Son dakika Otomobil haberleri, Otomobil son dakika, son dakika Otomobil

Son Dakika Otomobil Haberleri

Son dakika Otomobil haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son otomobil haberleri anında burada.

 • 18.04.2019 09:34 Kordsa ve Continental Lastik Endüstrisini Dönüştürüyor Kordsa ve Continental Lastik Endüstrisini Dönüştürüyor

  CARMEDYA – Lastik endüstrisini açık inovasyon anlayışları ile dönüştürmeyi hedefleyen Kordsa ve Continental, AR-GE güçlerini birleştirdi. 17 Nisan’da yapılan lansman toplantısında, taraflar ortak geliştirdikleri yeni teknoloji CoKoon ile ilgili yaptıkları çalışmaları ve endüstrinin yeni standardı olması hedeflenen bu yeniliğin detaylarını paylaştılar. Bu birliktelik hem üründe hem de iş modelinde yenilik sunuyor. Tekstilde de Kullanılıyor Tekstil...The post Kordsa ve Continental lastik endüstrisini dönüştürüyor appeared first on Carmedya.

 • 16.04.2019 11:08 Mercedes Benz V Serisi Makyajlandı Mercedes Benz V Serisi Makyajlandı

  CARMEDYA – Mercedes Benz’in V Serisi makyajlandı. Model selefine göre ufak farklar ile daha dinamik bir yapıya kavuştu. Mercedes-Benz’in başarılı ticari otomobillerinden olan V Serisi geçtiğimiz günlerde makyajlandı. Model tasarım olarak iddialı hale geldi. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da tanıtılan araç görenleri kendine hayran bıraktı. Tasarımda neler değişti? Modelin ön yüzünde önemli değişimler oldu. Ön ızgara...The post Mercedes Benz V Serisi makyajlandı appeared first on Carmedya.

 • 16.04.2019 11:08 Seat 60 Saniyede 50 Yılı Anlattı Seat 60 Saniyede 50 Yılı Anlattı

  CARMEDYA – Otomotiv endüstrisi geçtiğimiz yıllar içinde tasarımdan, üretim ve ihracata kadar her alanda çok büyük bir değişim geçirdi. Siyah beyaz fotoğrafların yerini ultra HD 4K videolar, faksın yerini uygulamalar ve plakların yerini MP3 almış durumda. Son 50 yılda toplumda büyük değişiklikler ve teknolojik gelişmeler yaşandı. Peki otomobil endüstrisi ne şekilde değişti? Ne kadar değiştiği...The post Seat 60 saniyede 50 yılı anlattı appeared first on Carmedya.

 • 15.04.2019 13:08 Cms İhracatın Yıldızı Oldu Cms İhracatın Yıldızı Oldu

  CARMEDYA – Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen alüminyum jant üreticisi CMS Grubu geleneğini bozmadı. Türkiye’nin en büyük jant üreticisi CMS, Türkiye ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor. 2018 yılında 140 milyon 141 bin 464 Dolarlık ihracat gerçekleştiren CMS Jant, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından verilen ‘İhracatın Yıldızı Ödülü’nün sahibi oldu. Ege Bölgesi’nde ihracat yapan 5 bin...The post CMS ihracatın yıldızı oldu appeared first on Carmedya.

 • 15.04.2019 13:08 2019 Yılının Dört Tekerlekten Çekişli Otomobili: Opel Insignia 2019 Yılının Dört Tekerlekten Çekişli Otomobili: Opel Insignia

  CARMEDYA – Opel Insignia dört tekerlekten çekiş özelliği ile ödüle laik görüldü. Opel Insignia’da sunulan tork vektörleme özelliğine sahip dört tekerlekten çekiş sistemi üstün sürüş dinamikleri ve gelişmiş bir sürüş güvenliği seviyesi sunuyor. Insignia, daha önce arka arkaya iki kez en iyi dört tekerlekten çekişli otomobil seçilen Opel Mokka SUV’un başarısını sürdürüyor. Hızlı tepki süresi...The post 2019 Yılının Dört Tekerlekten Çekişli Otomobili: Opel Insignia appeared first on Carmedya.

 • 15.04.2019 11:08 Mercedes-Benz Türk'e 2 Yeni Birincilik Ödülü Mercedes-Benz Türk'e 2 Yeni Birincilik Ödülü

  CARMEDYA – Mercedes-Benz Türk farklı alanlarda sürdürdüğü faaliyetler ile kazandığı ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor. 2009 yılından beri, Bloomberg Businessweek Türkiye ve Realta Danışmanlık’ın Türkiye’nin ilk işveren algı araştırması olarak ortaklaşa hayata geçirdiği 2019 yılının “En Gözde Şirketler” araştırmasında tüm sektörler genelinde 3’üncülüğü elde eden Mercedes-Benz Türk, “Otomotiv” sektörü kategorisinde 1’inciliğe layık görüldü. 2009’dan bu...The post Mercedes-Benz Türk’e 2 yeni birincilik ödülü appeared first on Carmedya.

 • 12.04.2019 19:08 Borusan Motorsport Monza'da Piste Çıkıyor Borusan Motorsport Monza'da Piste Çıkıyor

  CARMEDYA – GT4 Avrupa Serisi’nde temsil eden ilk ve tek Türk takım olan Borusan Motorsport Monza’da 2019 sezonunun ilk yarışına çıkıyor. Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), milli sporcuları Levent Kocabıyık, Fatih Ayhan ve İbrahim Okyay ile yeni sezonda Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek üzere yeniden pistlere çıkıyor. Avrupa’nın en zorlu serilerinden biri olarak bilinen GT4 Avrupa Serisi’ndeki...The post Borusan Motorsport Monza’da Piste Çıkıyor appeared first on Carmedya.

 • 12.04.2019 16:59 İkinci Elde Altın Çağı Başladı! İkinci Elde Altın Çağı Başladı!

  Sıfır otomobil satışları yılın ilk çeyreğinde 90 bin adetleri bile bulamazken, ilk iki ayda ikinci el satışları patladı. Sıfır otomobillere yapılan ÖTV indirimine rağmen ikinci el pazarda 1 milyon ile yine yerini buldu.

 • 11.04.2019 11:08 Yeni 2020 Seat Leon Kamuflajlı Yakalandı Yeni 2020 Seat Leon Kamuflajlı Yakalandı

  CARMEDYA – Yeni 2020 Seat Leon kamuflajlı olarak kameralara yakalandı. Model tasarım olarak büyük bir değişim yaşayacak gibi görünüyor. Tasarımda neler değişecek? Otomobilin tasarımında büyük değişimler var. Ön yüzde ızgara tasarımının değiştiği net bir şekilde görünüyor. Tamponlarda bulunan havalandırma ızgaraları büyütülmüş. Farlarda marka inceltmeye gitmiş. Yine çekici olan LED gündüz aydınlatmalar da burada kullanılmış. Otomobilin...The post Yeni 2020 Seat Leon kamuflajlı yakalandı appeared first on Carmedya.

 • 11.04.2019 09:08 Ege Rallisi Start Alıyor Ege Rallisi Start Alıyor

  CARMEDYA – Fiat’ın, gençleri motor sporları dünyasına kazandırmak için organize ettiği “Egea Gençler Kupası”nın 2019 ayağı başlıyor. Uzun yıllardır, Türkiye’de otomobil sporlarının gelişmesine katkıda bulunan Fiat Motor Sporları’nın genç pilotlara özel düzenlediği “Egea Gençler Kupası” heyecanının ikinci sezonu başlıyor. Kupa’nın ikinci sezonu; 13-14 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan zorlu asfalt etaplarıyla ünlü Ege Rallisi’yle start alacak....The post Ege Rallisi Start alıyor appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 17:08 4×4 Dünyası Atv Challenge Başlıyor 4×4 Dünyası Atv Challenge Başlıyor

  CARMEDYA – ATV Challenge heyecanı yeni formatıyla hayatımıza geri dönüyor. Mücadele Şile Yeşilvadi’de yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda “Yeşilvadi ATV Cup” ismiyle düzenlenen bu heyecan dolu yarış, yoğun istek üzerine tekrar hayatımıza giriyor. 21 Nisan Pazar günü “4X4 DÜNYASI ATV CHALLENGE” ismiyle yine Şile Yeşilvadi’de yapılacak olan toz ve çamur dolu bu kapışma motorsporu severlere heyecan dolu...The post 4×4 Dünyası ATV Challenge başlıyor appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 15:08 Porsche Karbondioksit Emisyonunu İndirdi Porsche Karbondioksit Emisyonunu İndirdi

  CARMEDYA – Porsche, 2014 yılından bugüne araç başına düşen karbondioksit emisyon miktarını yüzde 75’ten fazla düşürdü. Porsche, son 5 yıl içerisinde sürdürülebilirlik konusunda büyük bir ilerleme kaydetti ve araç başına düşen karbondioksit emisyonunu yüzde 75’ten fazla azalttı.”Porsche markası olarak çevre ve iklimin korunması konusundaki sorumluluklarımızın farkındayız.” diyen Porsche AG Üretim ve Lojistik Yürütme Kurulu Üyesi...The post Porsche karbondioksit emisyonunu indirdi appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 13:08 Bmw Performans Tutkunlarını Bir Araya Getiriyor Bmw Performans Tutkunlarını Bir Araya Getiriyor

  CARMEDYA – BMW M hayranlarını bir araya toplayan sanal şehir “M Town”, otomobil tutkunlarına benzersiz bir ortam sunuyor. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, dünyadaki BMW M hayranlarını buluşturan “M Town” adında yepyeni bir sanal şehir kurdu. BMW M tutkunlarının, üye olarak M Town pasaportuna sahip olduğu bu sanal şehirde, büyüleyici bir dünyanın kapıları aralanıyor....The post BMW performans tutkunlarını bir araya getiriyor appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 13:08 Yenilen Honda Hr-V Türkiye'de Yenilen Honda Hr-V Türkiye'de

  CARMEDYA – Honda, kompakt SUV pazarındaki temsilcisi Honda HR-V’yi yeni bir görünüm ve ekstra rahatlık sunacak şekilde makyajladı. Türkiye’de 13 Nisan 2019 tarihinde satışa sunulacak olan yenilenen Honda HR-V, bugüne kadar sunulan modeller arasında en gelişmiş kompakt SUV olarak öne çıkıyor. Makyajlanan Honda HR-V’de tasarım değişiklikleri, artırılan kabin konforu ve Aktif Gürültü Engelleme özelliği öne...The post Yenilen Honda HR-V Türkiye’de appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 11:08 Ferrari Fxx K Evo Nürburgring'de Yakalandı Ferrari Fxx K Evo Nürburgring'de Yakalandı

  CARMEDYA – Ferrari, ünlü Alman pistinde tamamıyla sarılmış bir FXX K Evo testini yaparken kameralara yakalandı. Farklı olan ne? FXX K Evo standardıyla karşılaştırıldığında herhangi bir farklılığın olmadığı görülüyor. Modelin test sürüşüne neden çıktığı henüz bilinmiyor. Ancak tahminler İtalyan şirketin yeni motor seçeneğini denediği yönünde. Hibrit motor seçeneğinin olması beklenen modelde, içten yanmalı ünitenin V12...The post Ferrari FXX K Evo Nürburgring’de yakalandı appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 09:08 Hyundai Dijital Anahtara Geçiyor Hyundai Dijital Anahtara Geçiyor

  CARMEDYA – Hyundai, yeni Sonata modelini piyasaya sürmeden önce dijital anahtar teknolojisine geçeceğini duyurdu. NFC teknolojisi kullanılacak Dijital anahtarın temelinde NFC teknolojisi yer alıyor. Bir çok akıllı telefonda olan bu özellik, bu sistemin yayılmasına yardımcı olacak. Sürücü kapı kolundaki bir NFC anteni sayesinde sistem sorunsuz bir şekilde çalışacak. Arabayı çalıştırmak için ise orta konsolda bir...The post Hyundai dijital anahtara geçiyor appeared first on Carmedya.

 • 10.04.2019 09:08 Mercedes-Benz Gls Kameralara Yakalandı Mercedes-Benz Gls Kameralara Yakalandı

  CARMEDYA – Mercedes, GLS modelini makyajlıyor. Büyük bir gizlilikle yürütülen bu projede ilk casus fotoğraf çekildi. Tasarımda ufak değişimler Otomobilin tasarımında küçük değişimler sunulacak. Özellikle bu fotoğraftan görünmese de, ön bölümde modelin daha güncel durması planlanıyor. Bu doğrultuda far grubu elden geçirilecek. Tampon bölümünde ise büyük değişimlerin olması bekleniyor. Makyaj ile birlikte yeni jant seçenekleri...The post Mercedes-Benz GLS kameralara yakalandı appeared first on Carmedya.

 • 09.04.2019 15:08 Bom E-Team Pilotları Zorlu Sınava Hazırlanıyor

  CARMEDYA – BOM E-Team, 2018 GT Kupası finalistleri arasından seçtiği 3 başarılı e-sporcu ile uluslararası yarışlarda start almaya hazırlanıyor. Daha birinci yılını doldurmadan SRO Esport GT Series’de PRO kategorisine davet edilen BOM E-Team’in sanal pilotları, antrenmanlarına tüm hızları ile devam ediyor. 13-14 Nisan’da gerçekleşecek Organizatörler tarafından yapılan incelemeler sonucunda her yarışta Pro koltuğu garantilenmiş olan...The post BOM E-Team pilotları zorlu sınava hazırlanıyor appeared first on Carmedya.

 • 09.04.2019 11:08 Kim Daha Vıp? Volkswagen Caravelle Vs Ford Tourneo Custom Kim Daha Vıp? Volkswagen Caravelle Vs Ford Tourneo Custom

  CAMEDYA – Ticaretin güçlü iki ismini yan yana getirdik. Bu kez amaç VIP olmak. Peki kim daha VIP? Ticari araçlar tasarım konusunda fazla iddialı değillerdi. Ancak son dönemde VIP taşımacılık ortaya çıktığından beri araçlar tasarım anlamında da iddialı hale geldi. Tasarımda neler var? Volkswagen Caravelle ve Transit Custom tasarım anlamında iddialı olan modeller arasında. Transit...The post Kim daha VIP? Volkswagen Caravelle vs Ford Tourneo Custom appeared first on Carmedya.

 • 09.04.2019 09:08 Bu Rolls-Royce Phantom Daha Özel Bu Rolls-Royce Phantom Daha Özel

  CARMEDYA – Rolls-Royce modellerini kendimizi daha özel hissetmek için satın alıyoruz. İşte bu farklı özelliklerden öyle biri var ki görenleri hayrete düşürebilir. Bu otomobilde isterseniz özel bir donanım ile şoför ve yolcu kabinini birbirinden ayırabilirsiniz. Özel olarak sipariş edilen bu örnek Hong Kong’da bir müşteriye teslim edilmiş. Özelliği ise bir camekan ile şoför ile arka...The post Bu Rolls-Royce Phantom daha özel appeared first on Carmedya.

 • 09.04.2019 09:08 2 Milyon Swarovski Taş ile Yapıldı 2 Milyon Swarovski Taş ile Yapıldı

  CARMEDYA – Sahip olduğumuz otomobiller bizim için çok özeldir. Ancak onları daha da özel kılmak için yapılması gerekenler olabilir. Aracınızı özel kılma için birbirinden farklı opsiyonlar vardır. Jantlarını değiştirirsiniz, özel body-kit ayrıntıları otomobilinize yerleştirirsiniz. Daha sonrasında otomobilinizin rengini değiştirirsiniz. Ek olarak da içeride döşeme değişikliği yapabilirsiniz. Özel kaplama yapar mısınız? Özel kaplama işlemini otomobilinize yaptırır...The post 2 milyon Swarovski taş ile yapıldı appeared first on Carmedya.

 • 09.04.2019 09:08 Makyajlı 2019 Vw Transporter Multivan Karşınızda Makyajlı 2019 Vw Transporter Multivan Karşınızda

  CARMEDYA – Volkswagen Şubat ayında makyajlı Transporter’ı tanıtmıştı. Akabinde ise Cenevre’de bu model sahne aldı. Şimdi sıra ticaride. Volkswagen Transporter modelini makyajlamıştı. Model Şubat ayında Wolfsburg’da bir etkinlik ile otomobil severlerle buluşmuştu. Akabinde ise Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan otomobilin ticari versiyonuda ortaya çıktı. Makyaj yaramış Aracın ön bölümü makyajdan nasibini fazlasıyla almış. Farlar ve tampon...The post Makyajlı 2019 VW Transporter Multivan karşınızda appeared first on Carmedya.

 • 08.04.2019 13:08 Borusan Otomotiv Motorsport'tan İlk Sana Gerçeklik Adımı

  CARMEDYA – Borusan Otomotiv Motorsport sanal gerçeklik projesinden için ilk pilotunu seçti. Marka bu adım ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Borusan Otomotiv Motorsport, sanal gerçeklik projesi için ilk adımını attı. Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) E-Team GT Kupası’nın 20 finalistinin katıldığı BOM Akademi Performans Sürüş Eğitimi sırasında gösterdikleri başarı sayesinde seçilen 4 genç katılımcı gerçek...The post Borusan Otomotiv Motorsport’tan ilk sana gerçeklik adımı appeared first on Carmedya.

 • 08.04.2019 11:08 Yeni 2019 Mercedes B Serisi Türkiye'de Yeni 2019 Mercedes B Serisi Türkiye'de

  CARMEDYA – Mercedes-Benz’in kompakt serisi B Serisi, üçüncü nesliyle yeniden karşımızda. Model 235.500 TL’den başlayan fiyatlarla yollara çıkıyor. Mercedes’in MPV segmentindeki oyuncusu B Serisi üçüncü nesliyle karşımıza çıktı. Tasarım konusunda daha modern bir yapıya kavuşan model, alt yapı konusunda da geliştirildi. Sürtünme kat sayısı azaltıldı Optimize edilen detaylar sayesinde rüzgâr sesi azaltılan yeni B-Serisi, çok...The post Yeni 2019 Mercedes B Serisi Türkiye’de appeared first on Carmedya.

 • 08.04.2019 11:08 Volkswagen'den Otonom Sürüş İçin Bir Adım Daha

  CARMEDYA – Volkswagen, Almanya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Hamburg’ta otonom sürüş testleri gerçekleştirmeye başladı. Volkswagen, otonom sürüş konusunda ilerleme sağlamak amacıyla şehir ortamında test sürüşlerini başlattı. Volkswagen Group Araştırma Bölümü tarafından Hamburg’da şehir trafiğinde ve gerçek sürüş koşullarında gerçekleştirilen testlerde, Seviye 4’teki otonom sürüş için özel olarak tasarlanan lazer tarayıcılar, kameralar, ultrasonik sensörler ve...The post Volkswagen’den otonom sürüş için bir adım daha appeared first on Carmedya.

 • 05.04.2019 13:08 Pininfarina Battista 1874 Hp Olarak Geliyor Pininfarina Battista 1874 Hp Olarak Geliyor

  CARMEDYA – Pininfarina Battista Goodwood üyelerinin yer aldığı toplantıda sergilendi. Model tasarımı ve performansıyla göz dolduruyor. Geçtiğimiz ay Cenevre’de sahne alan model hem tasarım hem de performans konusunda gören herkesi kendine hayran bıraktı. Model dört elektrikli motor ile 184 HP güç ve 2300 Nm tork değeri üretiyor. Model bu güç ile 0-100 km/s hızlanmasını 2...The post Pininfarina Battista 1874 HP olarak geliyor appeared first on Carmedya.

 • 05.04.2019 13:08 Volkswagen Golf 45 Yaşında Volkswagen Golf 45 Yaşında

  CARMEDYA – Volkswagen 35 milyon adetten fazla üretilmiş Golf’ün 45. yılını kutluyor. Avrupa’nın başarılı otomobillerinden olan Golf, 45 yaşına bastı. İlk olarak, 29 Mart 1974’te Wolfsburg’da yer alan Volkswagen fabrikasında markanın en çok satan modeli olacak olan Golf’ün üretimine resmî olarak başlandı. O günlerde Volkswagen’deki hiç kimse efsanevi Beetle’ın halefi bu otomobilin dünyanın dört bir...The post Volkswagen Golf 45 yaşında appeared first on Carmedya.

 • 05.04.2019 13:08 Ford Suv Ailesine Yeni İsim: Puma

  CARMEDYA – Ford, Puma ile SUV segmentindeki oyuncu sayısını arttırıyor. Marka Puma modeli ile bu segmentteki iddiasını arttırma peşinde. Ford Puma, markanın SUV segmentindeki yeni oyuncusu olarak geçtiğimiz günlerde lanse edildi. SUV esintileri taşıyan kompakt crossover; heyecan uyandıran çekici dış tasarım, sınıfının en büyük ve en kullanışlı bagajı ve 48 Volt güce sahip yarı hibrit...The post Ford SUV ailesine yeni isim: Puma appeared first on Carmedya.

 • 05.04.2019 13:08 Porsche Taycan Son Testlerine Çıkıyor Porsche Taycan Son Testlerine Çıkıyor

  CARMEDYA – Yıl sonunda piyasaya sürülmesi planlanan Porsche Taycan, satışa sunulmadan önce son testlerini gerçekleştiriyor. Porsche’nin tamamen elektrikli ilk spor otomobili Taycan, seri üretime girmeden önceki son test sürüşlerini tamamlamak üzere. Taycan, Kuzey Kutup Dairesi’nin yalnızca birkaç kilometre uzağındaki İskandinavya’da karlı ve buzlu yollardaki sürüş dinamiklerine dair potansiyelini ortaya koyuyor. Porsche mühendisleri aynı anda Güney...The post Porsche Taycan son testlerine çıkıyor appeared first on Carmedya.

 • 05.04.2019 11:08 30 Milyonuncu Vw Passat Üretildi 30 Milyonuncu Vw Passat Üretildi

  CARMEDYA – Volkswagen, 30 milyonuncu Passat’ını üretti. Passat bu rakam ile Golf’ten sonra en çok üretilen markanın ikinci modeli oldu. Marka otomobilin yıl dönümünde Almaya’daki Emden fabrikasından 20 milyonuncu otomobilini yollara kattı. Üretilen bu model Plug-in hibrit versiyon olarak yollara çıktı. Modelin 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilendiği de biliniyordu. İçeride neler var? Kokpitte güncellenmiş döşemeler...The post 30 milyonuncu VW Passat üretildi appeared first on Carmedya.

 • 03.04.2019 19:08 Alırım Anahtarını | Peugeot 406 Coupe

  CARMEDYA – Dönemine damga vuran otomobiller vardır. Peugeot 406 Coupé de bunlardan biri. Enes, Peugeot 406 Coupé’nin ikinci sahibi… Önceki sahibinden de oldukça temiz bir şekilde otomobili satın almış. Aracın tasarımına baktığımızda, günümüzde birçok otomobile göre farklı olduğunu ispatlıyor. Xenon farlar ve tampon grubu, otomobili fazlasıyla sportif göstermiş. Pininfarina imzalı bu model, düşük karoser yapısıyla...The post Alırım anahtarını | Peugeot 406 Coupe appeared first on Carmedya.

 • 03.04.2019 17:08 Peugeot ABD Pazarı İçin Hızlanıyor Peugeot ABD Pazarı İçin Hızlanıyor

  CARMEDYA – Peugeot, ABD pazarına geri dönme planlarını hızlandırıyor. Marka bu pazara girmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Son görüşmelerde Carlos Tavares, markanın üç ya da dört yıl içinde ABD pazarında modellerini sergilemeye başlamayı düşündüklerini söyledi. Peugeot’un Opel’i satın alması ABD pazarının neredeyse bir anahtarıydı. Tavares, “ABD’de uzun vadeli bir oyuncu olmak istiyoruz. ABD’ye getirebileceğimiz ürünleri...The post Peugeot ABD pazarı için hızlanıyor appeared first on Carmedya.

 • 03.04.2019 17:08 Mercedes Shanghai'ye Hazırlanıyor

  CARMEDYA – Mercedes-Benz Shanghai Otomobil Fuarı için hazırlanıyor. Marka fuarda GLB konseptini ön plana çıkaracak. Bunun duyurusunu yapan marka, haberde bu konseptin iç mekan fotoğrafını kullandı. MBUX çift ekranlı versiyon iç mekanın havasını değiştirmiş. Havalandırma ızgaralarının da yine ailedeki diğer otomobillerden tanıdık geldiğini belirtmek gerekir. GLA ve GLC’nin yerini alacak GLB, markada bir çok modelin...The post Mercedes Shanghai’ye hazırlanıyor appeared first on Carmedya.

 • 03.04.2019 11:08 Ford'un Yeni Oyuncusu: 2019 Kuga Ford'un Yeni Oyuncusu: 2019 Kuga

  CARMEDYA – Ford, SUV segmentinde başarılı işler çıkaran modelini yeniledi. Model selefine göre daha modern görünmeyi başarmış durumda. Ford, SUV segmentinde iddialı olan modeli Kuga’yı yeniledi. Model bu yeni haliyle artık daha modern görünüyor. Tasarım konusunda model daha sade bir yapıyı benimsemiş. Tasarımda neler var? Yeni Ford Kuag’nın tasarımı baştan aşağı yenilenmiş. Buna ek olarak...The post Ford’un yeni oyuncusu: 2019 Kuga appeared first on Carmedya.

 • 02.04.2019 15:07 Volvo Xc40 Elektrikleniyor Volvo Xc40 Elektrikleniyor

  CAMEDYA – Volvo, XC40 modelinin tamamen elektrikli versiyonunu yıl sonuna doğru gelecek. Volvo, XC40 modelinin elektrikli versiyonunu yıl sonu getiriyor. Modelin temelini oluşturacak olan CMA platformu aynen kullanılmaya devam edecek. Son yıllarda en güçlü hibrit savunucusu olan marka, artık tamamen elektrikli versiyonlar ile öne çıkacak. İlk hibrit versiyonlar olacak Volvo XC40 ilk olarak hibrit versiyonları...The post Volvo XC40 elektrikleniyor appeared first on Carmedya.

 • 02.04.2019 15:07 Range Rover'a Overfinch İmzası Range Rover'a Overfinch İmzası

  CARMEDYA – Range Rover 5.0 Supercharged, Overfinch tarafından yeniden tasarlandı. Model tasarım konusunda daha iddialı görünüyor. Range Rover 5.0 Supercharged modelini daha iddialı hale nasıl getirebilirsiniz? Overfinch bu soruya yaptığı bir versiyon ile cevap verdi. Model tasarım konusunda artık daha iddialı. Tasarımda neler değişti Otomobile daha sportif görünmesi için body-kit uygulanmış. Ön bölümde tampon grubu...The post Range Rover’a Overfinch imzası appeared first on Carmedya.

 • 02.04.2019 14:44 Mick Schumacher, Barselona'da Alfa Romeo Racing'le Testlere Katılıyor! Mick Schumacher, Barselona'da Alfa Romeo Racing'le Testlere Katılıyor!

  Efsanevi F1 pilotu Michael Schumacher'in oğlu olan Mick Schumacher, Formula 1'in başarılı takımlarından Alfa Romeo Racing'in test sürüşlerine katılıyor.

 • 02.04.2019 13:07 Ford C-Max Ailesinin Üretimi Durduruluyor Ford C-Max Ailesinin Üretimi Durduruluyor

  CARMEDYA – Ford’un aile otomobili olan C-Max modelinin üretimi bitiriliyor. Ford C-Max ve Grand C-Max modelinin üretimini haziran ayında bitiriyor. Bu doğrultuda Ford bu fabrikadaki gece vardiyasını durduruyor. Akabinde iki vardiya ile marka yoluna devam edecek. Bu karar neden alındı? Marka bitirme kararını bu segmentteki müşterilerin azalmasına dayanarak verdi. Ayrıca Ford Ağustos 2019 planı doğrultusunda...The post Ford C-Max ailesinin üretimi durduruluyor appeared first on Carmedya.

 • 02.04.2019 12:04 Volkswagen'in Efsane Modeli 45 Yaşında Volkswagen'in Efsane Modeli 45 Yaşında

  Avrupa'nın en başarılı otomobili, 45 yaşına bastı. İlk olarak, 29 Mart 1974'te Wolfsburg'da yer alan Volkswagen fabrikasında markanın en çok satan modeli olacak olan Golf'ün üretimine resmî olarak başlandı

 • 02.04.2019 11:07 Bmw Z4'e Yeni Motor Seçeneği Bmw Z4'e Yeni Motor Seçeneği

  CARMEDYA – Ocak ayı ortalarında Z4 modeli konfigüratöre çıkmıştı. Otomobilde yeni bir motor seçeneği daha geldi. BMW, yeni Z4 modeline bir motor seçeneği daha ekledi. SDrive30i olarak ilk kez lanse edilen bu motorun yanında sDriveM40i’de sunulmaya başlandı. Kaç paradan satılacak? Yeni BMW Z4 sDriveM40i için fiyatlandırma 63.700 $’dan başlıyor. Farklı tavan rengi seçenekleri de bu...The post BMW Z4’e yeni motor seçeneği appeared first on Carmedya.

 • 02.04.2019 09:07 Audi Tüm Modellerini E-Tron Versiyonuyla Sunacak Audi Tüm Modellerini E-Tron Versiyonuyla Sunacak

  CARMEDYA – Audi elektrikli araç konusunu fazlasıyla ciddiye almış durumda. Audi elektrikli otomobil konusunda sıkı çalışıyor. Marka tüm modellerinin elektrikli serilerini yapmak için çalışıyor. Gelen duyumlara göre 2020 yılına kadar tüm modellerin elektrikli varyasyonu olacak. Elektrikli atağı devam edecek MED mimarisi üzerinde ilk olarak Q3’ün E-tron versiyonu ortaya çıkacak. Akabinde ise Q2 E-tron müşteriler ile...The post Audi tüm modellerini E-Tron versiyonuyla sunacak appeared first on Carmedya.

 • 01.04.2019 13:07 Subaru Güvenlikte Bir Adım Daha İleri Gitti Subaru Güvenlikte Bir Adım Daha İleri Gitti

  CARMEDYA – Subaru Gelişmiş Otomatik Çarpışma Bildirim sistemiyle  güvenlik konusunu bir adım daha ileri götürmek istiyor. Subaru, günümüze kadar en güvenli markalar listesinde üst sıralara oynamıştı. Geliştirdiği teknolojiler ile ön plana çıkan marka, yeni bir teknoloji ile güvenlik konusunda daha ileri gitmek istiyor. Marka Japonya’da satışa sunduğu modellerini Gelişmiş Otomatik Çarpışma Bildirim sistemi D-Call Net...The post Subaru güvenlikte bir adım daha ileri gitti appeared first on Carmedya.

 • 01.04.2019 13:07 En Hızlı Bentley: Bentayga Speed En Hızlı Bentley: Bentayga Speed

  CARMEDYA – Bentley’in, Bentayga Speed modeli dünyanın en hızlı SUV modeli olarak kayıtlara geçti. Bentley’in, Büyük Britanya’da tasarlanan, mühendislik çalışmaları tamamlanan ve el hüneriyle imal edilen SUV modeli Bentayga Speed günümüze kadar piyasaya sürülen en güçlü ve performans odaklı Bentayga özelliğini taşıyor. 2007 yılında Continental GT ile doğan Speed modellerinin uzun yıllara dayanan geleneğinin ışığında...The post En hızlı Bentley: Bentayga Speed appeared first on Carmedya.

 • 01.04.2019 11:07 Yeni Kia Ceed Türkiye'de Pazarına Çıktı Yeni Kia Ceed Türkiye'de Pazarına Çıktı

  CARMEDYA – Üçüncü nesil olarak Avrupa’da tasarlanan, Yeni KIA Ceed, 99.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. İlk olarak 2006 yılının Aralık ayında üretilen Ceed, seri üretime başlanan ilk günden bu yana yaklaşık 1,3 milyon satış adedine ulaştı.Üçüncü nesil tasarımıyla birlikte ismi de Ceed olarak değişen araç (eski adı Cee’d), Avrupa yollarında görmeye alıştığımız tasarımıyla dikkat...The post Yeni Kia Ceed Türkiye’de pazarına çıktı appeared first on Carmedya.

 • 30.03.2019 14:20 Range Rover'a Toplatma Davası! Range Rover'a Toplatma Davası!

  Otomotiv tarihinde bir ilk gerçekleşti. İngiliz otomotiv devi Range Rover tarihinde ilk kez bir tüketici tarafından aleyhinde açılan davayı kaybetti.

 • 29.03.2019 17:05 Larte Design Maserati'ye İmza Attı Larte Design Maserati'ye İmza Attı

  CARMEDYA – Larte Design, Meserati Levante GranSport’u yeniden tasarladı. Model bu haliyle oldukça sportif bir hale geldi.   Otomobilin tasarımında önemli değişimler yaşanmış. Örneğin ön yüzde kullanılan tampon grubu değiştirilmiş. Tampon eklentisi ise karbon destekli olarak tasarlanmış. Bu eklentilerden çamurluk kenarlarında, ve etek kısmında da kullanılmış. Arka bölüme geldiğimizde dört çıkışlı egzoz sistemi kullanılmış. Yine...The post Larte Design Maserati’ye imza attı appeared first on Carmedya.

 • 29.03.2019 15:05 Bmw'den Yeni Fabrika Atağı Bmw'den Yeni Fabrika Atağı

  CARMEDYA – Geçtiğimiz aylarda Honda’nın fabrika kapatma kararını alan BMW, ilgisini bu tesis üzerine yoğunlaştırdı. Honda’nın İngiltere’deki fabrika kapatma haberini duyan BMW, bu tesise talip olduğunu bildirdi. Bu tesis yılda 150 bin araç üretim kapasitesine sahipti. 3500 kişinin çalıştığı bu tesisin kapanması, büyük bir şok yaratmıştı. BMW bu fabrikayı istiyor BMW üretim kapasitesini arttırmak için...The post BMW’den yeni fabrika atağı appeared first on Carmedya.

 • 28.03.2019 13:05 Marron Five Grubundan Satılık Mercedes-Benz 300 Sl Marron Five Grubundan Satılık Mercedes-Benz 300 Sl

  CARMEDYA – Marron Five grubunun şarkıcısı Adam Levine’nin sahip olduğu 1955 Mercedes-Benz 300 SL Gullwing ‘i satıyor. Marron Five grubundan olan Adam Levine, sahip olduğu klasik Mercedes’i satılığa çıkardı. Lauderdale’de bu hafta sonu RM Sotheby’s tarafından açık artırmaya çıkacak olan model görenleri kendine hayran bırakıyor. Araca son 6 yıldır sahip olan Levine, modelin orijinal halini...The post Marron Five grubundan satılık Mercedes-Benz 300 SL appeared first on Carmedya.

 • 28.03.2019 13:05 Yeni Honda Jazz Yakalandı Yeni Honda Jazz Yakalandı

  CARMEDYA – Honda’nın başarılı modellerinden olan Jazz kamuflajlı olarak kameralara yakalandı. Modelin iç mekanı da değişiyor. Honda’nın en küçük üyesi Jazz kamuflajlı olarak kameralara yakalandı. Avrupa’da testleri devam eden model daha büyük değişimler ile karşımıza gelecek. Boyutlarında az da olsa bir artış yaşanaka gibi görünüyor. Tampon, farlar ve karoserde de önemli değişimler bekleniyor. Arka bölümde...The post Yeni Honda Jazz yakalandı appeared first on Carmedya.

 • 27.03.2019 19:05 Renault Megane Makyajlanıyor Renault Megane Makyajlanıyor

  CARMEDYA – Renault Megane kamuflajlı olarak kameralara yakalandı. Model bu haliyle makyaj sinyalleri veriyor. Nürburgring’de kamuflajlı halleriyle kameralara yakalanan Megane HB, makyajlanacağı haberlerini doğruladı. 2016 yılından bu yana C segmentinde başarılı işler çıkaran model, makyajlanarak bu iddiasını kuvvetlendirmek istiyor. Neler değişecek? Modelde ağırlıklı olarak tampon grubu değişime uğrayacak. Makyaj ile birlikte far grubunda da ufak...The post Renault Megane makyajlanıyor appeared first on Carmedya.