SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 16 Temmuz 2018 12:35 Psikiyatrist Demirci: Erkek Gücü Kontrolsüz Kullanıyor Psikiyatrist Demirci: Erkek Gücü Kontrolsüz Kullanıyor KADIN cinayetleri, kadına yönelik taciz ve şiddet olayları medyanın gündeminde yer almaya devam ederken, bu olayların faillerinin neredeyse tamamının erkekler olduğu görülüyor.
 • 16 Temmuz 2018 12:26 Palyatif Bakım Merkezi Yıldızlı Otel Konforunu Aratmıyor Palyatif Bakım Merkezi Yıldızlı Otel Konforunu Aratmıyor Palyatif Bakım Merkezi yıldızlı otel konforunu aratmıyorBALIKESİR - Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi bünyesinde faaliyet göstermekte olan Palyatif Bakım Merkezi, yıldızlı otelleri aratmayacak konforu ile hastalara ve ailelerine yönelik hizmet veriyor.
 • 16 Temmuz 2018 12:23 Magnezyum Bileşeni Kaygıyı Azaltıyor Magnezyum Bileşeni Kaygıyı Azaltıyor Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Nazan Uysal Harzadın tarafından fareler üzerinde yapılan deneyde, iki magnezyum bileşeninin kaygı düzeyini azalttığı belirlendi.
 • 16 Temmuz 2018 12:19 Fransa'dan Geldi, Bursa'da Şifa Buldu Fransa'dan Geldi, Bursa'da Şifa Buldu AMELİYAT için Fransa'dan Bursa'ya gelen diyabet hastası Gülseren Ardıçlı, kapalı yöntem metabolik cerrahi ile ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu.
 • 16 Temmuz 2018 11:39 Bel Çevresindeki Yağlanma Kalp Hastalıklarıyla Bağlantılı' Bel Çevresindeki Yağlanma Kalp Hastalıklarıyla Bağlantılı' ADANA'da diyetisyen Aylin İlküplü, karın ve bel çevresinde fazla miktarda yağ birikmemesine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, bu bölgelerdeki yağlanmanın kalp ve diyabet hastalığı ile bağlantılı olduğunu söyledi.
 • 16 Temmuz 2018 11:30 12 Yaşında, Annesinden Aldığı Böbrekle Hayata Tutundu 12 Yaşında, Annesinden Aldığı Böbrekle Hayata Tutundu SAĞLIKLI bir şekilde dünyaya gelmiş olan 12 yaşındaki Mesut Berber, idrarından kan gelmesinin ardından hastaneye gitti ve böbrek yetmezliği teşhisi konuldu.
 • 15 Temmuz 2018 11:37 Psikolog Ertuğrul: İnsan İyiliği ve Kötülüğü Aynı Anda Barındırır Psikolog Ertuğrul: İnsan İyiliği ve Kötülüğü Aynı Anda Barındırır ADANA'da 24+4 Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucu psikoloğu Hatice Ertuğrul, insanın iyilik ve kötülüğü aynı anda barındırdığını, yaşam tarzının ise fikirler, hareketler, sonuçlar ve hedefler olmak üzere 4 dönemden oluştuğunu söyledi.
 • 14 Temmuz 2018 17:42 2 Bin 600 Metredeki Yaylada Mahsur Kalan Hamile Kadın İçin Seferber Oldular 2 Bin 600 Metredeki Yaylada Mahsur Kalan Hamile Kadın İçin Seferber Oldular 2 bin 600 metredeki yaylada mahsur kalan hamile kadın için seferber oldularKAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde 2 bin 600 metre yüksekteki yaylada doğum sancısı başlayan kadın, Jandarma, 112 Acil Servis ve avcılardan oluşan ekibin 4 saatlik yoğun çabası sonucunda indirilerek...
 • 14 Temmuz 2018 11:31 Ankara'da 'Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi' Kongresi Ankara'da 'Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi' Kongresi ANKARA'da '15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası' etkinlikleri kapsamında, 'Uluslararası AVRASYA Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi 2018' kongresi düzenlendi.
 • 14 Temmuz 2018 09:54 Doku Bağışının Önündeki En Büyük Engel, 'Eksik Alma' Korkusu Doku Bağışının Önündeki En Büyük Engel, 'Eksik Alma' Korkusu AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, 5 hastanın yüz, 40 hastanın da çift kol nakli beklediğini belirterek, "Hasta çok ama donör yok" dedi.
 • 13 Temmuz 2018 16:24 Prof. Dr. Ataman: 'Özel Eğitim'de Erken Tanı ve Müdahale Önemlidir Prof. Dr. Ataman: 'Özel Eğitim'de Erken Tanı ve Müdahale Önemlidir LEFKE Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Özel Eğitim Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Ataman "Özel Eğitimde Erken Müdahale"nin önemine dikkat çekerek "Müdahalenin yapılabilmesi ancak anne ve babanın çocuğun farklı gelişimine ilişkin konulmuş olan tanıyı kabul etmesiyle mümkün...
 • 13 Temmuz 2018 16:04 Prof. Dr. Günay'dan Sıcak Çarpmalarına Karşı Uyarı Prof. Dr. Günay'dan Sıcak Çarpmalarına Karşı Uyarı KAYSERİ Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Erciyes Üniversitesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim görevlisi Prof. Dr. Nurullah Günay, "Sıcak çarpması acil olarak tedavi edilmediği takdirde, vücutta kalıcı hasarlara veya hayati kayıplara neden olabilir" dedi.
 • 13 Temmuz 2018 13:15 Yaz Gribinin Süresi En Fazla Bir Hafta Yaz Gribinin Süresi En Fazla Bir Hafta" Kış aylarında sıklıkla karşılaşılan gribal enfeksiyonların yazın da görülebileceğini belirten Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr.
 • 13 Temmuz 2018 11:42 Kazayla Yerinden Çıkan Dişleri, Yeniden Takıldı Kazayla Yerinden Çıkan Dişleri, Yeniden Takıldı SİVAS'ta okul servisinden inerken arkadaşının dirseğini yanlışlıkla yüzüne çarpması sonucu ön iki dişi yerinden çıkan ve gittiği hastanede dişleri yeniden takılan Tuğçe Özdivrik (12) eski sağlığına kavuştu.
 • 13 Temmuz 2018 11:00 Sıcak Havalarda Gıda Zehirlenmesine Dikkat Sıcak Havalarda Gıda Zehirlenmesine Dikkat Yükselen sıcaklıkların ve nemin vatandaşların yemek yeme alışkanlıklarında da değişikliğe neden olduğunu belirten Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilge Koç, dolapta saklanmayan ve açıkta kalan tüm yiyeceklerin gıda zehirlenmesine yol açacağını söyledi.
 • 13 Temmuz 2018 10:17 Uzmanlardan Diyabet Uyarısı Uzmanlardan Diyabet Uyarısı Uzmanlardan diyabet uyarısıİZMİR - Uzmanlar, halk arasında 'şeker hastalığı' diye tabir edilen diyabetin ağır bir hastalık olduğunu, kimlerin risk grubunda yer aldığını ve diyabetin nelere neden olabileceğini anlattı.
 • 13 Temmuz 2018 10:01 Talk Pudrası Skandalı: Johnson & Johnson Kansere Yakalanan 22 Kadına Toplam 4,7 Milyar Dolar... Talk Pudrası Skandalı: Johnson & Johnson Kansere Yakalanan 22 Kadına Toplam 4,7 Milyar Dolar... ABD merkezli ilaç ve kişisel bakım ürünleri devi Johnson & Johnson, firmanın ürettiği talk pudrası nedeniyle kansere yakalandığını söyleyen 22 kadına 4,7 milyar dolar tazminat ödemeye mahkûm edildi.
 • 13 Temmuz 2018 10:00 Canlı Vericileri Olmadığı İçin Yaşama Umutlarını Kaybetmişlerdi, Birer Hafta Arayla Yeniden Doğdular Canlı Vericileri Olmadığı İçin Yaşama Umutlarını Kaybetmişlerdi, Birer Hafta Arayla Yeniden Doğdular Canlı vericileri olmadığı için yaşama umutlarını kaybetmişlerdi, birer hafta arayla yeniden doğdularİZMİR - Canlı vericileri olmadığı için yaşam umutları kutsal bağışlara bağlı olan üç hastaya haziran ayı uğurlu geldi.
 • 13 Temmuz 2018 09:27 3 Hasta Birer Hafta Arayla Yapılan Karaciğer Nakliyle Sağlığına Kavuştu 3 Hasta Birer Hafta Arayla Yapılan Karaciğer Nakliyle Sağlığına Kavuştu İZMİR Kent Hastanesi'nde tedavi gören Cemil Sevinç (54), Sevgül Akın (48) ve Zeynep Topdaş'a (47) birer hafta arayla bağış karaciğer çıktı.
 • 13 Temmuz 2018 09:25 21 Aylık Suriyeli Bebeğin Yaşam Mücadelesi 21 Aylık Suriyeli Bebeğin Yaşam Mücadelesi SURİYE'nin Lazkiye kentinden kaçarak Hatay'a yerleşen Hasan ailesinin en küçük çocuğu 21 aylık Ahmed'in hastalıklarıyla mücadele ediyor.
 • 12 Temmuz 2018 18:18 80 Yaşına Kadar Kalbi Delik Yaşadı 80 Yaşına Kadar Kalbi Delik Yaşadı 80 yaşına kadar kalbi delik yaşadıMALATYA - 80 yaşına kadar delik kalple yaşayan hasta, başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.
 • 12 Temmuz 2018 16:11 Böbrek ve Şeker Hastalarına Yaz Uyarısı Böbrek ve Şeker Hastalarına Yaz Uyarısı SİVAS Numune Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Gülşah Altun, böbrek ve şeker hastalarının yaz aylarında daha fazla su tüketmeleri gerektiğini söyledi.
 • 12 Temmuz 2018 15:01 Kasık Fıtığı Nedir? Kasık Fıtığı Nedir? Hayatın her alanında aktif olmamızı engelleyen, çeşitli nedenlerle genellikle belde ve boyunda rastlanan fıtık türlerinden bir diğeride kasık fıtığıdır. Erkeklerde daha sık görülen kasık fıtığı nedir?
 • 12 Temmuz 2018 14:41 Psikiyatrist Eren: 'Çocuk Gelinler' de Cezai Önlemler Kapsamında Ele Alınmalı Psikiyatrist Eren: 'Çocuk Gelinler' de Cezai Önlemler Kapsamında Ele Alınmalı – SON dönemde yaşanan çocuğa şiddet ve çocuk istismarı olayları gündemden düşmezken psikiyatrist Kenan Eren "çocuk gelinler" sorununa dikkat çekti.
 • 12 Temmuz 2018 13:45 Buzdolabına Konulmayan Gıdalar, Zehirlenmesine Neden Oluyor Buzdolabına Konulmayan Gıdalar, Zehirlenmesine Neden Oluyor BURSA'da, Özel Hayat Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Muhittin Pekuz, yaz aylarında sayıları artan besin zehirlenmesine dikkat edilmesini istedi.
 • 12 Temmuz 2018 13:09 Hippoterapinin Merkezi Engellileri Bekliyor - Eskişehir Hippoterapinin Merkezi Engellileri Bekliyor - Eskişehir Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulunun Hippoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi, artık uzman personeli ve sertifikalı hippoterapi uzmanlarıyla zihinsel ve bedensel engelliler ile ortopedik engelli gazilere de hizmet verecek.
 • 12 Temmuz 2018 12:19 Japon Hemşireden Korkunç İtiraf: 20 Hastayı Zehirledim Japon Hemşireden Korkunç İtiraf: 20 Hastayı Zehirledim Japonya'da iki hastayı öldürmekten gözaltına alınan hemşire, 20 yaşlı hastayı serumlarına dezenfektan ekleyerek zehirlediğini itiraf etti.
 • 12 Temmuz 2018 12:16 Ege Üniversitesinden Tıp Tarihine Geçecek Robotik İzsiz Tiroid Ameliyatı Ege Üniversitesinden Tıp Tarihine Geçecek Robotik İzsiz Tiroid Ameliyatı Ege Üniversitesinden tıp tarihine geçecek robotik izsiz tiroid ameliyatı Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci robotik izsiz tiroid ameliyatı yapıldıİZMİR - Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorlarından Prof. Dr.
 • 12 Temmuz 2018 11:47 Yabancı Hastaların Derdine 'Tercüman' Oluyorlar Yabancı Hastaların Derdine 'Tercüman' Oluyorlar - Yabancı hastaların derdine 'tercüman' oluyorlar Kamu Hastanelerinde, yabancı uyruklu Irak ve Suriyeli vatandaşlara tercüman desteği sağlanıyorSAMSUN - Samsun'da, yabancı hastalar için hastanelerde uygulamaya konulan Arapça tercüman desteğinden hem hasta, hem hastane personeli memnun.
 • 12 Temmuz 2018 11:14 5 Yılda Bulunamayan Organ, Antalya'da 5 Saatte Bulundu 5 Yılda Bulunamayan Organ, Antalya'da 5 Saatte Bulundu VAN'ın Başkale ilçesinde yaşayan, karaciğer yetmezliği hastası İdris Karademir'e (53) 5 yıldır aranıp, bulunamayan organ, Antalya'da 5 saatte bulundu.
 • 12 Temmuz 2018 09:10 Dondurma Adet Sancılarına İyi Geliyor Dondurma Adet Sancılarına İyi Geliyor" YAZ aylarının gelmesiyle en çok ihtiyaç duyulan gıdalardan biri olan dondurma içinde bulundurduğu kalsiyum, fosfor ve vitaminlerle birçok hastalığın da tedavisini destekliyor.
 • 11 Temmuz 2018 17:31 Tayland'daki Mağaradan Kurtarılan Çocukları Hangi Tehlikeler Bekliyor Tayland'daki Mağaradan Kurtarılan Çocukları Hangi Tehlikeler Bekliyor Tayland'da mağaradan kurtarılan 12 erkek çocuk ile antrenörleri, yer altında bulaşıcı hastalıklara neden olan organizmalara maruz kalmış olma ihtimalleri nedeniyle karantinaya alındı.
 • 11 Temmuz 2018 17:13 Hippoterapinin Merkezi Eskişehir Olacak Hippoterapinin Merkezi Eskişehir Olacak Eskişehir Sağlık Müdürlüğü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) işbirliğiyle yürütülen Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) Teknik Destek Programı kapsamındaki Sağlık Personeline Hippoterapi Temel Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan 17 katılımcı, sertifikalarını aldı.
 • 11 Temmuz 2018 17:11 Prof. Dr. Karakaya Prof. Dr. Karakaya "Iutox Yaşam Boyu Başarı Ödülü" Ne Layık Görüldü LEFKE Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, International Union of Toxicology (IUTOX) isimli örgütün "Yaşam Boyu Başarı Ödülü"ne layık görüldü.
 • 11 Temmuz 2018 17:09 Mudurnu Kaymakamı Şahin'den Taşkesti 112'ye Ziyaret Mudurnu Kaymakamı Şahin'den Taşkesti 112'ye Ziyaret Bolu'nun Mudurnu İlçe Kaymakamı Efecan Şahin, Taşkesti beldesinde yapımı devam eden 112 Acil Çağrı Merkezi inşasını ziyaret etti.
 • 11 Temmuz 2018 17:03 Gölcük'te Şarbon Karantinasına Alınan Köyde Aşılama Başlatıldı Gölcük'te Şarbon Karantinasına Alınan Köyde Aşılama Başlatıldı - Gölcük'te şarbon karantinasına alınan köyde aşılama başlatıldıKOCAELİ - Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde şarbon teşhisi sonrasında karantinaya alınan mahallede büyükbaş hayvanlara aşı yapıldı.
 • 11 Temmuz 2018 15:47 Gebeliğe Adaptasyon Sağlanmazsa Kas-iskelet Problemleri Ortaya Çıkabilir Gebeliğe Adaptasyon Sağlanmazsa Kas-iskelet Problemleri Ortaya Çıkabilir" HAMİLELİK döneminde kadınlar ciddi biyomekanik yüklenmelerle karşı karşıya kalabiliyor.
 • 11 Temmuz 2018 14:16 Yeni Tehlike Kapıda: Cinsel Yolla Bulaşan MG Hastalığı Kadınları Kısır Bırakabiliyor Yeni Tehlike Kapıda: Cinsel Yolla Bulaşan MG Hastalığı Kadınları Kısır Bırakabiliyor Uzmanlar bugüne kadar çok bilinmeyen ve cinsel yolla bulaşan MG adlı hastalığın, yeterli önlem alınmaması durumunda antibiyotiklere dirençli hale gelip hızla yayılabileceği uyarısında bulunuyor.
 • 11 Temmuz 2018 13:08 Endoskopik Damar Çıkarma Yöntemi Doğu'da İlk Kez Erzurum'da Yapıldı Endoskopik Damar Çıkarma Yöntemi Doğu'da İlk Kez Erzurum'da Yapıldı - Endoskopik Damar Çıkarma yöntemi Doğu'da ilk kez Erzurum'da yapıldıERZURUM - Koroner By-Pass Ameliyatlarında damar elde etme yöntemleri konusunda Doğu'da ilk Türkiye'de birkaç merkezde yapılabilen kapalı, kısa bir kesi ile damar elde edilmesi ameliyatı Doğu'da ilk kez Erzurum'da yapıldı.
 • 11 Temmuz 2018 13:06 Kars Umke Personeline Teorik Dersler Verildi Kars Umke Personeline Teorik Dersler Verildi Kars İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) olası afetleri dikkate alarak temel eğitim gerçekleştirildi.
 • 11 Temmuz 2018 12:49 Doç. Dr. Kurtulmuş: Tıkanma Tipi Uyku Apnesinin Çözümü Diş Hekimliğinde Doç. Dr. Kurtulmuş: Tıkanma Tipi Uyku Apnesinin Çözümü Diş Hekimliğinde BİRÇOK kişinin yaşam kalitesini bozan, hatta ölüme kadar götürebilen uyku apnesinin çözümünün diş hekimliği olduğunu belirten İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hüseyin Kurtulmuş, 'tıkanma' tipi uyku apnesinin en önemli çözümünün diş hekimliği hizmetleri olduğunu söyledi.
 • 11 Temmuz 2018 12:41 Suda Doğuma Büyük İlgi Suda Doğuma Büyük İlgi - Suda doğuma büyük ilgi Manisalı suda doğumu benimsedi Suda doğum projesinde pilot il seçilen 10 hastaneden birinin bulunduğu Manisa'da her geçen gün suda doğum yapmak isteyenlerin sayısı artıyor Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr.
 • 11 Temmuz 2018 11:14 Psikolog Mavi: Çocuğa Cinsel Eğitime 4 Yaşında Başlanmalı Psikolog Mavi: Çocuğa Cinsel Eğitime 4 Yaşında Başlanmalı ADANA'da psikolog Meriç Mavi, çocuğa 3-4 yaşlarından itibaren mahrem bölgelerini kimseye açmaması, banyo veya tuvalet ihtiyaçları için sadece anne-babadan yardım istemesi ve kendisine bir dayatma olduğunu fark ettiğinde çığlık atması gerektiğinin anlatılmasını istedi.
 • 11 Temmuz 2018 11:01 Hamilelikte Balık Tüketimine Dikkat Hamilelikte Balık Tüketimine Dikkat HAMİLELERE balık tüketimi konusunda uyarılarda bulunan Dr. Aslı Nehir Aytan, bazı balık türlerinin yüksek oranda cıva barındırdığını, vücuda alınan cıvanın ise bebeğin beyin ve sinir gelişimini olumsuz etkileyebileceğini söyledi.
 • 11 Temmuz 2018 10:43 Çocuklar 'Ergoterapi' ile Engellerini Eğlenerek Aşıyor Çocuklar 'Ergoterapi' ile Engellerini Eğlenerek Aşıyor Çocuklar 'ergoterapi' ile engellerini eğlenerek aşıyorYOZGAT - Yozgat Şehir Hastanesi'nde yaklaşık 2 aydır hizmet veren ve kentte tek olan ergoterapi ünitesinde otizm, down sendromu ve dikkat problemi gibi sağlık sorunları olan çocuklar eğlendirilerek tedavi ediliyor.
 • 11 Temmuz 2018 09:12 Dünya Değişim Günü 7 Temmuz'da Tüm Dünyada Kutlandı Dünya Değişim Günü 7 Temmuz'da Tüm Dünyada Kutlandı ULUDEF tarafından düzenlenen Dünya Değişim Günü, 7 Temmuz cumartesi günü Türkiye'nin çeşitli illerinde ve bütün dünyada düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
 • 10 Temmuz 2018 16:25 Dr. Çiftçi: Diyabet Hastalarının Yüzde 33'ü Bu Durumun Farkında Değil Dr. Çiftçi: Diyabet Hastalarının Yüzde 33'ü Bu Durumun Farkında Değil TÜRKİYE'DE diyabet ve obezitenin hızla arttığını belirten Dr. Öğr. Üyesi Fatih Çiftçi, yetişkin nüfusun yüzde 14 ile 16'sında diyabetin, yüzde 21'inde de obezitenin hakim olduğunu söyledi.
 • 10 Temmuz 2018 15:52 Ara Öğünlerde Neler Yememeliyiz? Ara Öğünlerde Neler Yememeliyiz? Şeker içeriği yüksek besinler kan şekerimizi hızlıca yükselteceği için ilk etapta iyi hissettirebilir ama kısa bir süre sonra tekrar hiçbir şey yememiş gibi acıkırız . Diyetisyen İdil Ediboğlu cevapla.tv izleyecilerine ara öğün önerilerinde bulundu.
 • 10 Temmuz 2018 15:46 Yetişkinlerin Zarar Verdiği Çocuklar, Geleceğin İstismarcısı Olabiliyor' Yetişkinlerin Zarar Verdiği Çocuklar, Geleceğin İstismarcısı Olabiliyor' UZMAN Klinik Psikolog Ece Özçırak, çocuklara cinsel istismarda bulunan kişilerin çocukluklarında benzer travmalar geçirmiş olabileceğini belirterek, "Zamanında yetişkinlerin zarar verdiği çocuklar, geleceğin potansiyel istismarcıları olabiliyor" dedi.
 • 10 Temmuz 2018 15:22 Proteinli Şekersiz Dondurma Tarifi Proteinli Şekersiz Dondurma Tarifi Dışarıda satılan meybuzlar yerine evde, kendi temizliğiniz ve kendi malzemelerinizle sağlıklı ve lezzetli şekersiz dondurma yapmak çok kolay Diyetisyen İdil Ediboğlu'nun tarifini kaçırmayın.