce İlandır

Edirne'de Yunanistan'ın geri gönderdiği öne sürülen bir erkek göçmenin daha cesedi bulundu. Son 5 günde bulunan 4'üncü ceset, Yunanistan güvenlik güçlerinin gaddarlığını gözler önüne serdi.

Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı köyündeki çeltik tarlası içerisinde, Yunanistan'ın geri gönderdiği öne sürülen bir erkek göçmenin daha cesedi bulundu. İlk yapılan incelemede kimliği belirsiz kaçağın da donarak öldüğü belirlenirken, son 5 günde cesedi bulunan 4'üncü göçmen oldu.

YUNANİSTAN'IN GERİ GÖNDERDİĞİ MÜLTECİNİN CESEDİ BULUNDU

Meriç ilçesine bağlı bin nüfuslu köydeki Yunanistan sınırı cevizlik mevkiindeki çeltik tarlasında kimliği belirsiz bir erkek cesedi bulan köylüler, Jandarma ekiplerine haber verdi. Yapılan incelemede Yunanistan'ın geri gönderdiği göçmenlerden biri olduğu tahmin edilirken, donarak öldüğü tespit edildi. Kaçağın üzerinde ıslak kıyafetleri olduğu ve en az 2 gün önce hayatını kaybettiği belirlendi. Savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından kaçağın cesedi Meriç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan incelemenin ardından kaçağın cesedi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

KÖY MUHTARINDAN KAN DONDURAN AÇIKLAMA: DÖVÜP GÖNDERİYORLAR

Adasarhanlı Köyü Muhtarı İbrahim Dalkıran, "Yunanistan'a sınır olan köyümüzde çok sayıda göçmen, karşıdan zorla bizim tarafa gönderiliyor. Genelde Afganistanlı göçmenler geliyor. Bizim köyümüzde önceki gün 2 kaçağın cesedi bulunmuştu. Bugün de bir kaçağın cesedi bulundu. Üzerinde kıyafetleri vardı ama ıslaktı. Köyümüze ıslak gelenler göçmenler oluyor, dövülmüş olarak gelenler oluyor, evlerimizden kıyafet getirip giyindiriyoruz. Onların bu haline de çok üzülüyoruz" dedi.

5 GÜNDE 4'ÜNCÜ GÖÇMEN ÖLÜ BULUNDU

Edirne'nin Yunanistan sınırındaki Meriç ilçesinde son 5 günde 4'üncü kaçağın cesedi bulundu. Birer gün arayla bulunan 3 kaçağın da eksi 6 derecedeki soğuk hava nedeniyle donarak hayatını kaybettiği belirlendi. Ölen göçmenlerin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin ardından parmak izleri ve DNA örnekleri alınarak kimlik tespiti yapılacağı öğrenildi.

Yunanistan'ın Gaddarlığından Kaçan Göçmenler Yaralı ve Çıplak Halde Türk Köylerine Sığınıyor!


YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Acun Ilıcalı, Ödül Töreninde Anlattığı Anısıyla Herkesi Kahkahaya Boğdu Elini Kıyma Makinesine Kaptıran Kadın, Parmaklarının Hastanede Kaybolduğunu İddia Etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Sarı Yelekliler ile İlgili Dikkat Çeken Açıklama: OHAL İlan Edeceğim Burnunu Çeşme Suyuyla Temizleyen Kadının Beynini Amipler Yedi