SON DAKİKA YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

Son Dakika Yahya Kemal Beyatlı Haberleri


YAHYA KEMAL BEYATLI

1884 yılında Yenimahalle Üsküp'te dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Zeynep babasının ise Salih Alp'dır. Asıl adı Ahmed Agâh'tır. İlköğrenimini Üsküp'te gördü. İstanbul Vefa Lisesi mezunudur. Başlangıçta Sultan II. Abdülhamit yönetimine karşı muhaliflerin safında yer alarak Paris'e gitti. Fransa'da... Devamı

17:21
Başkan Karadeniz: "Belediye İçin Amortisman Giderleri Oluşmaya Başladı" Yerel Yönetimlerde Yeni Vizyonlar Konferansı’nda konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, belediye bütçesiyle ilgili, “Belediyemiz için ayrı bir amortisman giderleri oluşmaya başladı” dedi.
22:50
Sarıkamış Şehitleri '90 Bin Ay Yıldız' Programıyla Anıldı Küçükçekmece Belediyesi, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı dolayısıyla "90 Bin Ay Yıldız" adlı anma programı düzenledi.
Sarıkamış Şehitleri '90 Bin Ay Yıldız' Programıyla Anıldı
13:16
Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri Türkiye Yazarlar Birliğinin ''2014 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri'' açıklandı Üstün Hizmet Ödülü'ne Ata Terzibaşı, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ve Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay layık görüldü.
13:00
Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri-Türkiye Yazarlar Birliğinin "2014 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri" açıklandı-Üstün Hizmet Ödülü'ne Ata Terzibaşı, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ve Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay layık görüldü Türkiye Yazarlar Birliğinin (TYB) "2014 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri"ne değer bulunanlar açıklandı.
Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri
03:19
Aşura Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu İstanbul DHA Caferider'in resmi yayın organı olan Caferiyol Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Aşura Basın Ödülleri sahiplerini buldu.
Aşura Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu
21:43
Caferider'den İha'ya Ödül Caferiyol Dergisi tarafından her yıl düzenlenen aşura basın ödülleri sahiplerini buldu.
Caferider'den İha'ya Ödül
23:15
Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık' Başbakan Ahmet Davutoğlu, Polonya'ya vizeleri kaldırma kararı aldıklarını açıkladı.
Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık'
22:46
Davutoğlu: "Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık" Başbakan Davutoğlu, Polonya'da- "Bir kez daha, burada Varşova'da teyiden söylüyorum ki: Polonya'nın bağımsızlığı, kendi bağımsızlığımız gibi kıymetlidir ve Türk- Polonya ilişkileri ebediyete kadar dostluk ve vefa ilişkisi olarak devam edecektir"- "Türk ve Polonya halklarına buradan ilan etmek isterim ki 600'üncü yıl kutlamaları bitmiş olabilir ama Türk-Polonya dostluğu hiçbir zaman bitmeyecek, kıyamete kadar bir vefa dostu olarak insanlık tarihindeki yerini alacak" Başbakan Ahmet Davutoğlu,
Davutoğlu: 'Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık'
22:39
Davutoğlu: "Türk-Polonya İlişkileri Ebediyete Kadar Dostluk ve Vefa İlişkisi Olarak Devam Edecektir" Başbakan Davutoğlu, Polonya'da- "Bir kez daha, burada Varşova'da teyiden söylüyorum ki: Polonya'nın bağımsızlığı, kendi bağımsızlığımız gibi kıymetlidir ve Türk- Polonya ilişkileri ebediyete kadar dostluk ve vefa ilişkisi olarak devam edecektir"- "Türk ve Polonya halklarına buradan ilan etmek isterim ki 600'üncü yıl kutlamaları bitmiş olabilir ama Türk-Polonya dostluğu hiçbir zaman bitmeyecek, kıyamete kadar bir vefa dostu olarak insanlık tarihindeki yerini alacak" Başbakan Ahmet Davutoğlu,
Davutoğlu: 'Türk-Polonya İlişkileri Ebediyete Kadar Dostluk ve Vefa İlişkisi Olarak Devam Edecektir'
22:13
"Polonya'ya Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık" Başbakan Ahmet Davutoğlu, Polonya'ya vizeleri kaldırma kararı aldıklarını açıkladı.
'Polonya'ya Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık'
22:00
"Polonya'ya Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Polonya'ya vizeleri kaldırma kararı aldık." dedi.
'Polonya'ya Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık'
21:57
"Polonya'ya Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Polonya'ya vizeleri kaldırma kararı aldık." dedi.
'Polonya'ya Vizeleri Kaldırma Kararı Aldık'
21:31
Başbakan Davutoğlu, Polonya'da "Bir kez daha, burada Varşova'da teyiden söylüyorum ki: Polonya'nın bağımsızlığı, kendi bağımsızlığımız gibi kıymetlidir ve Türk Polonya ilişkileri ebediyete kadar dostluk ve vefa ilişkisi olarak devam edecektir" "Türk ve Polonya halklarına buradan ilan etmek isterim ki 600'üncü yıl kutlamaları bitmiş.
16:30
Yahya Kemal Beyatlı, Doğduğu Şehir Üsküp'te Anıldı Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin organizasyonuyla Yahya Kemal Beyatlı 130 Yaşında adlı konferans düzenlendi.
11:25
Şehre Dair Tüm Şiirler Bu Kitapta Toplandı Esenler Belediyesi, Şehir Şiirleri Antolojisi derledi.
Şehre Dair Tüm Şiirler Bu Kitapta Toplandı
11:43
Başkentte Muhafazakar Düşünce Sempozyumu Düzenlenecek Başkentte Muhafazakar Düşünce Dergisi, Muhafazakar Düşünce Sempozyumu düzenleyecek.
20:35
Ünlü Şair Ölümünün 130'uncu Yılında Unutulmadı Ünlü şair ve fikir adamı Yahya Kemal Beyatlı, ölümünün 130’uncu yılında düzenlenen panele Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı.
Ünlü Şair Ölümünün 130'uncu Yılında Unutulmadı
19:22
Yahya Kemal Beyatlı, Küçükçekmece'de Anıldı Ünlü şair ve fikir adamı Yahya Kemal Beyatlı, ölümünün 130. yılında Küçükçekmece'deki Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen panelle anıldı.
Yahya Kemal Beyatlı, Küçükçekmece'de Anıldı
16:01
Doğumunun 130. Yılında Yahya Kemal Beyatlı Paneli Yahya Kemal Beyatlı, 130. doğum yıl dönümünde Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen panel ve konserle anılacak.
Doğumunun 130. Yılında Yahya Kemal Beyatlı Paneli
22:22
Azerbaycan'da "Türkiye Kültür Haftası" - Ömer Çelik Azerbaycan'da "Türkiye Kültür Haftası"- Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Türkiye ve Azerbaycan, dostluk, kardeşlik, iyi komşuluk temelinde yürüttükleri ilişkilerini, beraberce örecekleri kültürel ağlarla daha da güçlendirmek arzusundadır"BAKÜ (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye ve Azerbaycan'ın, dostluk, kardeşlik, iyi komşuluk temelinde yürüttükleri ilişkilerini, beraberce örecekleri kültürel ağlarla daha da güçlendirmek arzusunda olduklarını söyledi.
Azerbaycan'da 'Türkiye Kültür Haftası' - Ömer Çelik
20:44
Azerbaycan'da "Türkiye Kültür Haftası" Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Türkiye ve Azerbaycan, dostluk, kardeşlik, iyi komşuluk temelinde yürüttükleri ilişkilerini, beraberce örecekleri kültürel ağlarla daha da güçlendirmek arzusundadır"
19:04
Mirasımız Tehlikede! Aksa İçin Harekete Geç" Etkinliği Mirasımız Derneği tarafından İsrail'in işgali altındaki topraklara ve Mescid i Aksa'ya sahip çıkmak, bölgedeki Osmanlı mirasını korumak ve bu konularda halkı bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlik, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici: "Artık bütün İslam dünyasındaki Müslümanların, kardeşleriyle kucaklaşma barışma ve bir sevgi seli haline gelme vakti gelmiştir" Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın: "İnsanın derdi
Mirasımız Tehlikede! Aksa İçin Harekete Geç' Etkinliği
15:10
Mirasımız Tehlikede! Aksa İçin Harekete Geç" Etkinliği Mirasımız Derneği tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen etkinlik, 23 Kasım'da gerçekleştirilecek.
Mirasımız Tehlikede! Aksa İçin Harekete Geç' Etkinliği
15:32
Ykb Gösteri Merkezi, Yeni Sezona Rengarenk Başladı Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, yeni sezona Kral Fest’in 20’nci yılına özel düzenlediği etkinliklerle başladı.
Ykb Gösteri Merkezi, Yeni Sezona Rengarenk Başladı
15:11
Erzurum'da Şehir ve Medeniyet Konuşmaları Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER)’ nin Şehir ve Medeniyet Konuşmaları etkinliğinin bu haftaki konuğu Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pouneh Abdollahıfard oldu.
Erzurum'da Şehir ve Medeniyet Konuşmaları
19:38
Karabük'te Deprem Tatbikatı Heyecanı Karabük'te eğitim veren Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde deprem tatbikatı yapıldı.
Karabük'te Deprem Tatbikatı Heyecanı
19:34
Karabük'te Deprem Tatbikatı Karabük'te Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü, deprem tatbikatı düzenledi.
Karabük'te Deprem Tatbikatı
18:42
Karabük'te Okulda Deprem Tatbikatı Karabük'teki Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde deprem tatbikatı yapıldı.
Karabük'te Okulda Deprem Tatbikatı
18:09
Afad'dan Deprem Tatbikatı Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem tatbikatı yapıldı.
Afad'dan Deprem Tatbikatı
15:25
90ın üzerinde sanatçının katılacağı KRALFEST... Türkiyenin lider müzik yayın grubu olan Kral Grubu nun 20. yılı sebebiyle düzenlenecek KRALFEST, 14-15-16 Kasımda 90 ın üzerinde sanatçıyı müzikseverlerle buluşturacak.
20:10
"Herkes Bir Parti Nasıl Olunur Onun Dersini Alacak" Başbakan Davutoğlu, "Son bir yıl içerisinde yaşanılanlara bakıldığında; herkes siyaset bilimi açısından bir parti nasıl olunur, nasıl olunmaz onun dersini alacak." dedi.
'Herkes Bir Parti Nasıl Olunur Onun Dersini Alacak'
19:51
"Herkes Bir Parti Nasıl Olunur, Nasıl Olunmaz Onun Dersini Alacak" Başbakan Davutoğlu, "Son bir yıl içerisinde yaşanılanlara bakıldığında; herkes siyaset bilimi açısından bir parti nasıl olunur, nasıl olunmaz onun dersini alacak." dedi.
14:21
Halkalı'da 'Aşura Matem Merasimi' Düzenlendi Hz. muhammed'in torunu İmam Hüseyin ve beraberindeki 71 kişinin Kerbela'da öldürülmesinin 375'nci yıl dönümü nedeniyle Halkalı'da 'Geleneksel Aşura Matem Merasimi' düzenlendi.
Halkalı'da 'Aşura Matem Merasimi' Düzenlendi
23:58
Halkalı'da Caferiler, Hz. Hüseyin ve Oğlu Aliasgar'ı Andı Halkalı'da cuma namazının ardından toplanan Caferiler, Kerbela olayının 1375. yıl dönümünde Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve kundakta öldürülen oğlu Aliasgar'ı andı.
Halkalı'da Caferiler, Hz. Hüseyin ve Oğlu Aliasgar'ı Andı
18:05
Caferiler, Hz. Hüseyin ve Oğlu Aliasgar'ı Andı Halkalı'da cuma namazının ardından toplanan Caferiler, Kerbela olayının 1375. yıl dönümünde Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve kundakta öldürülen oğlu Aliasgar'ı andı.
Caferiler, Hz. Hüseyin ve Oğlu Aliasgar'ı Andı
09:47
Haftanın Tarihine Bakış Cumhuriyet, 29 Ekim'de Mecliste ''Yaşasın'' sesleriyle kabul edildi.
Haftanın Tarihine Bakış
14:46
Kazada Ölen Üniversiteli Gözde ve Sena Karabük'te Toprağa Verildi Afyonkarahisar'da, gezi amacıyla Eskişehir'e giderken midibüsün şarampole devrilmesi sonucu ölen Gözde Erol ve Sena Öz, memleketleri Karabük'te toprağa verildi.
Kazada Ölen Üniversiteli Gözde ve Sena Karabük'te Toprağa Verildi
12:14
Şiir Günleri" Sona Erdi Etkinlik kapsamında Cumhuriyet döneminin en sevilen 12 şiiri belirlendi.
10:06
Beşir Ayvazoğlu ile İstanbul Sohbetlerinde 'Üsküdar' Konuşuldu Küçükçekmece'de düzenlenen 'İstanbul Sohbetleri' söyleşisinde Gazeteci-Yazar Beşir Ayvazoğlu, İstanbul'un tarihi semti Üsküdar'ı anlattı.
Beşir Ayvazoğlu ile İstanbul Sohbetlerinde 'Üsküdar' Konuşuldu
10:36
Din Görevlileri Küçükçekmece'de Biraraya Geldi Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Küçükçekmece’de düzenlenen “Camiler ve Gençlik” konulu programda din görevlileri biraraya geldi.
10:43
Hasan Yalnızoğlu'ndan Kişisel Gelişim Kitabı Çok yönlü sanatçı Hasan Yalnızoğlu 'Öğrenilmiş Duygular' adlı kitabıyla sevenleriyle buluştu.
15:02
Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel: "Deniz Kuvvetlerimiz; ülkemizin güvenliği, denizlerdeki hak ve menfaatlerimizin muhafazası konusunda üstüne düşen sorumluluğun bilinciyle daha modern bir kuvvet yapısına ve teknolojik donanıma sahip olmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir"
Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü
12:30
Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, "Deniz Kuvvetlerimiz, ülkemizin güvenliği, denizlerdeki hak ve menfaatlerimizin muhafazası konusunda üstüne düşen sorumluluğun bilinciyle daha modern bir kuvvet yapısına ve teknolojik donanıma sahip olmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.
Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü
11:31
Necdet Özel'den Denizcilere: Pruvanız Neta, Ufkunuz ve Bahtınız Açık Olsun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hitaben Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
10:45
Bursa'da Bakacak Terası'na Akın Bursa'yı tepeden kuş bakışı görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, Uludağ'daki 'Bakacak terası'na akın ediyor.
Bursa'da Bakacak Terası'na Akın
17:53
Ekmeleddin İhsanoğlu: Şiir Okuma Yarışması Yapmıyoruz Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kendisini şiir konusunda eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’da “Şiir okuma yarışması yapmıyoruz” diye cevap verdi.
Ekmeleddin İhsanoğlu: Şiir Okuma Yarışması Yapmıyoruz
14:35
İhsanoğlu'ndan Başbakan'a "Bilal Erdoğan" Göndermesi Ekmeleddin İhsanoğlu, Erdoğan'ın İstiklal Marşı'yla ilgili eleştirilerine "İnsan kendi evladından bahsederken helali haramı karıştırabiliyor" sözleriyle yanıt verdi.
İhsanoğlu'ndan Başbakan'a 'Bilal Erdoğan' Göndermesi
21:36
Başbakan Erdoğan: Tercüman mı Arıyoruz Yoksa Ülkeyi Yönetecek Adamı mı Arıyoruz? Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin 1949 yılında Adanan Menderes'in karşısına Şemsettin Günaltay'ı çıkartarak Demokrat Parti'nin oylarını almak istediğini Kılıçdaroğlu'nun bugün de aynı şeyi yaptığını söyleyerek, "Çok ilginç, hikaye aynen bugünküne benziyor.
17:37
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Kocaeli Mitingi Erdoğan: (2) "Milletten yiyecekleri tokatı biliyorlar.
15:18
Nükhet Duru ve Timur Selçuk Ayvalık'a Geliyor Balıkesir’in Ayvalık ilçesi müzik dünyasının usta sanatçıları Nükhet Duru ve Timur Selçuk’u ağırlamaya hazırlanıyor.
Nükhet Duru ve Timur Selçuk Ayvalık'a Geliyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 22:07:24. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ
[Hata Bildir]