SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ

Son Dakika Mardin Haberleri

 • 12:51Şehit Kızımın Acısı Sürekli İçimde"Mardin'in Midyat ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın babası İbrahim Sütçü, Ramazan Bayramı'na kızının özlemiyle girecek olmanın üzüntüsünü yaşıyor.
 • 05:34Mardin- Bakan Işık, Hdp, Siyasette Kendisine Tanınan Krediyi KaybettiMardin- Bakan Işık, Hdp, Siyasette Kendisine Tanınan Krediyi KaybettiBakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğiz (EK)'HDP, SİYASETTE KENDİSİNE TANINAN KREDİYİ KAYBETTİ'Milli Savunma Bakan Fikri Işık, Mardin'de terör mağduru ve yetim çocuklar ile sivil toplum örgütleri, partililerin de bulunduğu, 'Doğu'dan Batı'ya kardeşlik iftarı' programına katıldı.
 • 04:07Işık: Hdp Siyasette Kendisine Tanınan Bütün Krediyi BitirdiIşık: Hdp Siyasette Kendisine Tanınan Bütün Krediyi BitirdiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, HDP'nin siyasette kendisine tanınan bütün krediyi kaybettiğini söyledi.
 • 03:54Cumhurbaşkanı Erdoğan, Askerlerle İftarda BuluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu mücadelede yılmak yok, bilesiniz ki her zorluğun ardından inşallah bahar gelecektir.
 • 00:58Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (3)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (3)'hdp, SİYASETTE KENDİSİNE TANINAN KREDİYİ KAYBETTİ'Milli Savunma Bakan Fikri Işık, Mardin'de terör mağduru ve yetim çocuklar ile sivil toplum örgütleri, partililerin de bulunduğu, 'Doğu'dan Batı'ya kardeşlik iftarı' programına katıldı.
 • 00:20Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'deMilli Savunma Bakanı Işık, Mardin'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık iftar programına gelişi İftar programından detaylar Işık'ın konuşması 700 yıllık tarihi Kasımiye medresesinde teravih namazı Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de: "Sözde 'öz yönetim' saçmalıklarıyla şehirleri adeta barikatlarla, çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütü ve onların destekçilerinin bu halka ne kadar büyük bir zulüm yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz" "Son dönemde bir taraftan güvenlik güçlerimiz terör ile mücadelede ederken, hükümet olarak biz de bölge halkının ihtiyaçlarının karşılanması, sıkıntılarının giderilmesi için her türlü gayreti gösteriyoruz" Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Sözde 'öz yönetim' saçmalıklarıyla şehirleri adeta barikatlarla, çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütü ve onların destekçilerinin bu halka ne kadar büyük bir zulüm yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz.
 • 23:20Bakan Işık: Bakan Işık: "Hdp Gerçek Yüzünü Ortaya Koymuştur"Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, HDP’nin 20 Temmuz 2015’teki Suruç saldırısıyla gerçek yüzünü ortaya koyduğunu söyledi.
 • 23:16Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Sözde 'öz yönetim' saçmalıklarıyla şehirleri adeta barikatlarla, çukurlarla yaşanılmaz hale getiren terör örgütü ve onların destekçilerinin bu halka ne kadar büyük bir zulüm yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz.
 • 22:22Mardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık Terörle amansızca mücadele edeceğiz (ek)'EMASYA PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 21:17Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin Esnafını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Işık, Mardin Esnafını Ziyaret EttiGörüntü Dökümü: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Birinci Cadde'de esnafını ziyaret etmesi Bakan Işık, esnafın dertlerini dinlemesi Bakan Fikri Işık'ın Süryani asıllı terzi Efram Tuzkan ile sohbet etmesi Milli Savunma Bakanı Işık, esnafı ziyaret ettiMardin'de temaslarda bulunma üzere gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Birinci Cadde esnafını ziyaret etti.
 • 21:09Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'deTemaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, esnafı ziyaret etti.
 • 20:22Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)'emasya PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 19:41Bakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirBakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaptığımız protokol, Emasya protokolünü geri getirmekmiş!
 • 19:03Fikri Işık: Fikri Işık: "Kardeşliğimize Hiç Kimse Halel Getiremeyecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanının okulun spor salonuna gelişi ve öğrencilere bisiklet vermesi – Toplu fotoğraf çekimi - Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın konuşması – 70'ince mekanize piyade tugay komutanlığı ziyaretinden detaylar Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de Bakan Işık: "Biz 'gönül köprüsü kuralım' diyoruz, gönüllerin arasına çukur kazmaya ve barikat kurmaya çalışıyorlar.
 • 18:40Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'deMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Biz 'gönül köprüsü kuralım' diyoruz, gönüllerin arasına çukur kazmaya ve barikat kurmaya çalışıyorlar.
 • 18:33Işık: Işık: "Bakanlar Kurulu Kararı Olmadan Askerin Adım Atması Mümkün Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de: "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 18:21Işık: Işık: "Çukurdan Medet Umanların Gideceği Yer Mağma Tabasıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de: "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 17:50Şehit Astsubay Mustafa Ayna Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Astsubay Mustafa Ayna Son Yolculuğuna UğurlandıMardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında PKK terör örgütü ile çatışmada şehit olan J. Ast. Üsçavuş Mustafa Ayna, memleketi Çorum’un Osmancık ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:20Milli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.
 • 17:05Nusaybin'de Hendek Kazdı, Bodrum'da YakalandıNusaybin'de Hendek Kazdı, Bodrum'da YakalandıMardin’in Nusaybin ilçesinde hendek kazıp bombalı tuzak hazırladığı iddia edilen terör örgütü üyesi bir kişi Bodrum’da yakalandı.
 • 16:53Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 16:41Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de Bisiklet Dağıtım Törenine KatıldıMilli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de Bisiklet Dağıtım Törenine KatıldıMardin’de bisiklet dağıtım töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Bin yıllık kardeşliğimiz kim ne yaparsa yapsın Allah’ın izniyle kıyamete kadar devam edecek" dedi.
 • 16:24Şehit Astsubay'ın Baba Evinde Helallik AlındıŞehit Astsubay'ın Baba Evinde Helallik AlındıMardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna, Çorum’un Osmancık ilçesinde son yolculuğuna uğurlanıyor.
 • 15:56Şehit Mustafa Ayna Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Mustafa Ayna Son Yolculuğuna UğurlandıMardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna, memleketi Çorum'un Osmancık ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:48Şehit Uzman Çavuş Erkoç Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Erkoç Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehidin babaevine getirilişi Helalliğin alınması Şehidin cenaze namazı kılınması için Akşemseddin Cami'ne getirilişi Cenaze Namazı Şehidin ailesinden görüntü Derik'teki terör saldırısı Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erkoç'un cenazesi, memleketi Çorum'da toprağa verildi Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda terör örgütü mensuplarınca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un cenazesi, memleketi Çorum'a defnedildi.
 • 15:36Osmancık Şehidini Gözyaşlarıyla UğurladıOsmancık Şehidini Gözyaşlarıyla UğurladıMardin'in Derik İlçesi'nde şehit düşen iki askerden biri olan 9 yıllık astsubay 29 yaşındaki Mustafa Ayna, memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 15:23Işık: Işık: "Türkiye'nin Tek Çıkar Yolu Birlik ve Beraberliğidir"Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'de "Terörle mücadelede en önemli unsur halkın desteğini almaktır.''
 • 15:22Çorumlu Şehit Uzman Çavuş Erkoç'u 10 Bin Kişi UğurladıÇorumlu Şehit Uzman Çavuş Erkoç'u 10 Bin Kişi UğurladıMardin'in Derik İlçesi'nde teröristlerce şehit edilen 36 yaşındaki Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç, memleketi Çorum'da 10 bin kişinin katıldığı törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 15:15Mardin Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğizMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK'ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir.
 • 15:03Evlada Son Bakış, Babaya Son DokunuşEvlada Son Bakış, Babaya Son DokunuşMardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında terör örgütüyle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç, memleketi Çorum’da son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:38Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK'ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir.
 • 14:33Çorumlu Şehit Gözyaşları Arasında Toprağa VerildiÇorumlu Şehit Gözyaşları Arasında Toprağa VerildiMardin'in Derik ilçesinde teröristlerin uzun namlulu silahlarla askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan Çorumlu Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un naaşı, memleketi Çorum'da gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 14:22Sus Havuzları Çocukların Oyun ve Eğlence Alanı OlduSus Havuzları Çocukların Oyun ve Eğlence Alanı OlduHava sıcaklığının zaman zaman 42 dereceye yaklaştığı Mardin’in Kızıltepe ilçesinde süs havuzları çocukların yüzme havuzlarına dönüştü.
 • 14:17Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğuna UğurlandıMardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında terör örgütü üyeleriyle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç, memleketi Çorum’da son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:08Dika ile Stratejik Düşünce Enstitüsü'nden İşbirliğiDika ile Stratejik Düşünce Enstitüsü'nden İşbirliğiDicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) işbirliği ile yürütülecek olan DİKA sorumluluk alanı bölgesinde ’Sosyal Yaşamı Etkileyen Sorunların Sebepleri ve Çözüm Önerilerinin Tespiti’ konulu çalışmanın başlangıç toplantısı gerçekleştirildi.
 • 14:07Derik'teki Terör SaldırısıMardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda terör örgütü mensuplarınca ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un cenazesi, memleketi Çorum'a defnedildi.
 • 14:03Kocaeli'nden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıKocaeli'nden Mardin'e Kardeşlik Çıkarması'Kardeş Şehir' ilan edilen Mardin'e çıkarma yapan Kocaeli'nden bir heyet, iki özel uçakla Mardin'e geldi.
 • 13:53Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'deMilli Savunma Bakanı Işık Mardin'deMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Mardin’de, “Terörle amansızca mücadele edeceğiz, ama bunun yanında kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiçbir zaman geri durmayacağız” dedi.
 • 13:47Şehidin Cenazesi Son Kez Baba OcağındaMardin’in Derik ilçesinde operasyon sırasında terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç’un cenazesi son kez baba ocağına getirildi.
 • 13:28Milli Savunma Bakanı Işık, Mardin'deMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Terörle mücadelede en önemli unsur halkın desteğini almaktır.
 • 12:06Ömerli'deki Terör Saldırısına Mardinlilerden TepkiMardin'in Ömerli ilçesinde esnaf ve vatandaşlar, PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.
 • 10:15Beşiktaş'tan Şehitler İçin Başsağlığı ve DavetBeşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK), Mardin'in Derik ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerce ateş açılması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç için başsağlığı dileyerek, Beşiktaşlı taraftarlara Erkoç'un cenazesine katılım çağrısında bulundu.
 • 09:44Tuğba, Protez Bacağına KavuştuTuğba, Protez Bacağına KavuştuTümör nedeniyle bacağı kesilen, beyninde de tümör bulunan 12 yaşındaki Tuğba Ay, hayırseverler sayesinde protez bacağına kavuşuyor.
 • 23:53Şehit Kızının Sözleri Yürekleri DağladıŞehit Kızının Sözleri Yürekleri DağladıMardin'de şehit düşen Uzman Çavuş'un acı haberi Çorum'a ulaştı (EK)ŞEHİT KIZININ SÖZLERİ YÜREKLERİ DAĞLADIMardin'in Derik İlçesi'nde şehit olan Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç cenazesi Amasya'nın Merzifon İlçesi'ndeki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı pistine askeri uçakla getirildi.
 • 23:49Kılıçdaroğlu: Allah Kimseye Evlat Acısı VermesinKılıçdaroğlu: Allah Kimseye Evlat Acısı VermesinCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Emin olun, her şehit haberi duyduğumda içimde büyük bir acı yaşamamak mümkün değil. Allah kimseye evlat acısı vermesin.''
 • 16:13Mardin'deki Saldırı Vatandaşa Kıyameti YaşattıMardin'deki Saldırı Vatandaşa Kıyameti YaşattıMardin'in Ömerli ilçesinde bomba yüklü araçla yapılan saldırıda evleri zarar gören vatandaşlar, yaşadıkları anları anlatırken, "Kıyamet koptuğunu zannettik" dediler.
 • 14:34Teröristler, Hain Saldırıda 3 Ton Patlayıcı KullandıTeröristler, Hain Saldırıda 3 Ton Patlayıcı KullandıMardin Ömerli'de Jandarma Komutanlığı'na PKK tarafından düzenlene terör saldırısında 3 ton patlayıcı kullanıldığı ortaya çıktı.
 • 09:37Mardin ve Hakkari'den Kara Haber: 6 Asker ŞehitMardin ve Hakkari'den Kara Haber: 6 Asker Şehit2 ilden çok acı haber! Mardin'de PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında 2 asker, Hakkari'de el yapımı patlayıcıların patlaması sonucu 4 asker şehit oldu.
 • 09:34Patlamanın İzleri Gün Ağarınca Ortaya ÇıktıPatlamanın İzleri Gün Ağarınca Ortaya ÇıktıMardin'in Ömerli ilçesinde bulunan jandarma karakoluna teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının izleri sabah ortaya çıktı.
 • 23:52PKK, Mardin'de Jandarmaya Bomba Yüklü Araçla Saldırdı: 1 Ölü, 11 YaralıPKK, Mardin'de Jandarmaya Bomba Yüklü Araçla Saldırdı: 1 Ölü, 11 YaralıMardin'in Ömerli ilçesi Jandarma Komutanlığı'na PKK'lıların bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 1 TIR sürücüsü öldü, askeri lojmandaki 11 kişi yaralandı.