SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ

Son Dakika Mardin Haberleri

20:09
Kışanak: Sigarayla Tanışma Yaşı 12'ye İndi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, "Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 20'si 12 yaşında sigara ile tanıştığını söylüyor" dedi.
Kışanak: Sigarayla Tanışma Yaşı 12'ye İndi
20:03
Diyarbakır'da "Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması" Konferansı Diyarbakır'da "madde kullanımı riski alan araştırması" konferansı- Diyarbakır'da yapılan "madde kullanımı riski alan araştırması" konferansta değerlendirildi- Diyarbakır Vali Yardımcısı Bircan: "Son 5 yıl içinde yapılan operasyonlarda 77 milyon 987 bin kök kenevir, 290 ton 248 kilogram esrar, 53 kilogram eroin, bin 105 gram kokain ve 80 bin uyuşturucu hap ele geçirildi"- Araştırmada, ankete katılanların yüzde 29,7'sinin uyuşturucu maddeyi arkadaş etkisi ile denediği ortaya çıktı Diyarbakır'da
Diyarbakır'da 'Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması' Konferansı
19:37
Diyarbakır'da "Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması" Konferansı Diyarbakır'da yapılan "madde kullanımı riski alan araştırması" konferansta değerlendirildi Diyarbakır Vali Yardımcısı Bircan: "Son 5 yıl içinde yapılan operasyonlarda 77 milyon 987 bin kök kenevir, 290 ton 248 kilogram esrar, 53 kilogram eroin, bin 105 gram kokain ve 80 bin uyuşturucu hap ele geçirildi" Araştırmada, ankete katılanların yüzde 29,7'sinin uyuşturucu maddeyi arkadaş etkisi ile denediği ortaya çıktı.
19:14
Genel Seçime Doğru HDP ve DBP temsilcileri, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi öncesinde Diyarbakır'da seçim ittifakı için bazı siyasi parti ve oluşumları ziyaret etti.
19:00
Hdp ve Dbp Temsilcileri, Seçim İttifakı İçin Görüşmelerde Bulundu Genel seçime doğru- HDP ve DBP temsilcileri, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi öncesinde Diyarbakır'da seçim ittifakı için bazı siyasi parti ve oluşumları ziyaret etti Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP) temsilcileri, seçim ittifakı için Diyarbakır'daki bazı siyasi parti ve oluşumların yöneticileriyle görüştü.
Hdp ve Dbp Temsilcileri, Seçim İttifakı İçin Görüşmelerde Bulundu
18:40
Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Derneği'nin Açılışı Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Derneği'nin açılışını yaptı.
18:20
İllerin Kredi Kullanma Miktarları Açıklandı FİNTÜRK Finansal Türkiye Haritası 2014’ün 4’üncü dönem verilerini açıkladı.
18:19
Trc-3'ün İthalat-İhracat Rakamları Açıklandı Mardin, Şırnak, Siirt ve Batman illerinin içinde bulunduğu TRC-3 bölgesinin ithalat-ihracat rakamları açıklandı.
18:17
Mardinliler Taksim Yürüyüşüne Hazırlanıyor Mardin Valiliği, Mardin Dernekler Federasyonu (MARFED) ve Mardin Eğitim Vakfı (MAREV) işbirliğiyle İstanbul Feshane’de düzenlenecek Mardin Tanıtım Günleri öncesi Taksim yürüyüşünün düzenleyecek.
Mardinliler Taksim Yürüyüşüne Hazırlanıyor
18:17
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü'ne Veda Ziyareti Eğitim-Bir-Sen Mardin Şubesi, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Mevlüt Kuntoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü'ne Veda Ziyareti
18:11
Çoğu Müdahale Sonucu Bin 63 Trafo Yandı Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ) tarafından elektrik dağıtım hizmeti sunulan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerindeki toplam trafoların yüzde 9’unu oluşturan bin 63’ü, 2014 yılı içerisinde yanarak veya patlayarak kullanılamaz hale geldi.
Çoğu Müdahale Sonucu Bin 63 Trafo Yandı
18:09
Mardin'de Dolandırıcılık Vakası Mardin polisi, kontör almak için girdiği bir GSM firmasın kasiyere 200 lira verip tekrar parayı alan ve el çabukluğu ile 100 lirayı cebine indiren dolandırıcının peşine düştü.
Mardin'de Dolandırıcılık Vakası
17:17
Hdp'li Aydoğan: Kürt Sorununu Çözmeyen Devlet, Uyuşturucu Kullanımının Artmasını Destekledi Hdp Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Kürt sorununu çözemeyen devletin bu soruna ilgi duyan gençlerin uyuşturucu bağımlılığını görmezden geldiğini, uyuşturucu kullanımının artmasını desteklediğini iddia etti.
Hdp'li Aydoğan: Kürt Sorununu Çözmeyen Devlet, Uyuşturucu Kullanımının Artmasını Destekledi
16:43
Ahmet Türk: Siyasi İttifak Oluşturmadığımız Taktirde Yine Tehlikelerle Karşı Karşıya Kalacağız Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kürtler olarak silahlı mücadele ve derinişini Kobani'de, Şengal'de ve Mahmur'da ispatladıklarını belirterek, "Ama siyasi bir ittifak, ortak bir akıl, ortak bir strateji oluşturmadığımız taktirde yine tehlikelerle karşı karşıya kalacağız" dedi.
Ahmet Türk: Siyasi İttifak Oluşturmadığımız Taktirde Yine Tehlikelerle Karşı Karşıya Kalacağız
14:47
TEOG Mardin Birincilerine Vali Taşkesen'den Ödül Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında Mardin'de tüm sorulara doğru cevap veren öğrencileri makamında kabul etti.
13:43
Midyat, Teog'da En Başarılı İlçe Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında Mardin ilçeleri arasında birinci olduklarını açıkladı.
12:51
TEOG Mardin Birincilerine Ödül Mardin'de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında tüm sorulara doğru cevap veren öğrenciler ödüllendirildi.
TEOG Mardin Birincilerine Ödül
12:44
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre, yurtta kadın nüfusunun fazla olduğu il sayısı 37'ye çıktı. Kadın nüfusun en fazla olduğu ilk 3 il Bartın, Bolu ve Trabzon oldu.
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı
11:20
Bin Yıllık İncil'e İlgi Sivas'taki Ziyabey Yazma Eser Kütüphanesi'nde bulunan deri üzerine yazılı bin yıllık İncil, ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.
Bin Yıllık İncil'e İlgi
11:15
Müsiad Mardin Şubesi'nden Büyükşehir Belediyesi'ne Ziyaret Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
Müsiad Mardin Şubesi'nden Büyükşehir Belediyesi'ne Ziyaret
10:41
Mardin Kültür Sanat ve Turizm Dergisi Mardin Valiliği’nin Kültür Sanat ve Turizm dergisi yayın hayatına başladı.
Mardin Kültür Sanat ve Turizm Dergisi
09:49
DAP, GAP, KOP ve DOKAP'a Hayvancılık Desteği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DAP, GAP, KOP ve DOKAP bölgelerinde, koyun keçi işletme ve damızlık erkek hayvan alımı yatırımı konularında hibe desteği verecek.
09:01
Mardin Feshane'ye Taşınıyor Mardin'in yurtiçi turizm tanıtım faaliyetleri devam ediyor.
Mardin Feshane'ye Taşınıyor
08:33
Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Mardin, Hakkari, Şırnak, Bolu ve Karabük çevrelerinde etkili olacak şiddetli yağışlar konusunda uyardı.
Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı
21:43
Yetim 18 Çocuk Sünnet Ettiriliyor Mardin'de yetim çocuklara yönelik düzenlenen Samimi-Yet projesi kapsamında 18 çocuk sünnet ettirilecek.
Yetim 18 Çocuk Sünnet Ettiriliyor
18:38
Milli Voleybolcu Emre Batur'dan Örnek Davranış A Milli Voleybol Takımı oyuncusu Emre Batur, Mardinli çocuklara spor malzemesi gönderdi.
18:30
Mardin'de Yetim Çocuklar Sünnet Ettiriliyor Mardin’de Samimi-Yet Projesi kapsamında yetim çocuklar sünnet ettiriliyor.
Mardin'de Yetim Çocuklar Sünnet Ettiriliyor
18:24
Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Çevre ve Şehircilik Mardin İl Müdürlüğü, 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu ve kanunun uygulama yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi
17:58
Vali Taşkesen, Dergi Tanıtımını Yaptı Mardin Valiliği tarafından hazırlanan Mardin Kültür Sanat ve Turizm Dergisi’nin tanıtımı yapıldı.
17:43
Mülteci Şahıs Uyuşturucu Satarken Yakalandı Mardin’de uyuşturucu satan Suriye uyruklu bir şahsın üzerinde yapılan aramada 1 kilo 510 gram bonzai bulundu.
Mülteci Şahıs Uyuşturucu Satarken Yakalandı
17:27
Yeni Avm Kanunu Yürürlüğe Girdi Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Doğan Gazan, alışveriş merkezlerine ilişkin düzenlemeyi de içeren 6585 “Perakende Ticaretin Düzenlenmesi” hakkındaki kanunun Resmi Gazete’de yayımlayarak yürürlüğe girdiğini söyledi.
Yeni Avm Kanunu Yürürlüğe Girdi
17:22
Uyuşturucu Operasyonu Mardin'de bonzai sattığı ileri sürülen Suriyeli bir kişi tutuklandı.
Uyuşturucu Operasyonu
17:19
Yetim 18 Çocuk Sünnet Ettiriliyor Mardin'de yetim çocuklara yönelik düzenlenen Samimi Yet projesi kapsamında 18 çocuk sünnet ettirilecek.
17:18
Mardin'de Uyuşturucu Operasyonu Nusaybin ilçesinde sentetik uyuşturucu sattığı gerekçesiyle Suriye uyruklu bir kişi tutuklandı.
16:46
Mardin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı Mardin Valisi Taşkesen, il genelinde 8 sektörde toplam 391 projenin bulunduğunu ve bu projelerin toplam bedelinin 11 milyar 400 milyon 188 bin 69 lira olduğunu söyledi.
Mardin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
16:32
Mardin'de Toplu Taşıma Araçlarına Denetim Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik ekipleri, toplu taşıma araçlarını denetledi.
Mardin'de Toplu Taşıma Araçlarına Denetim
12:25
Batman Milli Eğitim Müdürü Çelik, Genç Basketçileri Konuk Etti Okullar Arası Bölge Şampiyonu olan, Batman İMKB Belde Anadolu Lisesi Genç Erkekler Basketbol takımı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik'i ziyaret etti.
Batman Milli Eğitim Müdürü Çelik, Genç Basketçileri Konuk Etti
12:17
TZOB: Büyükşehir Sınırları İçindeki Kırsal Nüfus Belirlenmeli Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yasayla sayıları 30'a çıkarılan büyükşehir belediyelerindeki kırsal nüfusun belirlenmesini istedi.
11:16
Tzob Genel Başkanı Bayraktar: "Büyükşehir Belediyelerindeki Kırsal Nüfus Belirlenmeli" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yasayla sayıları 30’a çıkarılan büyükşehir belediyelerindeki tüm köy ve beldelerin mahalle haline getirilmesiyle o köy ve beldelerde yaşayanların il ve ilçe merkezlerinde yaşıyor gibi gösterildiğini belirterek, “O köy ve beldelerdeki yaşam koşullarında bir değişiklik olmamıştır.
11:00
Çevreci Yarışmaya Rekor Başvuru Rönesans Holding tarafından düzenlenen 'Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" adlı proje yarışmasına rekor sayıda başvurunun yapıldığı açıklandı.
Çevreci Yarışmaya Rekor Başvuru
10:17
Rojin'i Koruyan 3 Polisin Şehit Olduğu Kazada, Şoföre 15 Yıl Hapis İstemi Geçen ağustosta Diyarbakır'da şarkıcı Rojin'i koruyan polis aracına çarparak 3 polisin şehit olmasına neden olan otomobilin sürücüsünün, 15 yıla kadar hapsi isteniyor.
Rojin'i Koruyan 3 Polisin Şehit Olduğu Kazada, Şoföre 15 Yıl Hapis İstemi
01:33
Cizre'de Hayatını Kaybeden Nihat'ın Öldürülme Anı Şırnak Valisi Hasan İpek, Cizre'de hayatını kaybeden Nihat Kazanhan ile ilgili olayda bir güvenlik görevlisinin tutuklandığını açıkladı.
Cizre'de Hayatını Kaybeden Nihat'ın Öldürülme Anı
23:53
12 Yaşındaki Nihat Kazanhan'ın Ölümüyle İlgili 1 Polis Tutuklandı Şırnak’ın Cizre ilçesinde 14 Ocak’ta çıkan olaylarda 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın ölümüyle ilgili 1 polis tutuklandı.
12 Yaşındaki Nihat Kazanhan'ın Ölümüyle İlgili 1 Polis Tutuklandı
23:51
Nihat Kazanhan'ın Ölümüyle İlgili Bir Polis Tutuklandı Cizre'de 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın hayatını kaybettiği olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir polis tutuklandı.
22:42
Cizre'deki Gerginlik Şırnak'ın Cizre ilçesinde 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın hayatını kaybettiği olaya ilişkin bir polisin tutuklandığı bildirildi.
Cizre'deki Gerginlik
20:55
Mardin'in Teog Sınavındaki Başarısı - Vali Taşkesen Mardin'in TEOG sınavındaki başarısı- Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, "Mardin'de 2014-2015 eğitim öğretim yılı birinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında geçen eğitim öğretim dönemine nazaran yüzde 3,26'lık bir yükselme başarısı kaydedildi" dedi.
Mardin'in Teog Sınavındaki Başarısı - Vali Taşkesen
20:43
Trafik Güvenliği Bilinçlendirme" Toplantısı Mardin'de, "Trafik Güvenliği Bilinçlendirme" toplantısı- Vali Taşkesen: "Trafik teröründe yılda 10 bin kayıp veriyoruz.
Trafik Güvenliği Bilinçlendirme' Toplantısı
20:23
Cizre'de Öldürülen 12 Yaşındaki Nihat'ın Vurulma Anı Kamerada 14 Ocak'ta Cizre'de hayatını kaybeden 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın vurulma anının görüntüleri ortaya çıktı. Olay günü geçici görevle Cizre'ye gelen ekipte yer aldığı bildirilen bir polis tutuklandı.
Cizre'de Öldürülen 12 Yaşındaki Nihat'ın Vurulma Anı Kamerada
19:11
Hadis Okuma Kampı' Bu Yıl Selahattin Eyyübi Camii'nde Düzenlendi Davet ve Kardeşlik Vakfı Gaziantep Şubesi’ne bağlı ‘Hadis Kampı Komisyonu’ tarafından 2008’den bu yana periyodik olarak yılda iki defa olmak üzere düzenlenen ’Hadis Okuma Kampı’ bu yıl Selahattin Eyyübi Camii’nde gerçekleştirildi.
Hadis Okuma Kampı' Bu Yıl Selahattin Eyyübi Camii'nde Düzenlendi
18:28
Mardin'de, "Trafik Güvenliği Bilinçlendirme" Toplantısı Vali Taşkesen: "Trafik teröründe yılda 10 bin kayıp veriyoruz.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 01:11:46. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MARDİN HABERLERİ
[Hata Bildir]