SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 16 Ocak 2019 20:26 Yaşlı Kadının Yardımına Umke ve Afad Yetişti Yaşlı Kadının Yardımına Umke ve Afad Yetişti Yaşlı kadının yardımına UMKE ve AFAD yetiştiKASTAMONU - Kastamonu'da kar nedeniyle ulaşım sağlanamayan Kuzyaka köyündeki kalp hastası yaşlı kadının imdadına UMKE ve AFAD ekipleri yetişti.
 • 16 Ocak 2019 17:45 Lösev Başkanı Dr. Ezer: Mandalinaların Rengi Değiştiriliyor, Üstü Parafin ile Kaplanıyor Lösev Başkanı Dr. Ezer: Mandalinaların Rengi Değiştiriliyor, Üstü Parafin ile Kaplanıyor" LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer, mandalina, portakal, elma gibi mumlanmış meyvelerin bazılarının üreticiler tarafından parafin ile kaplandığını ya da eter gazı ile renklerinin değiştirildiğini belirtti.
 • 16 Ocak 2019 17:19 Kaymakamlığın Yardımıyla Tekrar Duymaya Başladı Kaymakamlığın Yardımıyla Tekrar Duymaya Başladı Erciş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, duyma ve konuşma yeteneğini kaybeden Fırat Yarıcı'ya işitme ve konuşma cihazı desteğinde bulunuldu.
 • 16 Ocak 2019 16:45 Paletli Ambulansla 90 Hastayı Kurtardılar Paletli Ambulansla 90 Hastayı Kurtardılar KAHRAMANMARAŞ'ta sağlık ekipleri, ağır kış şartları nedeniyle kapanan yolları paletli ambulanslarla aşıp hastalara ulaştı.
 • 16 Ocak 2019 12:10 Kalp Sağlığı İçin Çayın Yeşili, Üzümün Kırmızısı Kalp Sağlığı İçin Çayın Yeşili, Üzümün Kırmızısı DENGELİ beslenmenin ve her gıdadan gerektiği ölçüde faydalanmanın, kalp sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, "Kalbinizin 'iyi' olmasını istiyorsanız her gün bir diş sarımsak, haftada üç kez fındık, haftada üç gün kuru fasulye ve nohut yiyin.
 • 16 Ocak 2019 11:59 Meme Kanserinde Erken Teşhis Uzuv Kaybını Önlüyor Meme Kanserinde Erken Teşhis Uzuv Kaybını Önlüyor" "Meme kanserinde erken teşhis uzuv kaybını önlüyor"BURSA - Medicana Bursa Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uz. Dr. İbrahim Yıldırım, meme kanserinde erken teşhisin uzuv kaybının ortadan kaldırdığını söyledi.
 • 16 Ocak 2019 11:24 Silikozis Hastalığı Teşhisinde 'Hata' İddiası Silikozis Hastalığı Teşhisinde 'Hata' İddiası SERAMİK sektöründe çalışan işçilerin silikozis hastalığına yakalanıp yakalanmadıklarının belirlenmesi için çekilen akciğer filmlerinin değerlendirildiği çalışmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
 • 16 Ocak 2019 09:52 Çocuğun Sürekli Hastalanmasının Nedeni Alerji Olabilir Çocuğun Sürekli Hastalanmasının Nedeni Alerji Olabilir Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, kış aylarında sık sık nezle ve grip olan, burun akıntısı, tıkanıklığı, kaşıntısı yaşayan; geceleri geçmeyen öksürük, hırıltı ya da nefes darlığı sorunları olan çocuklarda, altta yatan nedenin 'alerji' olabileceğini belirtti.
 • 16 Ocak 2019 09:40 Hastalar Utanma Nedeniyle Ameliyata Mecbur Kalıyor' Hastalar Utanma Nedeniyle Ameliyata Mecbur Kalıyor' TOPLUMDA görülme sıklığı yüzde 5 olan hemoroid hastalığı birçok hastanın utanması nedeniyle ilerliyor.
 • 15 Ocak 2019 15:10 Kalp Pili Olanlar, Avm'lere Dikkat Kalp Pili Olanlar, Avm'lere Dikkat Kalp pili olanlar, AVM'lere dikkat Sivas Numune Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Uğur Küçük, kalp pili takılı olanlar özellikle havaalanı ve alışveriş merkezlerinde sık rastlanan elektromanyetik detektörlerden uzak durmaları gerektiğini söyledi.
 • 15 Ocak 2019 14:47 Üreme Yeteneğini Korumanın Yolu Düzenli Kontrol ve Muayene Üreme Yeteneğini Korumanın Yolu Düzenli Kontrol ve Muayene" Prof. Dr. Namık Kemal Duru, kadın hastalıklarına ilişkin halk sağlığı sorunları konusunda açıklamalarda bulunarak, kadınlarda üreme yeteneğinin korunması, serviks (rahim ağzı) kanserlerinin taranması ve down sendromlu (mongol) bebek doğumlarının önüne geçilmesine olanak sağlayan...
 • 15 Ocak 2019 12:39 Ender Görülen Bir Hastalığa Yakalanan Kadın, Erkekleri Duyamıyor, Kadınları Duyabiliyor Ender Görülen Bir Hastalığa Yakalanan Kadın, Erkekleri Duyamıyor, Kadınları Duyabiliyor Çin'de mide bulantısı ve kulaklarında çınlama hisleriyle uyumaya giden bir kadın, uyandığında erkeklerin sesini duyamamaya başladı.
 • 15 Ocak 2019 12:39 Gebe Akademisi'nde Hamile Pilatesi Gebe Akademisi'nde Hamile Pilatesi BURSA'da, Medicana Hastanesi'nde, 'Sağlıklı ve Mutlu Bir Gebelik İçin Yanınızdayız' sloganıyla 'Gebe Akademisi'nin ikincisi gerçekleştirildi.
 • 15 Ocak 2019 12:34 Op. Dr. Muğrabi: Düztaban Tedavisinde 1 Kilometreden Az Yürüyebiliyorsanız Ameliyat Şart Op. Dr. Muğrabi: Düztaban Tedavisinde 1 Kilometreden Az Yürüyebiliyorsanız Ameliyat Şart AYAK ve Ayak Bileği Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi, düztabanlığın birçok kişi tarafından gözardı edildiğini, ancak ilerlediği takdirde büyük sorunlara neden olacağı uyarısında bulunarak, "Sert düztabanlıkta hastanın yürüme mesafesi bir kilometrenin altına düştüğünde ameliyat şart" dedi.
 • 15 Ocak 2019 11:02 Isparta Şehir Hastanesi'nde Akupunktur ile İlaçsız Tedavi Dönemi Isparta Şehir Hastanesi'nde Akupunktur ile İlaçsız Tedavi Dönemi Isparta Şehir Hastanesi'nde akupunktur ile ilaçsız tedavi dönemi Depresyon, kilo verme, migren ve baş ağrılarından sigara bırakmaya kadar birçok hastalığa iyi geliyorISPARTA -Isparta Şehir Hastanesi'nde kısa süre önce kurulan ve alternatif tıp yöntemlerinin kullanıldığı Geleneksel ve...
 • 15 Ocak 2019 10:29 Uzmanından Hipertansiyon Açıklaması Uzmanından Hipertansiyon Açıklaması Uzmanından hipertansiyon açıklamasıBURSA - Nefroloji Uzmanı Dr. Ayşe Şeker, yüksek tansiyonın ırsi olduğunu söyledi.
 • 15 Ocak 2019 09:56 Araştırmacı Balasu Dündaralp, Türkiye'nin Cilt Haritasını Çıkardı Araştırmacı Balasu Dündaralp, Türkiye'nin Cilt Haritasını Çıkardı Araştırmacı Balasu Dündaralp, Türkiye'nin cilt haritasını çıkardı "Ege Bölgesi ve Akdeniz'de cilt lekesi daha fazla" "Türk kadınlarının yaptığı en büyük hatalarından birisi makyaj ile uyumak"İSTANBUL - Araştırmacı ve Girişimci Balasu Dündaralp, Türkiye'nin cilt haritası çıkardı.
 • 15 Ocak 2019 08:36 Erdoğan İmzaladı: Artık Ücretsiz Erdoğan İmzaladı: Artık Ücretsiz Sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.
 • 15 Ocak 2019 07:56 Sigarayı Bırakmak İsteyenler Tedaviden Ücretsiz Faydalanacak Sigarayı Bırakmak İsteyenler Tedaviden Ücretsiz Faydalanacak Cumhurbaşkanı kararı ile sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, sayıları 300 bini geçmemek şartıyla ve herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı'nca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.
 • 14 Ocak 2019 16:46 Volkan Demirel'den Kanser Hastası Yunus'a Büyük Sürpriz Volkan Demirel'den Kanser Hastası Yunus'a Büyük Sürpriz - Volkan Demirel'den kanser hastası Yunus'a büyük sürpriz Kanser hastası Yunus'a Volkan Demirel sürprizi Yunus'un tek dileği Ali Koç ve Volkan Demirel'le tanışmakGAZİANTEP - Gaziantep'te Medical Park Gaziantep Hastanesinde uzun süredir kanser tedavisi gören ve Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel...
 • 14 Ocak 2019 15:36 Cinsel Performansta 35 Yaşına Dikkat Cinsel Performansta 35 Yaşına Dikkat Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, erkeklerin 35 yaşından sonra cinsel performansları için mutlaka check-up yaptırmaları gerektiğini söyledi.
 • 14 Ocak 2019 13:23 Çocuktaki Her Döküntü Egzama, Her Egzama da Alerjik Değil Çocuktaki Her Döküntü Egzama, Her Egzama da Alerjik Değil" Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Ümit Murat Şahiner, çocuklarda görülen her döküntünün egzamayla, her egzama türünün de alerjik egzamayla karıştırılmaması gerektiği konusunda aileleri uyardı.
 • 14 Ocak 2019 13:07 Kişiye Özel Müzik ile Kişiye Özel Müzik ile "Çınlama Terapisi" İstanbul'da, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bölgesinde bir Ar-Ge şirketi, kulakta çınlama terapisinde kullanılan yazılım hazırladı.
 • 14 Ocak 2019 12:55 89 Yaşında, Baypas Operasyonuyla Sağlığına Kavuştu 89 Yaşında, Baypas Operasyonuyla Sağlığına Kavuştu ANTALYA'da 3 ay önce kalple ilgili rahatsızlığı ortaya çıkan lokumcu Süleyman Yavuz'a (89), baypas operasyonu yapıldı.
 • 14 Ocak 2019 12:24 90 Yaşında By-pass Olan Hasta: 90 Yaşında By-pass Olan Hasta: " İlk İş Eşimi Alnından Öpeceğim" - 90 yaşında by-pass olan hasta: " İlk iş eşimi alnından öpeceğim" Dört çocuk babası 90 yaşındaki Süleyman Yavuz'a, 80 yaşın üstündekilere nadiren uygulanan 4'lü koroner arter by-pass cerrahisi yapıldı.
 • 14 Ocak 2019 10:32 Zeytin Çekirdeği Küçük Kızı Felç Etti Zeytin Çekirdeği Küçük Kızı Felç Etti Zeytin çekirdeği küçük kızı felç etti Boğazına zeytin çekirdeği kaçan Elanur'un annesi yürüme robotu için yardım bekliyorBURSA -Bursa'da 2016 yılında boğazına zeytin çekirdeği kaçınca beyin felci geçiren ve vücut fonksiyonlarını kaybeden Ela Nur Aksoy'un annesi kızı için mücadelesinden vazgeçmiyor.
 • 14 Ocak 2019 10:16 Anne Adaylarına Dört Boyutlu Ultrasonla Perinatoloji Hizmeti Anne Adaylarına Dört Boyutlu Ultrasonla Perinatoloji Hizmeti Anne adaylarına dört boyutlu ultrasonla perinatoloji hizmeti Dört boyutlu görüntüleme, anne adaylarının kaygısını azaltıyor Perinatoloji hizmetiyle anne ve bebek arasındaki bağ kuvvetleniyorVAN - Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmete giren...
 • 13 Ocak 2019 12:18 Kapalı Ameliyat Yaparak Bir Günde Ayağa Kalktı Kapalı Ameliyat Yaparak Bir Günde Ayağa Kalktı Kapalı ameliyat yaparak bir günde ayağa kalktı Birçok ilde aradığı çareyi Diyarbakır'da buldu Diyarbakır'da laparoskopi yöntemi ile rahim alma ameliyatı yapıldıDİYARBAKIR - Şiddetli kanama ve rahimde parça şikayetiyle doktora başvuran 46 yaşındaki Mensure Oral, birçok doktorun açık...
 • 13 Ocak 2019 12:11 Kalp Krizi Riski Kışın 4 Kat Artıyor Kalp Krizi Riski Kışın 4 Kat Artıyor Kalp krizi riski kışın 4 kat artıyorBURSA - Kardiyoloji Uzmanı Dr. Erkan Avcı, kış aylarında kalp krizi riskinin 3-4 kat daha fazla olduğunu söyledi.
 • 13 Ocak 2019 12:09 Bacağını Kaybetme Korkusuyla Gelip, Yürüyerek Çıktı Bacağını Kaybetme Korkusuyla Gelip, Yürüyerek Çıktı Bacağını kaybetme korkusuyla gelip, yürüyerek çıktıANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde egzama hastalığı nedeniyle bacağını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya bir kişi, akupunktur ve ozon gibi tedavilerle iyileşerek eski sağlığına kavuştu.
 • 13 Ocak 2019 10:46 30 Yıllık İmam 'Ses Terapisi' ile Sesine Geri Kavuştu 30 Yıllık İmam 'Ses Terapisi' ile Sesine Geri Kavuştu DİN görevlileri, öğretmenler, avukatlar, politikacılar, oyuncular, tiyatrocu ve şarkıcılar gibi sesini yoğun kullanan meslek grupları ses hastalıklarının tehdidi altında.
 • 13 Ocak 2019 10:31 Yetersiz Uyku, Sağlık Problemlerine Yol Açabilir' Yetersiz Uyku, Sağlık Problemlerine Yol Açabilir' DİYETİSYEN İdil İmamoğlu, 7 saat ve altındaki uykunun 'yetersiz uyku' olduğunu söyleyerek, "Yetersiz uyku aslında vücudumuzda birçok hormonel değişime neden oluyor.
 • 13 Ocak 2019 09:38 Dr. Levent Arslan: Ani Hareket Sonrası Kıkırdak Kırılmalarına Dikkat Dr. Levent Arslan: Ani Hareket Sonrası Kıkırdak Kırılmalarına Dikkat SAĞLIKLI hareket edilmesini sağlayan kıkırdak yapısında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun, hareketin bozulmasına ve ağrının ortaya çıkmasına neden olabileceğini ifade eden Ortopedi Uzmanı Dr. Öğr.
 • 12 Ocak 2019 23:20 Umke Ekipleri 6 Saatlik Çalışma ile Hastayı Kurtardı Umke Ekipleri 6 Saatlik Çalışma ile Hastayı Kurtardı UMKE ekipleri 6 saatlik çalışma ile hastayı kurtardıBİNGÖL - Bingöl'de alerjik reaksiyon ve solunum sıkıntısı çeken kadın, UMKE ekiplerinin 6 saatlik çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı.
 • 12 Ocak 2019 18:51 Medicana'dan Medicana'dan "Gebe Akademisi" Medicana'dan "Gebe Akademisi"BURSA - Medicana Bursa Hastanesi, "Sağlıklı ve Mutlu Bir Gebelik İçin Yanınızdayız" anlayışı ile yola çıkarak düzenlediği "Gebe Akademisi" projesinin ikincisini gerçekleştirdi.
 • 12 Ocak 2019 13:40 Uzmanından Bebek ve Çocuklarda Gribe Karşı Uyarı Uzmanından Bebek ve Çocuklarda Gribe Karşı Uyarı Uzmanından bebek ve çocuklarda gribe karşı uyarıUŞAK - Uşak Öztan Hastanesi'nde görevli Uzm. Dr. Yavuz Selim Güler, kış mevsimi itibariyle özellikle bebek ve çocuklarda sık rastlanan gribal enfeksiyonlarda ailelerin nasıl tedbir alması gerektiği yönünde önemli açıklamalarda bulundu.
 • 12 Ocak 2019 12:39 Gebelikte A ve D Vitamini Kullanımına Dikkat Gebelikte A ve D Vitamini Kullanımına Dikkat – VM Medical Park Bursa Hastanesi'nde yapılan bilimsel hekim toplantısında konferans veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gürçay Cem, gebelerde vitamin kullanımı, yan etkileri ve aşerme konularında doğru bilinen yanlışları anlattı.
 • 12 Ocak 2019 10:30 Geliştirdiği Besin Takviyesiyle Sedef Hastalarının Umudu Oldu Geliştirdiği Besin Takviyesiyle Sedef Hastalarının Umudu Oldu Geliştirdiği besin takviyesiyle sedef hastalarının umudu oldu Sedef hastalığının kesin çözümü Devitale Splus Eczacı Reyhan Aliusta: "Devitale Splus geçirgen bağırsağı, oradaki faydalı bakterilere prebiyotik etki yaparak zırh şeklinde veya kalkan şeklinde örerek kontrol altına alıyor"...
 • 12 Ocak 2019 08:10 Böbrek Ameliyatı Olmak İsteyen Hasta, Doktorların Mesaisi Bittince Ameliyathanede Unutuldu Böbrek Ameliyatı Olmak İsteyen Hasta, Doktorların Mesaisi Bittince Ameliyathanede Unutuldu İstanbul'da bir hastanede böbrek ameliyatı için bıçak altına yatmak isteyen hasta, ameliyathanede unutuldu. Saatlerce ameliyathanede bekletilen hastaya doktorların mesaisinin bittiği ve çıktığı söylenince, genç adam hayatının şokunu yaşadı.
 • 11 Ocak 2019 17:58 Sarhoş Hemşire, Doğum Sırasında Sert Bir Şekilde Çektiği Bebeğin Kafasını Kopardı Sarhoş Hemşire, Doğum Sırasında Sert Bir Şekilde Çektiği Bebeğin Kafasını Kopardı Hindistan'da doğum sırasında erkek hemşire tarafından sert bir şekilde çekilen bebeğin kafası koptu. Erkek hemşire, bebeğin kafasız vücudunu hastanenin morguna kaldırdı. Olay sonrası açıklama yapan hamile kadının kocası, erkek hemşirenin doğum sırasında sarhoş olduğunu söyledi.
 • 11 Ocak 2019 16:58 Kök Hücre Bağışı İçin Sıraya Girdiler Kök Hücre Bağışı İçin Sıraya Girdiler Kök hücre bağışı için sıraya girdiler PAÜ'de kök hücre seferberliğiDENİZLİ - Denizli'de gerçekleştirilen kök hücre bağışı etkinliğinde kan örneği vermek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.
 • 11 Ocak 2019 16:02 Sağlıkçılardan 'Kardan Adam'lı Döner Sermaye Eylemi Sağlıkçılardan 'Kardan Adam'lı Döner Sermaye Eylemi TOKAT'ta Sağlık- Sen üyeleri, devlet hastanesinde döner sermaye sisteminde adaletsizlik yapıldığını iddia ederek, kardan adamlı eylem yaptı.
 • 11 Ocak 2019 15:58 Canan Karatay, Yemekten Hemen Sonra Çay İçilmesinin Yanlış Olduğunu Söyledi Canan Karatay, Yemekten Hemen Sonra Çay İçilmesinin Yanlış Olduğunu Söyledi Yemekten sonra çay içmek hazmı kolaylaştırır, olarak bilinen bir yanlışı düzelten Canan Karatay, "Çay içilir mi, içilir. Ben çaya karşı değilim. Ama yemekten hemen sonra içmeye karşıyım" dedi.
 • 11 Ocak 2019 14:35 Türk Eczacıları Birliği 2018 Yılını Sağlık, İlaç, Eczacılık Açısından Değerlendirdi Türk Eczacıları Birliği 2018 Yılını Sağlık, İlaç, Eczacılık Açısından Değerlendirdi Türk Eczacıları Birliği 2018 yılını sağlık, ilaç, eczacılık açısından değerlendirdiANKARA - Türk Eczacıları Birliği Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Bölge Eczacı Odası Başkanları 2018 yılını sağlık, ilaç ve eczacılık alanında değerlendirmek üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 • 11 Ocak 2019 13:33 Yeşilaydan Bağımlılıkla Mücadelede Yüzde 30 Başarı Yeşilaydan Bağımlılıkla Mücadelede Yüzde 30 Başarı Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Sultan Işık, "Bize danışan bir birey, bir yıl madde kullanmadıysa bu bizim için başarı oranını belirliyor.
 • 11 Ocak 2019 12:42 Türk Akademisyen Projesi Avrupa'da Türk Akademisyen Projesi Avrupa'da DOĞU Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'nden Dr. Özge Cumaoğulları Eker, Avrupa Bilim ve Teknoloji Birliği (European Cooperation in Science and Technology-COST) kapsamında Kolon ve Rektum (Kolorektal) kanseri genetiği ile ilişkili devam eden 'COST Action...
 • 11 Ocak 2019 11:06 Hayatının En Zor Kararını Verip, Yeğeni Yerine Ablasına Böbreğini Bağışladı Hayatının En Zor Kararını Verip, Yeğeni Yerine Ablasına Böbreğini Bağışladı YEĞENİ ve ablası böbrek hastası olan ve acil nakil olması gereken 45 yaşındaki Kadriye Atak, hayatının en zor kararını verdi.
 • 11 Ocak 2019 10:08 Yanlış Dövme Silme Uygulamaları Kalıcı Hasarlara Neden Oluyor Yanlış Dövme Silme Uygulamaları Kalıcı Hasarlara Neden Oluyor" BİLİNÇSİZCE ve deneyimsiz kişiler tarafından yapılan dövme silme uygulamaları, hem kalıcı estetik sorunlarına hem de maddi kayıplara neden olabiliyor.
 • 11 Ocak 2019 09:56 Kış Aylarında Bitki Çayları Komplikasyonlara Sebep Olabilir Kış Aylarında Bitki Çayları Komplikasyonlara Sebep Olabilir" "Kış aylarında bitki çayları komplikasyonlara sebep olabilir"İSTANBUL - Kış aylarının gelmesi ile hastalıklarda artış göstermeye başladı.
 • 11 Ocak 2019 09:41 Huzursuz Bacak Sendromu Uykusuzluk Nedeni Huzursuz Bacak Sendromu Uykusuzluk Nedeni TOPLUMDA uykusuzluk sorununun yaygın görüldüğünü belirten nöroloji uzmanı Dr. Aycan Oto huzursuz bacak sendromunun da uykusuzluğun önemli nedenlerinden biri olduğunu belirtti.