15:4000
SON DAKİKA YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

Son Dakika Yahya Kemal Beyatlı Haberleri


YAHYA KEMAL BEYATLI

1884 yılında Yenimahalle Üsküp'te dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Zeynep babasının ise Salih Alp'dır. Asıl adı Ahmed Agâh'tır. İlköğrenimini Üsküp'te gördü. İstanbul Vefa Lisesi mezunudur. Başlangıçta Sultan II. Abdülhamit yönetimine karşı muhaliflerin safında yer alarak Paris'e gitti. Fransa'da... Devamı

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel: "Deniz Kuvvetlerimiz; ülkemizin güvenliği, denizlerdeki hak ve menfaatlerimizin muhafazası konusunda üstüne düşen sorumluluğun bilinciyle daha modern bir kuvvet yapısına ve teknolojik donanıma sahip olmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir" (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

  Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, "Deniz Kuvvetlerimiz, ülkemizin güvenliği, denizlerdeki hak ve menfaatlerimizin muhafazası konusunda üstüne düşen sorumluluğun bilinciyle daha modern bir kuvvet yapısına ve teknolojik donanıma sahip olmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir" dedi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Necdet Özel'den Denizcilere: Pruvanız Neta, Ufkunuz ve Bahtınız Açık Olsun

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hitaben Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Bursa'da Bakacak Terası'na Akın

  Bursa'da Bakacak Terası'na Akın

  Bursa'yı tepeden kuş bakışı görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, Uludağ'daki 'Bakacak terası'na akın ediyor. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Şiir Okuma Yarışması Yapmıyoruz

  Ekmeleddin İhsanoğlu: Şiir Okuma Yarışması Yapmıyoruz

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kendisini şiir konusunda eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’da “Şiir okuma yarışması yapmıyoruz” diye cevap verdi. (04 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  İhsanoğlu'ndan Başbakan'a 'Bilal Erdoğan' Göndermesi

  İhsanoğlu'ndan Başbakan'a "Bilal Erdoğan" Göndermesi

  Ekmeleddin İhsanoğlu, Erdoğan'ın İstiklal Marşı'yla ilgili eleştirilerine "İnsan kendi evladından bahsederken helali haramı karıştırabiliyor" sözleriyle yanıt verdi. (04 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.10.2014 15:40:20. #.233#