Son Dakika Haberleri: Zeybek: Üreten Türkiye'yi Beraber Kurma Zamanı Geldi

Zeybek: Üreten Türkiye'yi Beraber Kurma Zamanı Geldi

5 yıl önce

Samsun CHP milletvekili adayı Kemal Zeybek, "8 Haziran'da halkımız CHP iktidarına hazır olsun. Değerli dostlarım şimdi CHP’yi iktidar yapma sırası geldi, üreten Türkiye’yi beraber kurma zamanı geldi.

Zeybek: Üreten Türkiye'yi Beraber Kurma Zamanı Geldi, System.String[]

Samsun CHP milletvekili adayı Kemal Zeybek, "8 Haziran'da halkımız CHP iktidarına hazır olsun. Değerli dostlarım şimdi CHP’yi iktidar yapma sırası geldi, üreten Türkiye’yi beraber kurma zamanı geldi." dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayları, Havza Mehmetçik Meydanı'nda seçim vaatlerini anlatıp destek istedi. Samsun CHP milletvekili adayı Kemal Zeybek, "Ben sizlerden biriyim, içinizden biri olarak sizlerin sıkıntılarını bilen ve bu sıkıntıları yaşayan bir insanım. Çiftçinin önünü açacak projeleri hayata geçireceğiz. Toplumun her kesimini, emeklisini, asgari ücretlisini rahatlatacak projelerimiz ile yola çıktık. Bu bölgenin bir insanı olarak sizi ve sizin sorunlarınızı bilen biri olarak sizleri Ankara'da ben temsil edeceğim. Sizi temsil noktasında ne kadar güçlü olursam sesimiz o kadar gür çıkar. Havza ve Havzalılardan eminim, Ankara'ya beni tam destek ile gönderecek." diye konuştu.


'SAMSUNLULARI ANKARA'DA BİZ TEMSİL EDECEĞİZ'


Toplumun her kesimini, emeklisini, asgari ücretlisini rahatlatacak projeleri ile yola çıktıklarını ifade eden Zeybek, "Bu bölgenin bir insanı olarak, sorunları bilen biri olarak Samsunluları, Ankara’da bizler temsil edeceğiz. Sizi temsil noktasında ne kadar güçlü olursam sesimiz o kadar gür çıkar. Ben Samsunlulardan ve bölge halkından o kadar eminim ki beni ve arkadaşlarımı Ankara’ya tam destek ile göndereceklerdir. Ülkemizde tarımsal üretim iflas etmiş durumda. Çiftçiler bankalara borçlandırılmıştır. Şimdi üreticilerimiz seviniyor; şunu aldık bunu aldık. Peki, parasını ödediniz mi. Parası ödenmeyen hiçbir şey sizin değildir. Üretmeyen toplumlar iflas eder. Emekliye bayramlarda ikramiye ve intibak yasası, öğrencilerin sorunlarına karşılıksız burs, çiftçilerin sorunlarına üretimin desteklenmesi ve mazotun fiyatının 1,5 TL olması, borçlu vatandaşların kredi kartları borcunun yüzde 80 silinmesi, taşeron olarak çalışan işçilere devlet güvencesi, işsize istihdam sağlama, aile sigortası, asgari ücretin en az bin 500 TL olması. Bizim çalışmalarımız tamam, şimdi sizden bunları gerçekleştirmek için yetki istiyoruz. 8 Haziran'da halkımız CHP iktidarına hazır olsun, bu dönem CHP olarak Samsun’da büyük başarılara hep beraber imza atacağız. Değerli dostlarım şimdi CHP’yi iktidar yapma sırası geldi, üreten Türkiye’yi beraber kurma zamanı geldi." şeklinde konuştu.


Hedeflerinin en az 5 milletvekilini Samsun’dan TBMM’ye götürmek olduğunu kaydeden Zeybek, "Partimize her geçen gün artan ilgiye kayıtsız kalamayız. Projeleri ve birliği ile CHP iktidarında Samsun tüm sorunları çözülmüş, üreten sanayisi, turizmi üreticisi, esnafı, çiftçisi ile gelişmiş bir şehir olacak. Ekonomik ve sosyal olarak Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında hak ettiği yeri alacaktır. Tarihsel misyonu ile Atatürk’ün şehri Samsun’u sizlerin desteği ile özlenen yapısına kavuşturacağız. Her sektörde büyüyen bir ülke, CHP ile artık sadece sözde kalmayacak. Ülkemizin ve insanımızın gücünün farkına varmayanlar CHP iktidarında büyüyen bir Türkiye'yi görecekler." dedi.


Zeybek’in ardından mitinge katılan diğer milletvekili adayları konuşma yaparak partileri için vatandaşlardan destek istedi. Miting sonrası adaylar vatandaşlar ile sohbet etti.

Haber Yayın Tarihi: 02.06.2015 05:44 Kaynak: CİHANElon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü 500 bin kamu işçisinin ikramiyesi 13 Aralık'ta ödenecek